• Pyžamový den
    • Pyžamový den

    • Na čtvrtek 18. dubna si pro nás žákyně 9. A Karolína Mlčochová a Anna Přibylová připravily tematický Pyžamový den.

     Nejen, že jsme si mohli obléknout své spací úbory a donést spinkáčky, ale děvčata také vytvořila pro třídy prvního i druhého stupně pracovní listy s otázkami k nejznámějším večerníčkům, ke kterým připojila novinový list na poskládání Večerníčkovy čepice. Zároveň byly na pracovních listech kolonky na vyplnění názvů úvodních znělek večerníčků, ze kterých jsme slyšeli postupně krátké ukázky. Ty nám totiž krásně nahradily první čtyři zvonění a mile zpříjemnily jednotlivé vyučovací hodiny a přestávky mezi nimi.  Za správně vyplněné pracovní listy a poskládané čepičky navíc obdržely děti sladké odměny.

     Plakát k akci vyrobila Nela Jordánová z 9. A a fotografie pořizovaly Kamila Černá a Nikola Leciánová z 6. B. Všem těm, kteří se podíleli na přípravě Pyžamového dne, moc děkuji a věřím, že jsme si tento den společně náležitě užili a někdy si jej ještě určitě zopakujeme. A tak tedy tradičně na závěr: „Dobrou noc, děti!“

      

     za ŽP Jana Kocourková

   • Zpět po roce v zámecké knihovně v Mořicích - 4. oddělení ŠD
    • Zpět po roce v zámecké knihovně v Mořicích - 4. oddělení ŠD

    • Dne 11. dubna 2024 jsme se vydali cyklostezkou do Mořic si po roce připomenout fungování knihovny, procvičit si svoji pozornost při četbě úryvku z knížky a v neposlední řadě také, co se tam třeba změnilo.  

     V útulném salonku v prostorech knihovny jsme si sedli k poslechu ukázky knihy Krkonošské pohádky od Marie Kubátové. Mluveného slova se opět ujal knihovník a starosta Mořic pan Tomáš Pavelka. Děti se tak seznámily s předlohou úspěšných večerníčků, jehož hlavní hrdina vládce lesů a hor Krakonoš věčně napravuje zlého a chamtivého Trautenberka. Dle reakcí dětí pohádka velmi pobavila a dozvěděly se i mnohé zajímavosti z kraje, kde se děj odehrává.

     Po nesmírně vyčerpávajícím výkonu luštění hádanky cesty sojky ke Krakonošovi jsme byli odměněni sladkostmi a zhlédnutím jednoho z legendárních filmových příběhů o Krakonošovi v místnosti knihovny s fotografiemi kulturního života v Mořicích.

     Návštěva knihovny se tak po roce opět stala příjemným zážitkem, i když zpáteční cesta v tak netypicky horkém počasí začátkem dubna nám dala opravdu zabrat.

     Vychovatelky Carmen Dočkalová a Iva Friedbergová

   • Ukliďme Česko
    • Ukliďme Česko

    • Dne 5. dubna 2024 se tradičně zúčastnilo celkem 10 tříd (5. – 9. ročník) se svými třídními učiteli a asistenty pedagoga celorepublikové akce Ukliďme Česko. Této dobrovolnické iniciativy, která se zaměřuje na úklid veřejných prostranství, se chopili zodpovědně. Opět jsme vyrazili uklízet hlavně do Nezamyslic a okolí, ale i do přilehlých obcí. Pohozených odpadků a „zbytečností“ našli naši žáci nespočet. Hlavně po zimě se jeden nestačí divit, co vše se spoluobčanům nehodí a jsou schopni to bezostyšně někde pohodit.

     Aktivity, jakými jsou Ukliďme Česko, nejen že pomáhají čistit životní prostředí a okolí školy, ale zvyšují i povědomí mezi žáky a občany o důležitosti odpovědného zacházení s odpady a péčí o životní prostředí.

     Organizátor akce Mgr. Anna Lovichová

   • Matematický klokan 2024
    • Matematický klokan 2024

    • Matematický klokan je mezinárodní soutěž z matematiky pro žáky základních škol. Jejím cílem je podporovat zájem o matematiku a rozvíjet matematické dovednosti u dětí. Soutěž se skládá z řady matematických úloh různých obtížností, které žáci řeší během určeného časového limitu. Matematický klokan se koná ve více než 80 zemích po celém světě a každoročně se k němu přihlašuje mnoho dětí. Je to skvělá příležitost pro žáky projevit své matematické schopnosti a soutěžit s vrstevníky z různých zemí.

     Naše škola se do této soutěže zapojuje již tradičně. Je určena pro všechny žáky druhého až devátého ročníku. V pátek 22. 3. 2024 proběhl na naší škole další ročník matematického klokana.

     Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích - Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník) a Kadet (8. a 9. ročník).

     Celkem se soutěže zúčastnilo 275 žáků z celkových 329 (což je 84 % všech žáků).

     A zde máme nejlepší výsledky jednotlivých kategorií na naší škole:

     Kategorie CVRČEK:

     1. místo –  Petr Slouka (3. B)
     2. místo – Jan Račanský (2. A) a Jan Slavíček  (3. B)

     3. místo – Matěj Přecechtěl (3. B)

      

     Kategorie KLOKÁNEK:

     1. místo – Veronika Hubená (4. B)
     2. místo – Marek Daněk (4. A)
     3. místo – Kryštof Juras (5. B)

     Kategorie BENJAMÍN:

     1. místo – Michal Hrdý (7. B)
     2. místo – Ema Čajkovičová (7. B)
     3. místo – Patrik Vincenec (7. B)
                      

     Kategorie KADET:

     1. místo – Jaroslav Šmudla (9. B)
     2. místo – Anna Přibylová (9. A)
     3. místo – Vojtěch Vláčil (9. B)

     Děkujeme všem žákům účast a za velikou snahu, všem kolegům za spolupráci a výhercům gratulujeme.

     Za kabinet matematiky Mgr. Jarmila Balážiová a Ing. Jaroslava Kurejová

   • Pletení z pedigu
    • Pletení z pedigu

    • V pátek 5. 4. 2024 navštívil školní družinu košíkář Radim Klimek. Dětem vysvětlil základy pletení PEDIGU. Kreativně jsme se věnovali výrobě tužkovníku.

     Přes všechna úskalí se podařilo výrobky dokončit. Vznikly krásné práce, které zdobí nejen družinu, ale dokonce i naši ředitelnu.

     Děti se těší na další tvoření.

     Vychovatelky ŠD Zuzana Kvintová a Kateřina Dostálíková

   • Vítání jara ve ŠD - 27. 3. 2024
    • Vítání jara ve ŠD - 27. 3. 2024

    • I když nás první paprsky blížícího se jara lákaly k trávení času a dovádění na hřišti, ve škole pod našima rukama ožívaly chodby i třídy ŠD.

     Zasadili jsme semínka a nejen na oknech vykvetly stromy i kytky, přiletěli čápi, vykoukli ptáčci … a nezapomnělo se ani na blížící se velikonoční svátky. 

     Vychovatelky ŠD

   • Noc s Andersenem 2024
    • Noc s Andersenem 2024

    • Již tradičně se naše škola zapojuje do celorepublikové akce podporující čtení. V pátek 22. března večer školní zdi ožily štěbetáním dětí z 1. B, 2. A, 2. B a 5. A. Třídy se proměnily v pokojíčky. Postele byste tu však marně hledali. Celý prostor zaplnily jen karimatky a spacáky. To nejdůležitější ke spaní připraveno.

     Následovalo plnění úkolů na stanovištích rozmístěných na chodbě školy. V kostýmech pohádkových postav páťáci prověřovali znalosti mladších žáků. Nebylo to vůbec jednoduché. Nápovědou mohla být postava kominíka, jejíž podobu na sebe převzal pan ředitel. Pastýřku sice někde zapomněl, ale snad mu to pan Andersen promine.

     Po usilovném snažení přišla odměna ve formě dobrůtek od maminek. Druháci zvládli i stezku odvahy. Pohádka, přečtení pár stránek ze své knížky a zachumlání s mazlíkem završily tento náročný večer.

     Někteří usnuli vzápětí, k jiným spánek dlouho nepřicházel. Tolik dojmů! O to náročnější bylo ranní probuzení. Rodiče se svých ratolestí nemohli dočkat. Hlavně prvňáčci museli povyprávět své zážitky.     

     Akce se velmi povedla. Už se těšíme, jak ji příští rok určitě zopakujeme.

                                                                                                                      třídní učitelé

   • Ponožkový den
    • Ponožkový den

    • 21. března 2024 jsme se již tradičně připojili ke Světovému dni Downova syndromu.

     Děti ve školní družině vymalovaly spousty krásných ponožek a vedoucí školní družiny, paní Renata Kyseláková, k nim vyrobila „ponožkovník“, na kterém se „urodily“. Členky ŽP, Dominika Halousková a Ella Dosoudilová z 8. A, vyfotografovaly všechny třídní kolektivy i pedagogy.

     Plakátky, které žáci vyráběli pro tento den, zdobí prostor u šaten. Děkuji tomu, kdo se zapojil a sdílel s námi povědomí o tomto dni.

     za ŽP Jana Kocourková