VIDEO - oslavy 90 let budovy školy - 1931 - 2021

• Naše škola opět pomáhá v péči o děti vybraných profesí
      • 6. 1. 2021
      • Olomoucký kraj, stejně jako na podzim roku 2020, vyčlenil několik základních a mateřských škol, které budou k dispozici dětem ve věku do 10 let, jejichž rodiče pracují v souvislosti s covid-19 v první linii. Jde například o lékaře, zdravotní sestry, policisty, hasiče, vojáky nebo poskytovatele sociálních služeb. Naše škola je do seznamu těchto školských zařízení zařazena znovu, protože o službu byl zájem.

• Naše škola opět pomáhá v péči o děti vybraných profesí: Číst více
    • Rodilý mluvčí angličtiny v naší škole
      • 6. 1. 2021
      • V předvánočním týdnu měli žáci naší školy úžasnou příležitost užít si hodiny anglického jazyka s rodilým mluvčím. Pan Navot Laufer strávil v jednotlivých třídách na 1. i 2. stupni celkem 6 dní a troufáme si říct, že děti byly opravdu nadšené. Celá akce byla hrazena z prostředků MAP II ORP Prostějov - Společně pro rozvoj školství. V jarním vydání školního časopisu Písařík si pak můžete přečíst s Navotem rozhovor, který si připravily naše sedmačky.

• Rodilý mluvčí angličtiny v naší škole: Číst více
    • Soutěž Mladý chemik a Geologická olympiáda 2020/2021
      • 5. 1. 2021
      • Dne 17. 12. 2020 proběhly na naší škole dvě školní kola přírodovědných soutěží.

Školního kola soutěže Mladý chemik se zúčastnili tři vybraní žáci (Anežka Jordánová, Vít Komárek a Michal Novotný) z 9. ročníků. Postupují i do kola krajského, jehož termín bude ještě upřesněn.

Školní kolo geologické olympiády proběhlo online, zúčastnilo se osm žáků 9. ročníků. Na prvním místě byla Anežka Jordánová (9. A), 2. místo obsadil Filip Malý (9. B) a 3. místo Ela Haluzová (9. A). Všech osm postupuje do okresního kola, které opět proběhne distančně 13. 1. 2021.

• Soutěž Mladý chemik a Geologická olympiáda 2020/2021: Číst více
    • Školní kola olympiád - OČJ a DO
      • 3. 1. 2021
      • Školní kolo Olympiády v českém jazyce 2020/2021

V pátek 4. prosince 2020 se v naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce. Tato soutěž je každoročně určena pouze pro ty nejstarší žáky naší školy - pro 8. a 9. ročník - a skládá se vždy ze dvou částí – části jazykové a části slohové. Letos byla i kvůli střídavé výuce 8. ročníků účast nižší, celkem se zapojilo 9 žáků. Nicméně výsledky byly velice pěkné a dosažené body vysoké, a to přesto, že olympiáda v českém jazyce je poměrně dost náročná

• Školní kola olympiád - OČJ a DO: Číst více
    • ROUŠKOLA
    • Závěr roku ve ŠD (5. a 6. oddělení)
      • 17. 12. 2020
      • Pomaličku se nám blíží konec roku a my v 5. a 6. odd. ŠD finišujeme a jedeme na plné obrátky.

16. prosince jsme se zahřáli u dětského punče s výrobou vánočních domečků a dnešní předposlední den ve ŠD jsme si zpestřili výrobou tašek s vánočními motivy.

To, jestli se práce vydařila, můžete zhlédnout ve fotogalerii školy.

• Závěr roku ve ŠD (5. a 6. oddělení): Číst více