• Ráno 22. února 2024 se 6. třídy vydaly vlakem do Brna na exkurzi do Hvězdárny a Planetária Brno. Pedagogický doprovod zajištovali p. učitelka Svatava Bařinová a p. učitel Pavel Majoršin, spolu se dvěma asistentkami pedagoga Gabrielou Svobodníkovou a Kristýnou Frgálovou.
    • 23. února jsme si na naší škole skvěle užili Plesový den. Dívky a chlapci se oblékli do krásných společenských oděvů, k tomu přizpůsobili i účesy a doplňky a rázem se všichni proměnili v mladé dámy a uhlazené gentlemany. Finálové defilé mělo úžasnou atmosféru a naši porotci, p. uč. Jarmila Krupičková, p. as. Carmen Dočkalová a p. učitel Ondřej Čáp měli z koho vybírat.
    • Od 30. října do 7. ledna vyhlásila Švehlova střední škola polytechnická Prostějov další ročník soutěže CHEMÍK, určené zejména žákům 8. a 9. tříd ZŠ, která je zaměřena na praktickou chemii a věci kolem ní.
    • Náš tým získal 3. místo v nejtěžší kategorii!
      V již druhém ročníku soutěže micro:MYŠ naši školu reprezentovaly 4 týmy v různých kategoriích. Všichni soutěžící žáci navštěvují ve škole již několik let Klub zábavné robotiky a programování.
    • 5. ledna 2024 proběhl na naší škole první z bláznivých dnů, které vybrali členové žákovského parlamentu. Děti i dospělí se mohli obléknout dle svých zájmů, zálib a koníčků.
    • V lednu jsme se probouzeli nejen do mrazivého počasí, ale i školní družina se ponořila do „Ledového království“.

Zachumláni až po nos jsme na vycházkách pozorovali zmrzlou přírodu, sbírali přírodniny, tvořili ledové „baňky“ a nechybělo ani klouzání na ledu. A jak maluje mráz, to jsme si vyzkoušeli ve třídě na papír. :-)
    • Naše škola byla úspěšná v žádosti o grant Erasmus+, v aktivitě „Krátkodobé projekty pro mobilitu studujících a zaměstnanců ve školním vzdělávání“. Náš projekt nazvaný: Tvořivý svět (Creative world) trvá po dobu 18 měsíců od 01. 09. 2022 do 29. 02. 2024. Maximální výše grantu činí 37.059,- EUR.

• Výchovný poradce

• 17. 11. 2020
      • Již tradičně se naše škola zapojuje do celorepublikové soutěže Matematický klokan. Soutěž je určena pro všechny žáky druhého až devátého ročníku. Za normálních okolností se soutěž koná většinou v březnu, což se v minulém školním roce zkomplikovalo distanční výukou, takže byla soutěž odložena. V říjnu byl vyhlášen náhradní termín, který se také kvůli distanční výuce posunul na začátek listopadu. V pokynu zaznělo – udělejte ve škole Klokana online. Naštěstí máme Edupage, takže jsme tam všechny „testy“ mohli převést.

• Matematický klokan: Číst více
    • ROUŠKOLA
    • UZAVŘENÍ MŠ: prodlouženo do 4. 11. 2020 (včetně)
    • Naše škola pomáhá v péči o děti vybraných profesí

• 30. 10. 2020
      • Olomoucký kraj vyčlenil několik základních a mateřských škol, které budou k dispozici dětem ve věku do 10 let, jejichž rodiče pracují v souvislosti s covid-19 v první linii. Jde například o lékaře, zdravotní sestry, policisty, hasiče, vojáky nebo poskytovatele sociálních služeb. Naše škola je do seznamu školských zařízení zařazena také.

• Naše škola pomáhá v péči o děti vybraných profesí: Číst více
    • Klidné, i když trochu jiné podzimní prázdniny
    • UZAVŘENÍ MŠ ve čtvrtek 22.10. 2020
    • Sbírka na podporu Ligy proti rakovině

• 6. 10. 2020
      • 30. září 2020 proběhla sbírka na podporu Ligy proti rakovině, při které se prodávaly žluté kytičky.

Jako již tradičně byly vytvořeny tři skupinky ze členů žákovského parlamentu, vedoucími skupin byly: Anna Vlčková, Zuzana Kvintová a Jana Kocourková.

Venkovní stanoviště byla: u školy, školky a obchodu, s jednou skupinou jsme navštívili také obecní úřad a poštu. Po krátkém občerstvení jsme opět (podle skupin) obcházeli jednotlivé třídy.

• Sbírka na podporu Ligy proti rakovině: Číst více
    • Beseda s knihovníkem

• 6. 10. 2020
      • Dne 25. 9. se uskutečnil další z motivačních dní v rámci projektu Výuka bez překážek II. ve školní družině IV. oddělení.

Knihovník Tomáš Pavelka z Mořic se zaměřil na život a dílo významné české spisovatelky Božena Němcové, a to zejména na tvorbu pro děti.

Projekt byl uskutečněn tak, aby zaujal devítileté žáky formou vyprávění, kvízu, četby a rozboru pohádky a dokumentů na interaktivní tabuli.

• Beseda s knihovníkem: Číst více
    • Drakiáda ve školní družině

• 6. 10. 2020
      • Dne 2. 10. se na sportovním fotbalovém hřišti v Nezamyslicích sešli draci všech velikostí, barev a jmen. Díky dětem školní družiny a příznivému slunečnému počasí se jim podařilo úspěšně vzlétnout.

Vychovatelky školní družiny Monika Jiráková, Iva Friedbergová a Zuzana Kvintová

• Drakiáda ve školní družině: Číst více
    • Pletení z pedigu

• 6. 10. 2020
      • Dne 1. 10. bylo veselo v I. oddělení školní družiny v Nezamyslicích. V rámci projektového dne Výuka bez překážek II. si děti mohly vyzkoušet pletení košíkářských výrobků.

Nejprve se dozvěděly něco zajímavého o tomto řemeslu, byly jim představeny pomůcky a různé druhy materiálu, které se používají k pletení košíků. Poté se rozdělily do skupinek a přišla na řadu práce.

• Pletení z pedigu : Číst více
    • DRAKIÁDA - 5. a 6. oddělení ŠD - 30. 9. 2020

• 6. 10. 2020
      • Vítr v zádech, poslední sluneční paprsky, … krásný podzim plný létajících draků,

zamotaných šňůr, nadšených běhajících dětí - tak takhle vypadalo středeční podzimní odpoledne

v 5. a 6. odd. ŠD.

Renata Kyseláková, Jana Fialová

• DRAKIÁDA - 5. a 6. oddělení ŠD - 30. 9. 2020: Číst více

• Projekt O2 chytrá škola - „Podpořeno z programu O2 Chytrá škola.“