• Příměstský tábor - Bavíme se florbalem - 2.8. - 6.8.2021 - den první
    • Příměstský tábor - Hrajeme si s živly - 19.7. - 23.7.2021 - den první
    • CYKLOVÝLETY aneb jak jsme sportovali v červnu 2021
      • 19. 7. 2021
      • Téměř všichni ze školy postupně šlápli do pedálů. A to nejen díky skvělému počasí a příznívým podmínkám v okolí školy - krajina alias "hanácké Holandsko" - rovina kam až oko dohlédne, ale zejména pro nadšení z pohybu na čerstvém vzduchu!

Prohlédněte si fotoreportáže z výletů ....

... osmá B

... osmá A

• CYKLOVÝLETY aneb jak jsme sportovali v červnu 2021: Číst více
    • Příměstský tábor - 12.7.-16.7.2021
    • Sběr papíru 2021 - nejlepší sběrači
      • 17. 7. 2021
      • Ve školním roce 2020-2021 se i přes různá omezení podařila uspořádat alespoň jedna sběrová akce.

I když se nepodařilo nasbírat tak velké množství jako v minulosti, přesto považujeme akci za úspěšnou. Zejména se daří stále i tímto způsobem chránit přírodu a využívat materály k recyklaci.

A jak to dopadlo můžete vidět na výsledkové listině. Nekepší sběrači budou odměněni až začátkem dalšího školního roku.

• Sběr papíru 2021 - nejlepší sběrači: Číst více
    • Závěrečný turnaj ve stolním tenisu
      • 30. 6. 2021
      • Dne 24. a 25. června 2021 se na naší škole v Nezamyslicích konal závěrečný turnaj ve stolním tenisu. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích.

V první kategorii, kde soutěžili žáci 4. a 5. ročníku, se na 3. místě umístil Matyáš Bartolšic, na 2. místě Jakub Křepelka a na 1. místě Tomáš Žampach.

Ve druhé kategorii, která byla určena pro žáky 6. až 9. ročníku, se na 3. místě umístil Tomáš Přibyl, na 2. místě Samuel Trávníček a na 1. místě Pavel Zdražil.

• Závěrečný turnaj ve stolním tenisu: Číst více
    • Učíme za pomoci moderních technologií (AR)
      • 29. 6. 2021
      • Již několikátým rokem využíváme mobilní učebnu s tablety do výuky. Ať už k ověřování vědomostí, tak k jejich získávání či procvičování v elearningovém systému EDUPAGE. V letošním školním roce byly hojně tablety využívány i v rámci distanční výuky ve třídě dětí rodičů z IZS.

Nově v jarním období došlo k dalšímu způsobu využití. Ve fyzice využíváme elektronickou učebnici VIVIDBOOKS za použití AR - tzv. rozšířené reality (Augmented Reality). Zkoušeli jsme učebnici využít také již v rámci distanční výuky, ale jen bez AR - jen jako animace fyzikálních jevů. Přece jen se jedná o novější technoliogii, která je plně funkční na novějších mobilních zařízeních.

• Učíme za pomoci moderních technologií (AR): Číst více
    • Učíme se sestavovat el. obvody na "čerstvém" vzduchu
      • 29. 6. 2021
      • V době pandemie jsme se v jarní období několikrát učili ve fyzice s elektrotechnickými stavebnicemi na školním dvoře.

Cílem bylo sestavovat běžné el. obvody, ale i složitější problémové úlohy s použitím polovodičových součástek. Hravou formou sestavili šesťáci detektor lži, hlídač výšky hladiny vody či logickou hru.

• Učíme se sestavovat el. obvody na "čerstvém" vzduchu: Číst více
    • Naši žáci uspěli v jazykové soutěži v rámci Regionu Haná
      • 29. 6. 2021
      • Naši žáci opět velmi úspěšně reprezentovali školu, tentokrát v jazykové soutěži vyhlášené MAS Regionem Haná, z.s. a Pracovní skupinou cizích jazyků.

Děti měly za úkol připravit prezentaci v cizím jazyce na téma „Leisure time activities at my school or near my school“ a „Unsere Schule und ihre Umgebung“. Svého úkolu se naše týmy zhostily skvěle.

• Naši žáci uspěli v jazykové soutěži v rámci Regionu Haná: Číst více
    • Pozorovali jsme částečné zatmění Slunce - 10.6.2021
    • Kamarádství je to, na čem záleží - 25.6.2021
    • Cesty za poznáním
      • 27. 6. 2021
      • Na poslední hodinu zeměpisu si žáci 6. A připravili zajímavé prezentace k cestovnímu ruchu z přímořských i horských regionů, někteří je doplnili i malou ochutnávkou.

Bylo to takové zpestření na závěr školního roku.

Mgr. Dana Svobodová

• Cesty za poznáním: Číst více