• Puntíkový den
        • Puntíkový den

        • Dne 25. října 2023 se naše škola již tradičně připojila k celostátnímu Puntíkovému dni na podporu lidí s lupénkou. Děti si opět oblékly puntíkatá trička, košile, kalhoty, legíny, šaty, ... . Drobné puntíkaté doplňky byly k zapůjčení i ve fotokoutku. Puntíkaté odměny v podobě lentilek a cukrových čoček rozdávaly Nikola Leciánová a Kamila Černá z 6.B, členky žákovského parlamentu. Děkujeme za aktivní zapojení nejen žákům, ale i pedagogům. Jak nám to všem v puntících sluší se můžete podívat v galerii - fotografie průběžně pořizovala Ella Dosoudilová z 8. A, za což ji také děkujeme. Budeme se těšit příště!

          za ŽP Jana Kocourková

      • Den stromů - 20.10. - ŠD
        • Den stromů - 20.10. - ŠD

        • Od roku 1906 se 20. října slaví Den stromů. A jak jsme jej slavili ve ŠD?

          Připomněli jsme si jejich význam, využití, poznávali jsme je v okolí školy a věnovali se kreativním aktivitám.

          Příroda i třída se stali naším tvořícím prostředím. Proto se není čemu divit, že Den stromů připadá na podzim, který kouzlí všemi barvami.

          Vychovatelky ŠD

      • Pěšky do školy
        • Pěšky do školy

        • V týdnu od 18. do 22. září se naše škola zapojila do celorepublikové akce Pěšky do školy. Cílem této akce je nejen podpora zdravého pohybu, ale i snížení počtu automobilů před školami a zvýšení bezpečnosti.

          Třídní kolektivy soutěžily jako týmy a svou ranní procházku do parku pro kontrolní razítko sbíraly body. Dalších až 30 bodů mohli žáci získat za doprovodnou aktivitu k tématu Pěšky do školy, zapojení rodinných příslušníků, zapojení bezpečnostních složek apod.

          17. října pak byly vyhlášeny netrpělivě očekávané výsledky - v celém Olomouckém kraji, mezi 36 dalšími školami a nespočtem tříd, se na 2. místě (příznačně) umístila 2. A, hned v závěsu pak na 3. místě 7. B!!!

          V celkovém součtu bodů za školu se ta naše umístila na také velmi krásném 5. místě s 1548 body.

          Všem zúčastněným a pomáhajícím děkujeme za pomoc, gratulujeme a pro velký úspěch se nejen za žákovský parlament budeme těšit na další ročník.

          Chůzi zdar!

          Za ŽP Jana Kocourková

      • Studijní pobyt žáků ve Slovinsku - projekt ERASMUS+
        • Studijní pobyt žáků ve Slovinsku - projekt ERASMUS+

        • Naše škola byla úspěšná v žádosti o grant Erasmus+, v aktivitě „Krátkodobé projekty pro mobilitu studujících a zaměstnanců ve školním vzdělávání“. Náš projekt nazvaný: Tvořivý svět (Creative world) trvá po dobu 18 měsíců od 01. 09. 2022 do 29. 02. 2024. Maximální výše grantu činí 37.059,- EUR

          Pět pedagogů školy se účastnilo již v měsíci dubnu týdenního vzdělávání v Dublinu v Irsku. Dva pedagogové AJ se zdokonalovali v metodice výuky cizího jazyka. Další tři vyučující se zabývali digitálními technologiemi a metodami výuky robotiky a algoritmizace pro výuku informatiky na základní škole (P. Jordán, O. Čáp, Z. Vránová, T. Indráková, J. Balážiová).  Zahraniční vzdělávání pedagogů bylo velmi inspirativní, získali spoustu nových vědomostí a zkušeností nejen od lektorů kurzů, ale zejména od zahraničních pedagogů. Poznali specifika vzdělávacího systému Irska i jiných zemí EU a navštívili také několik zajímavých míst v Irsku.

          Druhá část projektu byla uskutečněna na podzim - od 8. do 14. října 2023. Dvacet pět dětí bylo na týden se čtyřmi pedagogy  (O. Čáp, T. Indráková, J. Balážiová a P. Jordán) realizovat aktivity projektu do základní školy ve Slovinsku - OSNOVNA ŠOLA I MURSKA SOBOTA.

          Během návštěvy proběhly společné činnosti žáků (workshopy, skupinové práce, prezentace). Cílem byl rozvoj nadání žáků v oblastech - digitální dovednosti (3D tisk, 3D modelování, základy programování) a také tzv. soft skills (komunikace, kooperace, jazyková vybavenost, sdílení zkušeností, plánování). Doplňující údaje k projektu: výdaje na cestování, ubytování a aktivity v rámci projektu byly hrazeny z fondu EU. Výběr žáků byl proveden na základě stanovených kritérií a testy (mimo jiné ověřením základních znalostí AJ, základních dovedností v oblasti IT – zejména algoritmizace, a další doplňkových kritérií). 

          A jak konkrétněji probíhal týden našich žáků v zahraničí? Po úžasném a nečekaném hudebně-dramatickém přivítání slovinskými žáky před školou jsme si v pondělí ráno prohlédli školu. Přivítal nás pochopitelně pan ředitel A. Benko a několik dalších pedagogů. Byli jsme ohromeni zejména velikostí školy a jejím sportovním zázemím. Na závěr prohlídky jsme zavítali do počítačové učebny. 
          Pod vedením zkušeného pedagoga, zástupce ředitele Simona Hauko a za pomoci informatika Danila Lebara tvořili žáci v rámci workshopů v programu počítačovou grafiku – vytvořili klíčenku pro laserovou gravírovačku.
          V úterý se žáci vypravili do blízkého Mariboru, kde společně sestavovali a programovali ve vědeckém centru roboty. Stihli jsme si také prohlédnout i část historického města. Ve středu se žáci věnovali 3D grafice pro 3D tiskárnu. V pátečním workshopu se žáci seznámili s mikrokontrolérem Arduino a sestavili přenosné parkovací zařízení, které varuje před nebezpečím pípáním, blikajícími světly a textem na displeji. 
          Naši žáci stihli také prezentovat naši školu, a seznámit s originálními českými produkty svoje kamarády ze Slovinska. Vše pochopitelně v angličtině. Během týdne žáci také poznali místní zajímavosti zejména díky interaktivní expozici EXPANO popisující kraj v blízkosti řeky Mura.
          A přímo Murskou Sobotu poznávali pod vedením místního průvodce z informačního centra. Během zahraniční výpravy jsme neminuli hlavní město Ljublana s blízkým přírodním parkem.

          Po celou dobu se aktivit účastnilo i několik žáků ze slovinské školy. Proto se žáci mohli zdokonalovat v používání anglického jazyka, který slovinské děti ovládají velmi dobře. Týden utekl velmi rychle a pohodově zejména dobrou organizací všech aktivit ze strany hostitelů. Velkou pochvalu zaslouží za přípravu a organizaci studijního pobytu také naši doprovázející učitelé, protože to nebylo v mnoha ohledech vůbec jednoduché.
          Věříme, že odjezdem z parnerské školy spolupráce s našimi slovinskými přáteli neskončila, ba naopak. Návštěva zahraničí je atraktivní alternativou k běžným hodinám a stane se určitě obohacujícím a inspirativním zážitkem pro obě strany s výhledem další spolupráce.

          Virtuálně můžete navštívit slovinskou školu na webu slovinské školy, zejména pak článek o naší návštěvě:

          http://www.osenams.si/2023/10/15/aktivnosti-ceskih-gostov/

          http://www.osenams.si/2023/10/10/sprejem-ucencev-in-uciteljev-iz-ceske-ter-uciteljev-iz-srbije/

           

          Přílohou článků je pochopitelně fotoreportáž (na obou webech).

          za kolektiv pedagogů v projektu Mgr. Petr Jordán, ředitel školy
           

      • Pečení chobotniček ve ŠD
        • Pečení chobotniček v ŠD

        • Úterní deštivé počasí využily děti z 5. a 6. oddělení školní družiny k pečení.

          Vážení, příprava těsta, vytváření tvaru chobotniček, krájení očí, chapadel – to vše naši kuchtíci zvládli na výbornou. Nejdelší bylo čekání na upečení hotových chobotniček.

          Mezi tím nám vysvitlo sluníčko, a tak si děti na svých krásných výtvorech pochutnaly na školní zahradě.

          Jana Fialová a Renata Kyseláková

      • Drakiáda ve ŠD
        • Drakiáda - ŠD - 2.-6. 10.

        • Letošní slunné počasí a vítr v zádech nabízelo oblohu k tradiční Drakiádě ve ŠD. Od 2. do 6. října tak nebe nad Nezamyslicemi brázdili draci s osvěžující barvou i veselými výrazy. Tu a tam se nějaký drak zapíchl nosem do hlíny, upadl, či přistál na větvi, ale i to k Drakiádě patří!

          Leckdy nebylo poznat zda děti honí drak či naopak, ale rozzářený úsměv letos patři nejen drakům, ale hlavně dětem.                    

                                                                                                                                                           Vychovatelky ŠD

      • HRAJEME SI NA ROBINSONY
        • HRAJEME SI NA ROBINSONY - motivační odpoledne ve ŠD

        • Dne 27. září 2023 se paní vychovatelky a děti ze 4. oddělení rozhodly proměnit školní družinové hřiště za školkou na Robinsonův cizokrajný ostrov s mnoha úkoly a nástrahami pro děti z 5. a 6. oddělení, tedy prvňáčky.

          V dětech jsme se tak rozhodli podpořit nejen kreativitu při vyrábění různých stanovišť, smysl pro férovou hru, či fyzické zdatnosti, ale také čtenářskou gramotnost.

          Všechny děti se tak seznámily s poutavým příběhem od D. Defoa Robinson Crusoe a mohly si samy na sobě vyzkoušet cestu přes řeku mezi krvelačnými krokodýly, skok přes ohniště, souboj se žralokem…

          Aby se tolik nebály, pomáhala jim paní vychovatelka z 1. třídy se slečnou praktikantkou.

          Všem dětem se po strastiplné cestě nakonec podařilo splnit všechny úkoly a dostat se nejen k pirátské lodi , ale setkat se i s Robinsonem a jeho věrným přítelem Pátkem. V cíli je navíc čekala sladká odměna.

          Vychovatelky Carmen Dočkalová, Iva Friedbergová, Renata Kyseláková a praktikantka Kristýna Smolarčíková

      • Ukliďme Česko - podzim 2023
        • Ukliďme Česko - podzim 2023

        • Ve středu 27. září 2023 se vydaly 5. až 9. třídy opět „do ulic“. Již tradiční a oblíbenou akci organizuje naše škola každý rok. Letos nám vyšlo krásné počasí, o což tak byl úklid příjemnější. Spolu se svými třídními učiteli a asistenty pedagoga si žáci rozdělili trasy, aby se uklidilo co nejvíce míst (například hřiště, okolí školy, splav a nádraží v Nezamyslicích, přilehlé cyklostezky, Mokroš, Víceměřice, Doloplazy atd.). Letos úklid také termínově vyšel tak, že jsme Nezamyslice a jejich okolí zvelebili před hody, a to nejen úklidem, ale i sázením nových ibišků v blízkosti hasičárny.

          Shodli jsme se na tom, že tentokrát odpadků moc nebylo. Kdo ví, zda je to lepší uvědomělostí občanů, pečlivou péčí obecních zaměstnanců anebo vyšším porostem. Kde byla pravda se snad dozvíme po dalším, tedy jarním, úklidu.

          Mgr. Anna Lovichová