• Podzimní stezka
        • Podzimní stezka v ŠD

• V pondělí 20. listopadu se děti z 1. a 3. oddělení ŠD sešly na dětském hřišti, aby si mezi sebou prověřily své znalosti - co všechno už znají a vědí o přírodě.

Přibrali jsme s sebou i děti z 1. B, které za pomoci svých starších kamarádů plnily úkoly také.

Za správné vyřešení tajenky čekala na děti sladká odměna.

Vychovatelky Kateřina Dostálíková a Zuzana Kvintová

• „Kimův závod“ - 21. 11. - ŠD

• Před námi se v lese

každý hříbek třese!

V družině však zpaměti

musím je mít v paměti!

Tentokrát jsme nebyli na houbách v lese, ale správné pořadí barevných houbiček jsme si vyzkoušeli v „Kimově závodě“ na čas.

Kdo patřil mezi nejlepší houbaře, můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Vychovatelky ŠD

• „VZPoura úrazům“ ve ŠD - 8., 9., a 16. 11.

• „Během vteřiny se jim život obrátil naruby.“

Právě hendikepovaní pracovníci VZP nejlépe vědí, jaké je to žít s trvalými následky po úrazu. Ve dnech 8., 9. a 16. 11. formou besed hovořili o svém úrazu i o jeho následcích.

Vysvětlovali, jak účinně úrazům předcházet, motivovali k péči o své zdraví a učili, jak omezit rizika úrazů na minimum. Vždyť krátká chvilka či zaváhání může od základu změnit celý život.

Silné inspirující příběhy našich ambasadorů - Pavla Brože a Radomíra Krupy - se našich dětí dotkly tak, že si návštěvu besedy vyžádaly dvakrát.

• Turnaj ve futsale

• Dne 9. listopadu 2023 proběhl v naší hale SRC v Nezamyslicích turnaj Školské futsalové ligy divize F. V tomto turnaji družstvo našich žáků vybojovalo velmi pěkné třetí místo. Složení mužstva: Pavel Šinál, Jakub Dvořák, Jakub Zelinka, Daniel Trněný, Dominik Hepnar, Amálie Králová, Josué Dirda, Martin Oulehla, Karel Štěpánek a Vladimír Fišer. Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci naší školy!

za reprezetační tým Mgr. Petr Slouka

• Svatý Martin v ŠD - 13. 11. 2023

• Ve školní družině nezapomínáme ani na české tradice.

11. listopadu sice Martin na bílém koni do Nezamyslic nepřijel, ale i tak jsme si připomněli legendu, pranostiky a užili jsme si svatomartinské tvoření.

• Vaření moštu ve 4. oddělení školní družiny

• S přibývajícím ochlazením a sychravými rány jsme si s dětmi ve školní družině řekli, že si dodáme do těla zdravé vitamíny.

Proto jsme se rozhodli, že si ve středu 1. listopadu uvaříme nápoj podobný francouzskému cideru, ale v ryze dětském provedení.

Jablíčka jsme si nakrájeli na drobné kostky, které jsme pak svařili s jablečnou a ananasovou šťávou. Aroma chuti jsme dodali rozinkami a usušenými nakrájenými plátky ananasu.

Všem nám moc chutnalo!

Carmen Dočkalová a Iva Friedbergová

• Přírodovědný klokan

• Dne 11. 10. 2023 proběhla na naší škole celostátní soutěž Přírodovědný klokan. Tato soutěž je určena pro žáky 8. a 9. ročníku. Zapojili se všichni žáci.

V soutěži se objevují otázky z přírodopisu, zeměpisu, fyziky, chemie i matematiky.

Nejlépe se s těmito přírodovědnými obory popasovali:

1. místo: Karel Bogár z 8. A

2. místo: Jakub Křepelka z 8. B a Sára Miková z 9. A

3. místo: Elen Tománková z 9. A

Gratulujeme ke krásnému výsledku.

Mgr. Anna Lovichová a Mgr. Jarmila Balážiová