• ŠD 5. oddělení: Ze Země na Měsíc

• Motivační odpoledne Ze Země na Měsíc

Dne 13.dubna 2016 se uskutečnilo další z řady motivačních odpolední ve školní družině. Tentokrát  5.oddělení školní družiny využilo znalostí o vesmíru z hodin prvouky a návštěvy planetária v Brně a podniklo fiktivní dobrodružnou výpravu  na Měsíc. Děti byly rozděleny do družstev, ve kterých soutěžily ve znalostech o vesmíru, plnily různé úkoly na rychlost, postřeh a bystrost. Kromě toho jsme si povídali o řadě zajímavostí, včetně dobývání vesmíru. Všichni byli nakonec oceněni sladkou odměnou.

Vychovatelka: Iva Friedbergová.

• Návštěva Digitária Hvězdárny a planetária Brno - 5. B a 6. A

• 5. B a 6. A na návštěvě Digitária Hvězdárny a planetária Brno

Ve čtvrtek 7. dubna 2016 se vydaly třídy 5. B a 6. A společně vlakem do Brna. Našim cílem bylo Digitárium Hvězdárny a planetária Brno.

Počasí nám přálo, prošli jsme se po náměstí Svobody a pak jsme se tramvají vydali na Kraví horu. Před hvězdárnou si žáci ve volně přístupné expozici „Vědecká stezka“ vyzkoušeli interaktivní exponáty - například kaleidoskop, pixelovou stěnu, zvukovod, planetární siloměr nebo spektroskop.

Pak už nás čekalo digitárium - prohlídka hvězdné oblohy, ukázky jasných hvězd a souhvězdí a školní pořad pod hvězdnou oblohou „Život stromů“.

Závěrečnou tečkou za návštěvou Brna se již tradičně stala návštěva Vaňkovky. J

Mgr. Jarmila Krupičková a Mgr. Marie Benešová

• Vítězství v krajském kole soutěže Finanční gramotnost a Tuta Via Vitae

• Vítězství v krajských kolech – soutěž Finanční gramotnost a Tuta Via Vitae

První místa z okresních kol zopakovala naše dvě družstva i v kolech krajských.

Družstvo deváťáků ve složení Aneta Crhanová, Tadeáš Vymazal a Aneta Šiklingová zvítězilo v soutěži „Finanční gramotnost“ a probojovalo se do celostátního kola do Prahy, které se bude konat v úterý 26. dubna 2016.

Družstvo žáků z 8. A a 9. A ve složení Jolana Moravcová, Valerie Barošová a Adéla Špalková zvítězilo v soutěži „Tuta via vitae - bezpečná cesta životem občana EU“ a také bude měřit znalosti s těmi nejlepšími z celé republiky. Celostátní kolo se uskuteční v Praze ve čtvrtek 28. dubna 2016.

Naše třetí družstvo ve složení Samuel Hučín z 8. A a Jaroslav Horák z 9. A obsadilo skvělé 2. místo v soutěži o zdravém životním stylu „Sapere - vědět, jak žít“.

Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Dvěma vítězným družstvům budeme držet palce v celostátním kole, kde budou reprezentovat nejen naši školu, ale i náš Olomoucký kraj.

Mgr. Jarmila Krupičková

• Druhé místo v krajském kole dějepisné olympiády

• Aneta Crhanová druhá v krajském kole dějepisné olympiády

Krajské kolo s tematickým zaměřením „Po stopách Lucemburků aneb Za císařskou korunou“ se konalo 21. března 2016 v Přerově – Předmostí. Setkali se zde žáci s nejlepšími dějepisnými znalostmi z Olomouckého kraje.

Z prvního místa v okresním kole se do kola krajského probojovala Aneta Crhanová, žákyně 9. A třídy. Pečlivě se připravovala a v obrovské konkurenci obsadila úžasné 2. místo! K úspěchu jí dopomohly nejen její rozsáhlé znalosti z historie, ale i její pečlivá příprava.

Anetě všichni gratulujeme ke skvělému úspěchu a děkujeme za výtečnou reprezentaci školy.

• Školní kolo recitační soutěže 2016

• Výsledky školního kola recitační soutěže 2016

Ve středu 30. března se konalo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se 41 recitátorů z 1. až 9. tříd. Soutěžilo se v pěti kategoriích. Všichni zúčastnění byli skvěle připraveni. Žáci podávali výborné výkony.

Výsledky:

1. Samuel Hučín, 8. A
          2. Valerie Barošová, 8. A
          3. Kateřina Závadská, 9. A

Gratulace patří všem zúčastněným recitátorům za jejich skvělé výkony.