• St.Valentine´s Day

• St.Valentine´s Day, 12. února 2016

Svátek sv. Valentýna, který připadá na neděli 14. února, je v anglosaských zemích tradičně spojován se svátkem zamilovaných a oslavou lásky. V posledních letech tato tradice pozvolna proniká i k nám. Proto si žáci třídy 9. A v rámci anglického jazyka připravili pro své mladší kamarády několik aktivit, aby jim tento svátek přiblížili a tím také obohatili znalosti a slovní zásobu. Během dopoledního vyučování měli žáci 4. - 8. tříd možnost vyzkoušet si pod vedením deváťáků své schopnosti a dovednosti - luštili anglickou křížovku, přiřazovali slovíčka k obrázkům, zkoušeli poznat, jak se řekne známá  věta "Miluji tě" v různých jazycích, procvičili své smysly i postřeh. Žáci 9. A prokázali velký důvtip při vymýšlení aktivit a velkou míru nadšení i trpělivosti při jejich realizaci a pomoci svým mladším kamarádům.

Zároveň byli během dnešního dne odměněni žáci, kteří se zúčastnili soutěže o nejhezčí valentýnku. Valentýnských přání se ve schránce sešlo opravdu hodně a bylo velmi těžké vybrat. Malou cenou obdrželi ti, kteří dokázali při tvorbě své valentýnky spojit kreativitu, pečlivost a v neposlední řadě i anglický jazyk.

Mgr. Alice Košárková

• ŠD 2. oddělení: Karneval

• Karneval ve 2. oddělení školní družiny

Ani v letošním roce nechyběl ve školní družině KARNEVAL. Rodiče se dětem postarali o občerstvení a nechyběla ani tolik očekávaná tombola. Skotačení i hudba se rozléhaly po chodbách naší školy a masky, které byly ozdobou karnevalu, soutěžily o sladkosti.

Renata Kyseláková

• ŠD 2. oddělení: "Prostřeno"

• "Prostřeno" ve školní družině

Se svou vlastní tvořivostí a představivostí si vyhrály děti 2.odd. školní družiny. Z pestrých surovin, které jim maminky připravily, jim pod ručičkama vznikala zvířátka, postavičky i autíčka. Některým sice během práce mizely kousky ingrediencí v bříšku, ale i tak se stačili všichni vyřádit a byli i tací, kteří si své "svačinky" odnášeli domů.

Renata Kyseláková