• Soutěž Chemík - finále
    • Soutěž Chemík - finále

    • Od 30. října do 7. ledna vyhlásila Švehlova střední škola polytechnická Prostějov další ročník soutěže CHEMÍK, určené zejména žákům 8. a 9. tříd ZŠ, která je zaměřena na praktickou chemii a věci kolem ní.

     Soutěž probíhala ve třech online kolech. Pár dobrovolníků z naší školy se našlo a měli chuť si zasoutěžit, proto do finálového kola, kde bylo vybráno 12 nejlepších z okresu, postoupila děvčata z 8. A (Dosoudilová Ella a Vaculíková Kristýna).

     A jak to dopadlo? 3. místo obsadila Dosoudilová Ella a 10. místo Vaculíková Kristýna.

     Pro mě jako učitelku chemie skvěle děvčata skvěle a mile překvapila. Vyzkoušely si zase něco jiného a dostaly hodnotné ceny. Děkuji za reprezentaci školy a budeme se těšit na další ročník.

     Mgr. Anna Lovichová

   • Školní kolo Zeměpisné olympiády
    • Školní kolo Zeměpisné olympiády

    • Dne 10. ledna 2024 u nás proběhlo školní kolo 26. ročníku Zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo 38 žáků 6. - 9. ročníku, a to ve třech kategoriích. Do okresního kola, které se uskuteční 21. 2. 2024, postupují vždy žáci na 1. a 2. místě.

     Kategorie A

     1. místo Michal Surala 6. B

     2. místo Martin Oulehla 6. A

     3. místo Ondřej Smékal 6. A

     Kategorie B

     1. místo Matyáš Zavadský 7. B

     2. místo Adam Košárek 7. B

     Kategori C

     1. místo Filip Novák 9. A

     2. místo Adam Šášek 9. A

     3. místo Anna Přibylová 9. A

      

     Všem účastníkům děkujeme a postupujícím do okresního kola držíme palce, aby v silné konkurenci škol uspěli.

     Ing. Jaroslava Kurejová a Mgr. Pavel Majoršin

   • „Nejmladší starostové“ (5. a 6. odd. ŠD) – 12. 2. 2024
    • „Nejmladší starostové“ (5. a 6. odd. ŠD) – 12. 2. 2024

    • Milého přivítání se nám dostalo od pana starosty Ing. Vlastimila Michlíčka a paní místostarostky Dagmar Pavlíkové, kteří nám 12. února otevřeli dveře Městyse Nezamyslice. 

     Vyprávěli nám o funkci a činnosti úřadu, provedli nás jeho prostorami a jen málokomu se poštěstí zasednout do křesla pana starosty a zkusit si insignii (řetěz s medailí), která se používá při slavnostních příležitostech. Perličkou bylo naše pěvecké blahopřání oběma oslavencům k narozeninám a recitace pana starosty.

     Tímto oběma děkujeme, že si na nás ve svém nabitém pracovním programu udělali čas a třeba v některém z našich nejmladších - dřímá starosta!  

     Vychovatelky Renata Kyseláková a Dagmar Klučková

   • Zdravé městečko 1. A a 1. B
    • Zdravé městečko 1. A a 1. B

    • Ve středu 7.2. se naši prvňáčci společně s paní lektorkou Lucií Němcovou podívali do Zdravého městečka, ve kterém navštívili spoustu zajímavých ulic – např. Pitíčkovou, Vitamínovou, Sacharidovou a další.

     V nich se zábavnou formou dozvěděli, která z ulic je pro jejich vývoj nejlepší a které je lépe se vyhnout.
     Zkusili si poskládat vhodná jídla ke snídani, obědu a večeři a na závěr projektového dopoledne si sestavili ze zdravých potravin veselou a dobrou svačinku, na které si všichni moc pochutnali.  

     Posuďte, prosím, sami, jak se jim to povedlo!

     Mgr. Hana Muchová a Mgr. Iveta Dragonová

   • Karnevalové dny ve školní družině - 9. 2. 2024
    • Karnevalové dny ve školní družině - 9. 2. 2024

    • Počátek února patřil karnevalovému veselí. Opět byla příležitost užít si trochu legrace, zaskotačit si a zasoutěžit v kostýmech. 

     Děti z papíru vyráběly nejen masky a škrabošky, ale i veselé klauny, kteří ve třídách dotvořili karnevalovou atmosféru. Nechyběly tolik oblíbené nafukovací balonky a tvořivé aktivity.

     Vychovatelky ŠD

   • Netradiční vysvědčení ve školní družině
    • Netradiční vysvědčení ve školní družině

    • V den vysvědčení 30. ledna 2024 obdržely děti ve 4.oddělení školní družiny ještě jedno vysvědčení, které jim však netiskla paní učitelka, či paní vychovatelka, nýbrž si jej musely vyrobit samy.

     Neobvyklé bylo i v tom, že každé z dětí získalo jen jednu známku, a to pouze z chování. Společně jsme si tak zhodnotili, čí kázeň byla na jedničku s hvězdičkou nebo by měl na svém chování něco vylepšit - jak k sobě i ve vztahu ke svým kamarádům a za jedničkou se místo hvězdičky neobjevil výstražný vykřičník.

     Všechny děti získaly sladkou odměnu za velkou snahu při různých akcích ve školní družině.

     Vychovatelky Carmen Dočkalová a Iva Friedbergová

   • 2. místo v okresním kole "Soutěže Finanční gramotnost"
    • 2. místo v okresním kole soutěže Finanční gramotnost

    • Žáci obou devátých tříd se i letos zúčastnili soutěže Finanční gramotnost, která je zaměřena nejen na rozšíření teoretických a praktických znalostí žáků v oblasti finanční gramotnosti, ale i jejich schopností je využít v běžném životě.

     Do soutěže se zapojilo celkem 37 žáků.

     Výsledky školního kola: 1. místo - Martin Komárek z 9. B, 2. místo - Jaroslav Šmudla z 9. B, 3. místo - Adam Šášek a Natálie Mrvcová z 9. A.

     V okresním kole se soutěžní družstvo ve složení Martin Komárek, Jaroslav Šmudla a Natálie Mrvcová utkalo s dalšími týmy a vybojovalo krásné 2. místo.

     Prvenství jim bohužel uteklo jen kvůli pomalejšímu času zdolání nelehkých otázek, bodový zisk měli totiž naši soutěžící úplně stejný jako tým, který okresní kolo vyhrál.

     Všem oceněným žákům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

     Mgr. Jarmila Krupičková

   • Úspěch v krajském finále elektrotechnické soutěže
    • Úspěch v krajském finále elektrotechnické soutěže

    • Náš tým získal 3. místo v nejtěžší kategorii!

     V již druhém ročníku soutěže micro:MYŠ naši školu reprezentovaly 4 týmy v různých kategoriích. Všichni soutěžící žáci navštěvují ve škole již několik let Klub zábavné robotiky a programování.

     Soutěže se účastnilo 10 základních škol a v soutěži Myšohryzů na rychlost a dojezd změřilo své výkony 29 soutěžních týmů. 4 týmy pak prezentovaly svá zařízení využívající micro:bit. Součástí soutěžního klání bylo i divácké hodnocení nejkrásnější konstrukce Myšohryzu a nejpoutavější prezentace micro:bitího zařízení.

      

     Naši soutěžící:

     3. místo v kategorii micro:bit: Jaroslav Šmudla, Martin Komárek (oba 9. B) a Adam Čuri (9. A).

     (Pozn. poslední člen týmu na finále nedorazil z důvodu nemoci, ale podílel se na přípravě)

     Hoši museli prokázat nejen technickou zručnost  a kreativitu při návrhu a tisku na 3D tiskárně, dále znalost programování při oživování vozítka, ale zejména umět svůj produkt prezentovat a obhájit před odbornou komisí.

      

     4. místo v kategorii Myšohryz: Zdeňka Kroužilová (9. B)

     5. místo v kategorii Myšohryz: Karel Bogar (8. A)

     6. místo v kategorii Myšohryz: Jiří Prošek, Lukáš Kocourek (oba 9. B)

     další soutěžící: Lukáš Herodek (8. B), Filip Zapletal (7. B)


     Gratulujeme oceněným a děkujeme organizátorům za pozvání na výbornou soutěž a partnerům za podporu této kreativní soutěže.

     Jako bonus si někteří žáci ještě během soutěže stihli prohlédnout téměř celou školu včetně specializovaných technických laboratoří.

      

     Ve fotogalerii si můžete prohlédnout nejen soutěžní klání, ale i přípravu žáků na soutěž.

     Odkaz na oficiální stránky soutěže: micro:MYŠ

      

     Mgr. Petr Jordán, ředitel školy a vedoucí Klubu zábavné robotiky a programování