• Příměstské tábory - 10. - 14. 7. 2023 - „Cesta poznání“
    • Příměstské tábory - 10. - 14. 7. 2023 - „Cesta poznání“

    • První táborové turnusy (10. - 14. 7. 2023) se nesly v duchu přírodovědného zaměření, letos pod názvem „Cesta poznání“.

     Táborníci měli opravdu rozmanitý program – čekal je výběr zajímavých pokusů z oblasti chemie a fyziky, pozorování vlastních vzorků pod mikroskopem, zemětřesení a sopečná činnost ze svých kreativních výtvorů. Dále ukázali sportovní zapálení cyklovýletem do Víceměřic na „Farmu pane učitele Thumse“, vodní bitvou a dalšími aktivitami. Na celodenní výletě ve VIDĚ v Brně bádali pod mořskou hladinou, jak v 3D kině, tak v labodílničkách. Navštívila nás i Pevnost poznání z Olomouce, kde nemohla chybět v parných dnech zmrzlina vyrobená pomocí kapalného dusíku. 
     Poznávání svých vrstevníků a nová přátelství završilo přespávání ve škole s letním kinem. 

     Děkujeme táborníkům za suprově prožité dny a těšíme se na další společné zážitky v dalších letech. 


     Za tým lektorů Anna Lovichová

     Podívejte se na táborové aktivity z pestrého programu ve fotogalerii.

     Odkaz na další části fotogalerie - po jednotlivých dnech.

   • Prázdninový provoz
    • Prázdninový provoz

    • Úřední hodiny na sekeretariátu školy

     - pro vyřízení dokladů, potvrzení o studiu apod.

     - školní jídelna a vstupní čipy - až poslední týden letních prázdnin (tedy od  pondělí 28. 8.)


     v červenci: 
     3. 7., 10. 7., 17.7. - od 8:00 do 12:00 hodin

     v srpnu:
     1.8.  - od 8:00 do 12:00 hodin
     28.8. až 31. 8. - od 7:30 do 15:00 hodin

     v září:
     1. 9. - od 8:00 do 12:00 hodin

      

      

   • 9. A na školním výletě v Loučné nad Desnou
    • 9. A na školním výletě v Loučné nad Desnou

    • Dne 14. 6. jsme se vydali na dvoudenní třídní výlet do penzionu v Loučné nad Desnou s naší paní třídní učitelkou Benešovou a jako doprovod s námi jela i paní učitelka Jarmila Krupičková.

     První den hned po příjezdu jsme si udělali malou procházku po okolí, zaskákali si na trampolínách a vrátili se na oběd. Po obědě jsme si odpočinuli, vybalili a vyrazili jsme na paintball. Hrál skoro každý a zahrála si s námi i naše paní učitelka Marie Benešová. Rozdělili jsme se na dva týmy a, i když jsme jedna parta, tak v této hře jsme šli proti sobě jako nepřátelé. Každý chtěl totiž vyhrát. Pobavili jsme se u toho, a nakonec i dost nasmáli. Nikdo nikoho z neúspěchu nevinil, drželi jsme spolu. Poté jsme si udělali ještě jednu zastávku na zámku v Loučné. Udělali jsme si fotografie u vodopádu a šli už do penzionu.

     Všichni jsme byli unavení z paintballu, ale těšili jsme se na večerní opékání špekáčků. Po večeři jsme si sedli k ohni a povídali si. Když se začalo stmívat, tak jsme uhasili oheň a šli na pokoje. Ještě než jsme šli spát, tak se někteří dívali na strašidelný film nebo hráli karetní hry.

     Druhý den ráno jsme se vzbudili, zabalili si věci a po snídani jsme vyrazili vlakem do Velkých Losin. V Losinách nás čekala prohlídka zámku a následný rozchod po městě. Někteří zavítali do stinného parku a jiní vyrazili do restaurací či na zmrzlinu. Okolo třetí hodiny jsme jeli zpátky domů vlakem.

     Tento výlet si určitě každý užil. Byl to jeden z nejlepších výletů, co jsme zažili. Škoda, že byl už poslední.

     Lucie Benešová, 9. A

   • Školní výlet 1. A, 1. B
    • Školní výlet 1. A, 1. B

    • Ve středu 14. 6. 2023 jsme s prvními třídami vyrazili na výlet. Pan Dvořáček nás autobusem odvezl do Modré, kde jsme navštívili Vodní svět a pak jsme si v Archeoskanzenu připomněli stará řemesla.

     Děti si nakoupily dárečky, pochutnaly si na zmrzlině a pak už se těšily domů.

                                                                            M. Horáková, M. Oralová, R. Kyseláková

   • Třídní výlet 7. A do Brna
    • Třídní výlet 7. A do Brna

    • V úterý 27. června 2023 se třída 7. A vypravila na výlet do Brna. Po úspěšné cestě vlakem a „šalinou“ jsme se po pár krocích ocitli v lanovém centru Proud. Zde si pro nás připravili velmi pěkný a adrenalinem nabitý program.

                 V první části jsme se proměnili v bojovníky s luky a šípy. Úkol zněl jasně – tref se do svého spolužáka. Vše začalo krátkým seznámením se všemi pomůckami a natrénováním správné techniky míření a střelby. Po rozdělení do týmů to vše vypuklo. Ve speciální venkovní aréně jsme si vyzkoušeli několik různých her, kde se uplatnila nejenom rychlost, pevná ruka nebo přesná muška, ale hlavně ta správná strategie, jak nejrychleji protivníky připravit o přidělené životy.

                 Po pauze na oběd a nějakou tu laskominu v podobě zmrzliny přišla ta největší výzva celého dne. Zdolávání překážek ve výšce téměř deseti metrů se nejdříve zdálo jako něco neuvěřitelně těžkého a nemožného, ale odvaha byla tento den pro všechny hnacím motorem. Zdánlivě nemožné překážky byly zdolány, takže děti nejenom přecházely po kývajících se můstcích, přelézaly různé předměty, ale dokonce létaly vzduchem nad hlubokými propastmi. Už jen názvy některých tras hovoří jasně: Tarzan, Indiana Jones nebo Kafíčko v oblacích.

                 V Brně jsme strávili opravdu velmi pěkný den. Jako kolektiv jsme si opět dokázali, že vzájemná spolupráce a komunikace nám není cizí a přišli jsem na to, že zdánlivě nepřekonatelné překážky se dají s dostatečnou silou vůle překonat a tím získat pocit, který je jinak nenahraditelný.

      

     Kateřina Bosáková a Jana Kocourková

   • 7. B na výletě v Olomouci
    • 7. B na výletě v Olomouci

    • Dne 27. června 2023 jsme jeli na školní výlet do Olomouce, kde nás čekal nabitý program. Nejprve jsme navštívili lanové centrum PROUD, kde jsme si mohli vyzkoušet šplh do výšky 12 metrů  a adrenalinovou houpačku, kterou nás vyvezli do výšky 16 metrů. Dalším bodem programu byla laser game - každý jsme si zastříleli dvakrát a byla to obrovská legrace. Po skončení hry jsme navštívili Pevnost poznání a tam jsme si mohli zkusit různé technologie a vědecké hry. Zakončení programu bylo v nákupním centru – Šantovka s rozchodem a nákupy.

     Velice jsme si to užili ani minutu jsme se nenudili.

     Třída 7. B

   • Galerie Na plotě
    • Galerie Na plotě

    • Název letošní výstavy Na plotě byl Lodí, autem, letadlem.

     Téma tvoří státy světa, jako inspirace na dovolenou. Žáci prvního stupně „cestují“ převážně po Evropě, žáci druhého stupně měli hranice neomezené.

     Jednotlivé země pro každou třídu si rozlosovali členové žákovského parlamentu na poslední letošní schůzce začátkem června. Každá třída obdržela vlajku s QR kódem, který skrývá hymnu daného státu. Úkolem žáků bylo vyhledat informace k dané destinaci - fauna, flóra, zvyky, jídlo, zajímavost, osobnost, úryvek v daném jazyce, suvenýry, sport aj.

     Jako zdroj posloužily vlastní vědomosti či zkušenosti, znalosti učitelů, ale především internet, knihy, atlasy, učebnice apod. Žáci mohli pracovat ve skupinkách, technika zpracování byla libovolná - kresba, lepení či psaní.

     Náměty obrázků jsou velmi pestré a zajímavé - ostatně, přijďte se přesvědčit sami, jste srdečně zváni!

     Velké poděkování patří nejen dětem za obrázky, ale i jejich učitelům, asistentům a zejména učitelům Vv za skvělou spolupráci.

     Díky za povedenou akci a zároveň krásné prázdniny, pestrý odpočinek a slunné dny Vám přeje

     Jana Kocourková a členové ŽP

   • Hledačská výzva pro čtenáře
    • Hledačská výzva pro čtenáře

    • Deváté ročníky opět dozdobily dvě knihy na památku pro ostatní žáky. Knihy jsou ukryty ve školní knihovně, děti mají k dispozici nápovědy, které naleznou i na nástěnce u vchodu do školy, v šatnách a na dveřích knihovny.

     Případnou další pomoc naleznou u správkyně knihovny Jany Kocourkové.
     Každý úspěšný řešitel po přečtení knihy a zodpovězení kontrolních otázek obdrží drobnou odměnu.

     Mnoho zdaru při hledání a pěkné počteníčko přeje

     Jana Kocourková