• Bobřík z informatiky
    • Bobřík z informatiky

    • V druhé polovině listopadu se vybraní žáci 2. stupně naší školy již druhým ročníkem zúčastnili výborné celostátní soutěže s názvem Bobřík z informatiky. Žáci zde prokazovaly své znalosti zejména z oblasti logiky, chápání posloupnosti příkazů a ze základů programování.

     A jak celá soutěž dopadla? V kategorii 6. a 7. ročníků se na 1. místě s nejvíce body umístil Tomáš Burget ze 7. A, na 2. místě Jakub Čepý a na 3. místě Ondřej Smékal. V kategorii 8. a 9. ročníků pak 1. místo obsadila Petra Holubová z 8. A, 2. místo David Kyselák z 8. A a 3. místo obsadil Jaroslav Šmudla z 9. B. Všem zúčastněným děkujeme za zápal pro informatiku a všem vítězům samozřejmě gratulujeme.

     Bohužel je tato celostátní soutěž v části pro základní školy nepostupová, přesto pevně věříme, že si žáci, zejména z odcházejících devátých ročníků, přenesou naučené postupy a píli i na střední školy a stejně úspěšně „zaperlí“ v některém z dalších kol soutěže, tentokrát i s kýženým postupem.

     Za učitele IT Mgr. Ondřej Čáp

   • 8. třídy v Anthroposu Brno
    • 8. třídy v Anthroposu Brno

    • V úterý 19. prosince 2023 vyrazily třídy 8. A a 8. B do Pavilonu Anthropos v Brně. Součástí této exkurze byla komentovaná prohlídka, kde se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí o nejranějším období lidských dějin. Prostřednictvím vystavených exponátů mohli nahlédnout do životů tehdejších lovců a sběračů, kteří osidlovali Moravu a celou Evropu. Nástroje, zbraně, malby, obydlí a kosterní pozůstatky, na všechny tyto expozice bylo možné v rámci této výstavy nahlédnout. Nejatraktivnějším exponátem byla rekonstrukce mamuta v životní velikosti.

     Díky této exkurzi se žáci dozvěděli mnoho nového a určitě si rozšířili své znalosti v oblasti dějepisu a přírodopisu. Návštěvu tohoto pavilonu vřele doporučují všem.

     Mgr. A. Lovichová, Mgr. K. Bosáková, A. Hubáčková, DiS., J. Kocourková

   • Konverzační soutěž v anglickém jazyce - 6. a 7. třídy
    • Konverzační soutěž v anglickém jazyce - 6. a 7. třídy

    • V úterý 12. 12. proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro žáky 6. a 7. tříd. Soutěžící se pěkně představili, popovídali o vylosovaném tématu a reagovali na otázky poroty.

     Ve velké, a kvalitní, konkurenci obsadila bronzovou třetí příčku Sofie Hrdá ze 7. A, stříbrnou druhou Nikola Leciánová z 6. B a pomyslné zlato, a tedy i postup do okresního kola, získal Michael Surala z 6. B.

     Za účast všem zúčastněným děkujeme a gratulujeme medailistům, kteří byli i včera odměněni krásnými věcnými cenami.

     Za učitele Aj Mgr. Zuzana Vránová

   • Dějepisná olympiáda – školní kolo
    • Dějepisná olympiáda – školní kolo

    • Ve čtvrtek 30. 11. 2023 se ve škole uskutečnilo školní kolo 53. ročníku dějepisné olympiády. Téma letošního ročníku: „Každodenní život a kulturní kořeny českých zemí. Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.“
     Soutěže, která je určena pro žáky 8. a 9. tříd, se letos zúčastnilo 22 žáků.

     Celkem 15 z nich se stalo úspěšnými řešiteli (úspěšný řešitel - dosažení alespoň 60% hranice celkového počtu bodů), což je výborný výsledek.

     Výsledky:

     1. místo: Martin Komárek, 9. B – 49 bodů z 60 možných

     2. místo: Lukáš Herodek, 8. B – 45 bodů

     3. místo: Jakub Křepelka a Elena Přibylová, 8. B – 44 bodů

     Další úspěšní řešitelé:

     Dan Pinkas (43 b.), 8. B; Tereza Hubená (43 b.), 8. B; Robin Málek (42 b.), 8. B; Ella Dosoudilová (42 b.), 8. A; Anna Přibylová (41 b.), 9. A; Adam Čuri (40 b.), 9. A; Ondřej Oškera (40 b.), 9. A; Amálie Gyenesová (40 b.), 8. B; Zdeňka Kroužilová (38 b.), 9. B; Filip Novák (36 b.), 9. A a Vojtěch Vláčil (36 b.), 9. B.
      

     Do okresního kola automaticky postupuje vítěz, žáci na druhém a třetím místě podle bodového skóre ostatních účastníků z jiných škol.

     Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme a postupujícím držíme palce do okresního kola, které se uskuteční 16. ledna 2024 v Prostějově.

     Za PK společenských věd

     Mgr. J. Krupičková

   • Olympiáda v českém jazyce – školní kolo
    • Olympiáda v českém jazyce – školní kolo

    • V pátek 1. 12. 2023 se ve škole uskutečnilo školní kolo 50. ročníku olympiády v českém jazyce.

     Soutěže, která je určena pro žáky 8. a 9. tříd, se letos zúčastnilo 25 žáků.

     Soutěžní práce se skládala ze dvou částí – jazykové a slohové.

      

     Výsledky:

     1. místo: Anna Přibylová, 9. A

     2. místo: Jakub Křepelka, 8. B

     3. místo: Dorota Zbořilová, 9. A

      

     Do okresního kola postupují dva nejúspěšnější řešitelé.

     Gratulujeme úspěšným řešitelům a postupujícím žákům přejeme hodně štěstí v okresním kole.

     Za kabinet českého jazyka

     Mgr. J. Krupičková

   • Dárky provozním zaměstnancům
    • Dárky provozním zaměstnancům

    • Den před mikulášskou nadílkou, 4. prosince 2023, obdarovali nejmenší členové žákovského parlamentu naše provozní zaměstnance.

     Děti nejprve společnými silami vytvořily balíčky z vánočních "přísad", přidaly přáníčka, upravily kostýmy a mohli jsme jít. Dospělí byli velmi mile překvapeni, děti jim poděkovaly za péči o plná bříška, čistou školu a finanční zabezpečení a navzájem jsme si popřáli krásné svátky.
     Je radost, když děláte druhým radost!

     Krásné Vánoce a klidný nový rok 2024 přejí žáci ŽP 

   • ŠD – Čertoviny – 4 . a 5. 12.
    • ŠD – Čertoviny – 4 . a 5. 12.

    • V předvánočním čase se ve školní družině vyrojili čerti a andílci. Na ty nejmenší čekaly čertovské hrátky a dovádění, starší si lámali hlavu nad zapeklitými úkoly.

     Tvořilo se ve všech odděleních ŠD a sladká odměna byla zasloužená.

     Poděkování patří praktikantce Katce Kocourkové, která se 14 dní podílela na činnostech ŠD a Čertovinami svou praxi zakončila.

     Vychovatelky ŠD

   • ŠD na sněhu - 4. 12.
    • ŠD na sněhu - 4. 12.

    • HURÁÁÁ, první sníh letošní zimy vylákal děti ŠD k zimnímu dovádění.

     Válení, koulování, sněhuláci …, to byla – i přes promrzlé ruce, nohy i tváře – veliká radost z bílé nadílky.

     Tak snad nebyla poslední!?

     Vychovatelky ŠD