• Po roce se opět otevírá dětská galerie Na plotě. Sedm ročníků si rozdělilo 14 krajů a děti nás zvou na výlety po zajímavých místech České republiky. Obrázky je vyzdoben plot před ZŠ Nezamyslice.
        Přijďte načerpat inspiraci a potěšit se výtvarnými díly dětí.
      • Druhý červnový den žáci devátých tříd zavítali do Moravského krasu. Exkurze byla přírodovědně zaměřená, protože celou devítku se učí o geologii a nabyté vědomosti konečně zúročili anebo si je alespoň připomenuli. 😊
      • Zápis k předškolnímu vzdělávání se konal od 2. do 15. května 2022. Výsledky zápisu ke stažení.

• Nabídka na další ročník úspěšných příměstských táborů.
        Přihlašování bylo spuštěno v pátek ráno 4. 2. 2022.
        Všechny tábory již 6. 2. 2022 OBSAZENY!
        Je možné zasílat registrace na náhradníky.

• ŠD - 6. oddělení - ČERTOVINY
      • 7. 12. 2020
      • I v této zvláštní době, kterou prožíváme, se 4. prosince proměnilo 6. oddělení školní družiny v malé peklo. 😊

Navštívili nás andílci, Mikuláš a tentokrát i čerti netradičně uposlechli vládní nařízení a

nechyběly jim nezbytné roušky. To vše nebránilo tomu, aby si hráli, soutěžili a kreativně tvořili.

• ŠD - 6. oddělení - ČERTOVINY: Číst více
    • ŠD – První sníh
      • 6. 12. 2020
      • Dne 3. 12. 2020 jsme s dětmi naší družiny využili první sněhovou nadílku a vydali se na sportovní hřiště v Nezamyslicích. Všichni jsme byli ze sněhu nadšeni. Děti stavěly sněhuláky, někdo větší a některé děti jen malé. Na závěr procházky jsme si udělali společnou koulovačku.

Vychovatelka Monika Jiráková a děti 3. oddělení ŠD

• ŠD – První sníh: Číst více
    • Projekt 3D buňka v 6. ročníku - listopad 2020
      • 1. 12. 2020
      • Žáci šestého ročníku dostali během distanční výuky nelehký úkol: vytvořit 3D model rostlinné buňky i s jejími organelami.
        Způsob provedení včetně výběru materiálu byl dle vlastních možností a fantazie dětí.
        Žáci vytvořili mnohdy až umělecká díla!

Mgr. Hana Kubíková, uč. přírodopisu

• Projekt 3D buňka v 6. ročníku - listopad 2020: Číst více
    • Výchovný poradce
    • Matematický klokan
      • 17. 11. 2020
      • Již tradičně se naše škola zapojuje do celorepublikové soutěže Matematický klokan. Soutěž je určena pro všechny žáky druhého až devátého ročníku. Za normálních okolností se soutěž koná většinou v březnu, což se v minulém školním roce zkomplikovalo distanční výukou, takže byla soutěž odložena. V říjnu byl vyhlášen náhradní termín, který se také kvůli distanční výuce posunul na začátek listopadu. V pokynu zaznělo – udělejte ve škole Klokana online. Naštěstí máme Edupage, takže jsme tam všechny „testy“ mohli převést.

• Matematický klokan: Číst více
    • ROUŠKOLA
    • UZAVŘENÍ MŠ: prodlouženo do 4. 11. 2020 (včetně)
    • Naše škola pomáhá v péči o děti vybraných profesí
      • 30. 10. 2020
      • Olomoucký kraj vyčlenil několik základních a mateřských škol, které budou k dispozici dětem ve věku do 10 let, jejichž rodiče pracují v souvislosti s covid-19 v první linii. Jde například o lékaře, zdravotní sestry, policisty, hasiče, vojáky nebo poskytovatele sociálních služeb. Naše škola je do seznamu školských zařízení zařazena také.

• Naše škola pomáhá v péči o děti vybraných profesí: Číst více
    • Klidné, i když trochu jiné podzimní prázdniny
    • UZAVŘENÍ MŠ ve čtvrtek 22.10. 2020
    • Sbírka na podporu Ligy proti rakovině
      • 6. 10. 2020
      • 30. září 2020 proběhla sbírka na podporu Ligy proti rakovině, při které se prodávaly žluté kytičky.

Jako již tradičně byly vytvořeny tři skupinky ze členů žákovského parlamentu, vedoucími skupin byly: Anna Vlčková, Zuzana Kvintová a Jana Kocourková.

Venkovní stanoviště byla: u školy, školky a obchodu, s jednou skupinou jsme navštívili také obecní úřad a poštu. Po krátkém občerstvení jsme opět (podle skupin) obcházeli jednotlivé třídy.

• Sbírka na podporu Ligy proti rakovině: Číst více
    • Beseda s knihovníkem
      • 6. 10. 2020
      • Dne 25. 9. se uskutečnil další z motivačních dní v rámci projektu Výuka bez překážek II. ve školní družině IV. oddělení.

Knihovník Tomáš Pavelka z Mořic se zaměřil na život a dílo významné české spisovatelky Božena Němcové, a to zejména na tvorbu pro děti.

Projekt byl uskutečněn tak, aby zaujal devítileté žáky formou vyprávění, kvízu, četby a rozboru pohádky a dokumentů na interaktivní tabuli.

• Beseda s knihovníkem: Číst více