• Třídní výlet 8. B do Olomouce
    • Třídní výlet 8. B do Olomouce

    • Ve středu 15. června 2022 jsme odjeli na třídenní výlet, který jsme si moc užili. První den jsme se koupali na Poděbradech a jeli se na raftech plavit po Moravě. Druhý den jsme byli na motokárách a v galerii Šantovka, kde jsme hráli bowling a byli v kině. Třetí a zároveň poslední den jsme byli omrknout olomouckou Zoo. Především děkujeme paní učitele Kubíkové, Lovichové a paní asistence Vlčkové, že měli odvahu s námi jet na tento krásný výlet. Také děkujeme hasičům z Doloplaz za odvoz věcí a našim maminkám za skvělé koláče, buchty, šneky a podobně, které jsme měli na snídani.

     Ema Fidermáková, 8. B

   • Třídní výlet 9. A a 9. B Vranov
    • Třídní výlet 9. A a 9. B Vranov

    • Na začátku června jsme se zúčastnili společného, a bohužel posledního, třídního výletu. Byli jsme ubytováni v kempu Bítov na Vranovské přehradě.

     Ve středu 8. 6. 2022 jsme navštívili zříceninu hradu Cornštejn. Večer jsme opékali špekáčky a hráli volejbal.

     Ve čtvrtek 9. 6. 2022 jsme se byli podívat z rozhledny Rumburak a poté jsme se šli podívat na hrad Bítov, kde se uskutečnila prohlídka hradu. Po prohlídce hradu jsme měli možnost prohlédnout si zdejší mučírnu a zámeckou zahradu.

     V pátek 10. 6. 2022 nám pršelo, proto jsme nemohli na žádný výlet. Dopoledne jsme museli vyklidit chatky a schovat se pod přístřešek v restauraci. Většina si bouchla do Boxera. Čekání na oběd jsme si zpříjemnili hrou. Kolem jedné hodiny pro nás přijel autobus a jeli jsme domů. Po náročném výletě jsme všichni v autobuse usnuli.

     Výlet jsme si náramně užili a chtěli bychom se tam vrátit.

     Za 9. A a 9. B sepsaly Hallová Sofie a Vrtalová Nikola

   • Sedmé třídy na třídním výletu v Praze
    • Sedmé třídy na třídním výletu v Praze

    • V pátek 10. června 2022 vyrazili žáci 7. tříd na školní výlet do Prahy. Sraz byl v šest hodin ráno na nádraží, takže cestou do Prahy všichni pospávali a sbírali síly pojídáním dobrůtek z domova.

     Výlet začal jako dějepisná exkurze a žáci si důkladně prošli a prohlédli areál Pražského hradu. Cestou přes Karlův most spočítali všech 30 soch, na Staroměstském náměstí překročili poledník a prohlédli si dvanáct apoštolů na orloji. Muzeum iluzí předvedlo fantastický trik, když se bez předchozího varování přestěhovalo o několik ulic dále. Vše však dobře dopadlo a všichni si zde pořídili nepřeberné množství zajímavých fotografií, plných optických iluzí.

     Zlatým hřebem programu byl však rozchod na Václavském náměstí, kdy naši mladí cestovatelé obsadili fastfoody, nakoupili hromady oblečení nejen v Primarku a vyfotili se s youtubery, tiktokery a s Karlosem Vémolou, hledajícím parkovací místo.

     Vítězem byl každý, kdo ve stanovený čas našel jezdeckou sochu svatého Václava na horním konci náměstí před Národním muzeem a zjistil, kteří čtyři čeští světci mu dělají společnost.

     Ve vlaku Regiojetu jsme si cestou zpět nacpali břicha a jako symbolickou třešničku na dortu se v Olomouci rozněžnili při pohledu na západ slunce nad katedrálou svatého Václava z vyhlídkové plošiny „mrakodrapu“ Regionálního centra u nádraží.

     Pro spoustu dětí to byla první cesta do Prahy vůbec a již jen cesta metrem a jízda po eskalátorech pro ně byly silným zážitkem. Někdo si více užil dějepisnou část, jiný nakupování nebo muzeum iluzí. Důležité je, že si výlet každý užil a našel si „to svoje“.

     Mgr. Ondřej Čáp, Mgr. Zuzana Vránová

   • Galerie Na plotě
    • Galerie Na plotě

    • Po roce se opět otevírá dětská galerie Na plotě. Sedm ročníků si rozdělilo 14 krajů a děti nás zvou na výlety po zajímavých místech České republiky. Obrázky je vyzdoben plot před ZŠ Nezamyslice. 
     Přijďte načerpat inspiraci a potěšit se výtvarnými díly dětí. 

     Krásné prázdniny všem přeje za žákovský parlament

     Jana Kocourková

   • Macocha
    • Exkurze - Macocha

    • Druhý červnový den žáci devátých tříd zavítali do Moravského krasu. Exkurze byla přírodovědně zaměřená, protože celou devítku se učí o geologii a nabyté vědomosti konečně zúročili anebo si je alespoň připomenuli. 😊

     Společně se svými třídními učitelkami započali poslední měsíc svého působení na naší škole. Počasí nám vyšlo, všichni byli v dobrém rozmaru. Proto jsme si společnou exkurzi náležitě užili. Začali jsme cestou vláčkem k Punkevním jeskyním a následnou prohlídkou spojenou s odborným výkladem průvodce. Na konci jeskyní jsme se ocitli v nitru propasti Macocha a kolečko uzavřela cesta lodičkami. Lanovkou jsme vyjeli na Horní a Dolní můstek propasti s krásným výhledem do okolí.

     Děkuji za příjemně strávený výlet oběma třídám – byli jste skvělí – a jejich třídním p. uč. Balážiové a Kurejové.

     Mgr. Anna Lovichová

   • Albatros a další rozšíření našeho knižního fondu
    • Albatros a další rozšíření našeho knižního fondu

    • Na závěr školního roku 2021/2022 věnovalo nakladatelství Albatros do naší školní knihovny několik nových titulů, které tak již netrpělivě čekají na své čtenáře. Malí i velcí hltači písmen tak budou srdečně vítáni opět v novém školním roce 2022/23.

     Za školní knihovnu všem přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se na vás!

     Jana Kocourková a Říše fantazie

   • Malá chemická olympiáda - okresní kolo
    • Malá chemická olympiáda - okresní kolo

    • Dne 8. 6. 2022 vyrazila skupina vyvolených na okresní kolo Malé chemické olympiády v Prostějově. Soutěžícími byli Lenka Cyprianová (8. A), Jiří Doležel (8. B) a Jan Mucha (8. B).

     Své síly poměřovali v tématech - směsi, částicová stavba látek, dvouprvkové sloučeniny a tříprvkové sloučeniny. Celkem se zúčastnilo 39 žáků ze základních škola a gymnázií. Nejlépe naši školu reprezentoval Jan Mucha (8. B), který se umístil na krásném 8.-9. místě v kategorii ZŠ.

     Děkuji všem zúčastněným za krásné výsledky.

     Mgr. Anna Lovichová

   • Mistrovství v SUDOKU
    • Mistrovství v SUDOKU

    • Na přelomu května a června proběhlo na naší škole Mistrovství v SUDOKU ve dvou kategoriích. "Kategorie I" pro žáky 6. a 7. ročníku a "Kategorie II" pro žáky 8. a 9. ročníku.

     Soutěž probíhala ve dvou kolech. První kolo – ROZSTŘEL – se uskutečnilo ve třídách v rámci hodin matematiky, kdy z každé třídy postoupili první čtyři nejlepší do finále.

     FINÁLE proběhlo 1. 6. 2022. Žáci se zapojili s vervou, některým se podařilo SUDOKU vyluštit a zde jsou ti úspěšní řešitelé finálového kola.

     Kategorie 6.-7. ročník

     1. místo – Elen Tománková (7. A)
     2. místo – Nela Jordánová (7. A)
     3. místo – Anna Přibylová (7. A)
     4. místo – Dominika Halousková (6. A)
     5. místo – Lucie Pavlíková (6. B)

     Kategorie 8.-9. ročník

     1. místo – Natálie Záhorová (9. A)
     2. místo – Andrea Havlíčková (9. B)
     3. místo – Julie Přikrylová (8. A)
     4. místo – Barbora Jančeková (9. A)
     5. místo – Kateřina Pavelková (9. B)
     6. místo – Vojtěch Pavlík (9. B)

     Všem účastníkům finále děkujeme za účast a gratulujeme.

     Organizaci soutěže zajistili učitelé matematiky paní učitelka Kurejová, Balážiová a pan učitel Thums.