• Okresní kolo soutěže Zlatý list
      • 22. 4. 2022
      • Dne 21. dubna 2022 byla vyslána družstva mladších žáků (Dosoudilová E., Halousková D., Žampach T. ze 6.A a Křepelka J, Halouzková T., Přibylová E. ze 6.B) a starších žáků (Jordánová N., Štěpánková I. ze 7.A, Cypriánová L. z 8.A a Doležel J., Mucha J. Bártová S. z 8.B) na soutěž Zlatý list 2022. Soutěž má přírodovědný charakter. Během 3 km procházky vitčickým lesem plnily hlídky různé úkoly, od ochrany přírody po poznávání přírodnin a živočichů.

Starší družstvo vyhrálo 1. místo a postupují do krajského kola konané 25. května 2022.

• Okresní kolo soutěže Zlatý list: Číst více
    • Prváčci ŠD v knihovně - 11. 4. 2022
      • 19. 4. 2022
      • Nevlídné jarní počasí využily děti z 5. a 6.oddělení školní družiny k návštěvě knihovny v Nezamyslicích.

Pro některé z nich to byla první návštěva knihovny vůbec, a tak se děti ihned po seznámení s knihovním řádem vrhly snad na všechny žánry.

Usadili jsme se do křesel a nejenže se něco málo přečetlo, ale hlavně se prohlíželo. :-)

• Prváčci ŠD v knihovně - 11. 4. 2022: Číst více
    • Noc s Andersenem
      • 8. 4. 2022

Paní učitelky si pro ně připravily hravé úkoly zaměřené na podporu čtení, kvůli kterému tahle akce probíhá nejen v České republice. Nezapomněly ani na hledání pokladu nebo stezku odvahy po ztemnělé chodbě školy.

• Noc s Andersenem: Číst více
    • „Svět třicátých let“ – soutěž v Malování
      • 6. 4. 2022
      • Již tradičně se koná na druhém stupni soutěž na počítačích v programu Malování.

Téma pro tento školní rok: „Svět třicátých let“

Žáci opět nasadili vysokou laťku a odborná porota složená z vyučujících informatiky neměla jednoduché rozhodování.

Do užšího finále a do soutěže o hlasy diváků postoupilo 12 obrázků z kategorie A (6. a 7. ročník) a 11 obrázků z kategorie B (8. a 9. ročník).

• „Svět třicátých let“ – soutěž v Malování: Číst více
    • Výsledky školní soutěže Maraton knihy
      • 5. 4. 2022
      • Od října do dubna probíhal na škole Maraton knihy (více info v sekci Knihovna). Celkem se zapojilo 63 dětí.

V kategorii 5. - 8. ročníků zvítězila třída 8. B.

V kategorii 2. -4. ročníků zvítězily třídy 2. B, 3. A a 3. B se shodným počtem úspěšných čtenářů.

Celkovými vítězi se staly 2. B, 3. A, 3. B s devíti čtenáři v každé této třídě.

• Výsledky školní soutěže Maraton knihy: Číst více
    • Rozsviť to do modra - světový den autismu
      • 3. 4. 2022
      • 1. dubna 2022 se žáci a pedagogové naší školy připojili k celosvětovému Dni autismu. Symbolem této specifické poruchy je modrá barva, proto jsme se oblékli do modra. Na plot může kdokoliv vyjádřit podporu přivázáním modré stužky pod plakát.

Děkujeme.

Jana Kocourková, ŽP

• Rozsviť to do modra - světový den autismu: Číst více
    • Matematický klokan 2022
      • 31. 3. 2022
      • Již tradičně se naše škola zapojuje do celorepublikové soutěže Matematický klokan. Soutěž je určena pro všechny žáky druhého až devátého ročníku. V pátek 18. 3. 2022 proběhl na naší škole po dvou online ročnících konečně ročník ve škole „na papír“.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích - Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník) a Kadet (8. a 9. ročník).

• Matematický klokan 2022: Číst více
    • Velikonoční keramika ve ŠD
      • 29. 3. 2022
      • Spoustu domovů budou letos zdobit krásné velikonoční slepičky, které si vyrobily děti v 5. a 6. oddělení ŠD.

Že se jim práce opravdu vydařila, můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Tímto bychom chtěly všem rodičům popřát krásné velikonoční svátky a dětem bohatou pomlázku.

Jana Fialová a Renata Kyseláková

• Velikonoční keramika ve ŠD: Číst více
    • Ponožkový den
      • 25. 3. 2022

Děkujeme všem, kteří se zapojili podpořili tak symbolicky všechny s tímto postižením.

• Ponožkový den: Číst více
    • Osmé třídy a expozice Anthropos v Brně
      • 25. 3. 2022
      • Ve čtvrtek 10. března byly třídy 8. ročníku v Brně na exkurzi. Jejich kroky směřovaly do Moravsko zemského muzea na expozici Anthropos. Žáci si poslechli výklad o předchůdcích člověka a poté si muzeum mohli prohlédnout sami. V hale stál čtyři metry vysoký mamut, vymodelované scenérie a různé sošky a amulety. Z celého dne si žáci odnesli řadu nových vědomostí o nejen o svých předchůdcích.

• Osmé třídy a expozice Anthropos v Brně: Číst více
    • Pěvecká soutěž „Nezamyslický zpěváček“
      • 23. 3. 2022
      • Dne 16. března 2022 se na naší škole v Nezamyslicích konala pěvecká soutěž „Nezamyslický zpěváček“, které se zúčastnilo 27 dětí z prvního stupně.

Soutěž proběhla ve třech kategoriích.

V první kategorii (žáci 1. a 2. ročníku) bylo uděleno:

1. místo – Petr Slouka z 1. B

2. místo – Nela Přidalová z 1. A a Viktorie Dostálíková z 2. B

• Pěvecká soutěž „Nezamyslický zpěváček“: Číst více
    • ŽP a akce Krabice od srdce
      • 22. 3. 2022
      • Andrea Havlíčková z 9. B, členka žákovského parlamentu, přišla s návrhem na účast v celostátní sbírce Krabice od srdce, kterou vypsala Diakonie ČCE na podporu dětí z Ukrajiny. S radostí jsme výzvu přijali a drobnými hračkami, cukrovinkami a psacími potřebami nakonec naplnili 56 krabic od bot. Tyto dárky odvezla vedoucí ŽP v sobotu ráno na sběrné místo v Prostějově, kde nevěřili vlastním očím a posílají velké díky všem podporujícím.

• ŽP a akce Krabice od srdce: Číst více