• Halloween ve ŠD
      • HALLOWEEN ve ŠD
      • 29. 10. 2021
      • Tajemno, strašidla a trochu strachu – to vše zažily 25. a 26. 10. při halloweenské akci děti ze školní družiny.

Ve třídách se malovalo i tvořilo a pak se všichni těšili na kostýmy, které se s oslavou svátku Halloween pojí.

Tentokrát jsme si jej užili venku, kde nechyběly hry, opékání špekáčků a pro odvážné stezka odvahy.

• HALLOWEEN ve ŠD: Číst více
    • Exkurze Legiovlak
      • 28. 10. 2021
      • Ve středu 20. října 2021 se žáci devátých tříd, spolu s vyučujícími dějepisu a jejich asistentkami, vydali na exkurzi do Brna, kde byl na nádraží v Králově Poli přistaven putovní legiovlak. Jedná se částečně o repliku, částečně o originál jednoho z původních vlaků československých legií na Transsibiřské magistrále, pomocí kterého se členové Československé obce legionářské snaží návštěvníkům přiblížit život a osudy československých legionářů a jejich rodin z let 1918 – 1920. Přibližují tak především mládeži povědomí o legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu.

• Exkurze Legiovlak: Číst více
    • Puntíkový den
      • 28. 10. 2021
      • 25. října 2021 proběhl na naší škole Puntíkový den, kdy se děti i zaměstnanci školy přizdobili puntíky, aby tak všichni vyjádřili podporu lidem trpícím lupénkou. Kdo měl zájem, mohl se nechat vyfotografovat. 1. až 5. ročníky dostaly na dozdobení a vystřižení omalovánky holčičky a chlapečka, které najdete na nástěnce žákovského parlamentu a před vchodem do školy.

• Puntíkový den: Číst více
    • Kamarádi čtou kamarádům
      • Kamarádi ze ZŠ četli pohádky kamarádům z MŠ
      • 20. 10. 2021
      • Naše mateřská škola je již třetím rokem zapojena v celorepublikovém projektu Celé Česko čte dětem. Tato organizace, mimo jiné, vyhlašuje každoročně akci pod názvem Týden čtení.

Naše školka se tedy rozhodla, že se této akce aktivně zúčastní a uspořádala Týden čtení v MŠ pod názvem Kamarádi čtou kamarádům.

• Kamarádi ze ZŠ četli pohádky kamarádům z MŠ: Číst více
    • Drakiáda 2021
      • 12. 10. 2021
      • Je tu podzim a s ním tolik oblíbené pouštění draků ve školní družině.

Tentokrát, protože jsme si nebyli jisti předpovědí počasí, jsme se rozhodli, že draky budeme pouštět v celém týdnu od 4. do 8. října.

Zpočátku nám foukal příliš silný vítr, takže s nacvičenou technikou to bylo trošku horší. Jeden den nám silně pršelo, ale pak přišly dva krásně prosluněné dny a děti se přímo vyřádily.

• Drakiáda 2021: Číst více
    • Republikové finále OVOV Brno 2021
      • 12. 10. 2021
      • Po roční pauze se naše škola mohla v prvním zářijovém týdnu zúčastnit republikového finále odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Osmičlenný tým složený ze čtyř dívek a čtyř chlapců bojoval v deseti atletických disciplínách během dvou dnů (běh na 60m, běh na 1000m, hod míčkem a medicinbalem, skok do dálky, trojskok, dvou minutové disciplíny skok přes švihadlo, kliky, sedy-lehy a shyby).

• Republikové finále OVOV Brno 2021: Číst více
    • ŠD - Tvoříme a hrajeme si
      • 4. 10. 2021
      • Nekonečná dětská fantazie a kreativita se projevila ve ŠD při podzimních vycházkách.

Počasí přálo zábavě i tvoření, a tak se v 5. a 6. oddělení ŠD sbíralo, loupalo, skládalo, trhalo … :-)

Při podzimních hrátkách pak nechyběly kamínky, klacíky, šišky, kukuřice a nejvíce děti propadly kouzlu domečků pro skřítky.

• ŠD - Tvoříme a hrajeme si: Číst více
    • Malá chemická olympiáda
      • Malá chemická olympiáda - okresní kolo
      • 29. 9. 2021
      • Dne 27. září 2021 se skupina deváťaků – Andrea Havlíčková (9. B), Dominik Žampach (9. B) a Šimon Janík (9. A) - rozhodla změřit své síly v oblasti chemie v okresním kole Malé chemické olympiády v Prostějově.

Všichni bojovali statečně. 😊 Celkem se okresního kola zúčastnilo 16 žáků gymnázií a základních škol.

• Malá chemická olympiáda - okresní kolo: Číst více
    • ŠD – Návštěva kina
      • ŠD – Návštěva kina v Němčicích nad Hanou - 3. 9. 2021
      • 7. 9. 2021
      • První pátek v měsíci září se děti školní družiny vydaly do kina v Němčicích nad Hanou na kreslený příběh „Hurá do džungle“.

Děti sledovaly příběh slonice Chobotky a opičáka Mankiho s velkým napětím. V džungli zvířátka navštívil fialový návštěvník z vesmíru Fneep, který havaroval se svojí vesmírnou lodí na Zemi. Všichni tři spojí síly a pomohou Fneepovi s návratem do vesmíru, nakonec vše dobře dopadne a Fneep se vrací domů.

• ŠD – Návštěva kina v Němčicích nad Hanou - 3. 9. 2021: Číst více
    • Zahájení nového školního roku 2021/2022
      • 31. 8. 2021
      • Základní informace pro rodiče a žáky.

1) Zahájení bude 1. září od 7:30 - vstup hlavním vhchodem - platí pro žáky 2. až 9. ročníku. Ukončení vyučování bude v 8:30.
        Pro 1. ročník bude slavnostní zahájení v 8:00 naproti školy v kulturním sále SRC.

2) Další organizace týdne vč. časového rozvržení je zveřejňována přes EDUPAGE (kalendář událostí). Stejným způsobem jsou zasílány rozvrhy hodin (pro tisk stačí přenout vpravo nahoře - stálý rozvrh). Konkrétně 2. září bude den s třídním učitelem - 1. st. ZŠ končí v 11:10 a 2. stupeň ZŠ ve 12:05.

• Zahájení nového školního roku 2021/2022: Číst více
    • Organizace školního roku 2021/2022
    • Příměstský tábor - Putování vesmírem - 19.7. - 23.7.2021 - den pátý
      • 22. 8. 2021
      • Letní putování vesmírem zažily děti v rámci příměstského tábora letos v červenci. Nejprve konstruktéři postavili rakety, které skutečně létaly. Další den si sestavily děti překrásné modely sluneční soustavy. Na skutečné pozorování Slunce jsme se vypravili do hvězdárny v Brně. Dále hravou formou děti poznávaly hvězdy a souhvězdí. Zajímavé vědecké experimenty nám předvedli experti z Univerzity Palackého Olomouc a také naši hasiči z Nezamyslic. Na závěr zakončily děti výcvik astronautů výletem na MARS spojený s odběrem planetárních vzorků vyzbrojení speciálními vlastnoručně vyrobenými obleky.

• Příměstský tábor - Putování vesmírem - 19.7. - 23.7.2021 - den pátý: Číst více