• ŠD na návštěvě v zahradnictví
    • ŠD na návštěvě v zahradnictví

    • 14. února se školní družina vydala na návštěvu do nově otevřeného zahradnictví v Nezamyslicích. Přivítala nás paní majitelka, která nám velmi ráda vysvětlila postup výsevu jarní zeleniny a květin.

     Prohlédli jsme si prodejnu a nakoupili valentýnské dárky pro své blízké. Také jsme zakoupili semínka hrášku, který jsme si hned ve čtvrtek dali vyklíčit na vatu ve školní družině, abychom na vlastní oči viděli proces klíčení, který nám popisovala paní prodavačka v obchodě.

     Vychovatelky ŠD Zuzana Kvintová a Kateřina Dostálíková

   • Sladká i slaná pokušení ve ŠD - 16. 2. 2024
    • Sladká i slaná pokušení ve ŠD - 16. 2. 2024

    • I děti ve školní družině si občas přičichnou ke kuchařskému řemeslu. A pokud si na svých kulinářských výrobcích pochutnají, tak je to o to více baví.

     V únoru se ve všech odděleních peklo nasladko i naslano a věřte, že menu bylo opravdu pestré. Na talíři se objevily: sýromáre, šunkomáre, štrúdlomáre, nafoukanci, marmelky, čokomelky, sýro-salámo-melky.

     A chutnalo opravdu všem!

     Vychovatelky ŠD

   • Geologická olympiáda – postup do krajského kola
    • Geologická olympiáda – postup do krajského kola

    • Naše škola se již třetí rokem zapojuje do Geologické olympiády, kterou vyhlašuje Masarykova univerzita ve spolupráci s Českou geologickou službou, Asociací galerií a muzeí a dalšími organizátory v jednotlivých krajích.

     Letošní ročník je tematický - tématem jsou nerostné suroviny ČR (především nerudné suroviny, ale i rudy a energetické suroviny) a s nimi spojená problematika.

     Soutěž probíhá online a žáci 9. tříd se pod vedením svých učitelek přírodopisu zapojili již 13. prosince 2023 do školního kola, následně pak 26 postupujících žáků do okresního kola, které proběhlo 16. ledna 2024. Reprezentovat naši školu tak do krajského kola bude pětice žáků: Přibylová Anna (9. A), Komárek Martin, Buriánek Filip, Hýsek Tadeáš a Koutská Vendula (9. B).

     Do Vlastivědného muzea v Olomouci se vydají v pondělí 8. dubna 2024.

     Postupujícím děkujeme za píli a budeme držet palce!

     Mgr. Anna Lovichová, Mgr. Hana Kubíková

   • Kniha mého srdce
    • Kniha mého srdce

    • I v letošním roce se žáci naší školy mohli zapojit do celostátní ankety Kniha dětského srdce. Tuto anketu vyhlašuje Knihovna J. A. Komenského v Praze. Děti vybírají knihu, kterou přečetli v roce 2023, a která se jim nejvíce zalíbila.

     Na naší škole obdržely nejvíce hlasů tituly:

     Letopisy Narnie – C. S. Lewis

     Krtkova dobrodružství – Z. Miler

     Pohádky z hájovny – G. Kopcová

     O pejskovi a kočičce – J. Čapek

      

     Děkuji všem, kteří se zapojili a odevzdali hlasovací lístek. Žáci, kteří přinesli ukázat i přečtenou knihu, obdrželi sladkou odměnu a záložku do knihy. Celkem bylo do Prahy odesláno 58 hlasovacích lístků.

     Přejeme hodně štěstí v celostátním slosování. Rovněž děkuji za vyhodnocení ankety Tereze Halouzkové (8. B), Elle Dosoudilové (8. A) a Dominice Halouskové (8. A).

     Těší nás, že knihy zůstávají Vašimi dobrými kamarády.

     Jana Kocourková, vedoucí školní knihovny.

      

   • Soutěž Chemík - finále
    • Soutěž Chemík - finále

    • Od 30. října do 7. ledna vyhlásila Švehlova střední škola polytechnická Prostějov další ročník soutěže CHEMÍK, určené zejména žákům 8. a 9. tříd ZŠ, která je zaměřena na praktickou chemii a věci kolem ní.

     Soutěž probíhala ve třech online kolech. Pár dobrovolníků z naší školy se našlo a měli chuť si zasoutěžit, proto do finálového kola, kde bylo vybráno 12 nejlepších z okresu, postoupila děvčata z 8. A (Dosoudilová Ella a Vaculíková Kristýna).

     A jak to dopadlo? 3. místo obsadila Dosoudilová Ella a 10. místo Vaculíková Kristýna.

     Pro mě jako učitelku chemie skvěle děvčata skvěle a mile překvapila. Vyzkoušely si zase něco jiného a dostaly hodnotné ceny. Děkuji za reprezentaci školy a budeme se těšit na další ročník.

     Mgr. Anna Lovichová

   • Školní kolo Zeměpisné olympiády
    • Školní kolo Zeměpisné olympiády

    • Dne 10. ledna 2024 u nás proběhlo školní kolo 26. ročníku Zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo 38 žáků 6. - 9. ročníku, a to ve třech kategoriích. Do okresního kola, které se uskuteční 21. 2. 2024, postupují vždy žáci na 1. a 2. místě.

     Kategorie A

     1. místo Michal Surala 6. B

     2. místo Martin Oulehla 6. A

     3. místo Ondřej Smékal 6. A

     Kategorie B

     1. místo Matyáš Zavadský 7. B

     2. místo Adam Košárek 7. B

     Kategori C

     1. místo Filip Novák 9. A

     2. místo Adam Šášek 9. A

     3. místo Anna Přibylová 9. A

      

     Všem účastníkům děkujeme a postupujícím do okresního kola držíme palce, aby v silné konkurenci škol uspěli.

     Ing. Jaroslava Kurejová a Mgr. Pavel Majoršin

   • „Nejmladší starostové“ (5. a 6. odd. ŠD) – 12. 2. 2024
    • „Nejmladší starostové“ (5. a 6. odd. ŠD) – 12. 2. 2024

    • Milého přivítání se nám dostalo od pana starosty Ing. Vlastimila Michlíčka a paní místostarostky Dagmar Pavlíkové, kteří nám 12. února otevřeli dveře Městyse Nezamyslice. 

     Vyprávěli nám o funkci a činnosti úřadu, provedli nás jeho prostorami a jen málokomu se poštěstí zasednout do křesla pana starosty a zkusit si insignii (řetěz s medailí), která se používá při slavnostních příležitostech. Perličkou bylo naše pěvecké blahopřání oběma oslavencům k narozeninám a recitace pana starosty.

     Tímto oběma děkujeme, že si na nás ve svém nabitém pracovním programu udělali čas a třeba v některém z našich nejmladších - dřímá starosta!  

     Vychovatelky Renata Kyseláková a Dagmar Klučková

   • Zdravé městečko 1. A a 1. B
    • Zdravé městečko 1. A a 1. B

    • Ve středu 7.2. se naši prvňáčci společně s paní lektorkou Lucií Němcovou podívali do Zdravého městečka, ve kterém navštívili spoustu zajímavých ulic – např. Pitíčkovou, Vitamínovou, Sacharidovou a další.

     V nich se zábavnou formou dozvěděli, která z ulic je pro jejich vývoj nejlepší a které je lépe se vyhnout.
     Zkusili si poskládat vhodná jídla ke snídani, obědu a večeři a na závěr projektového dopoledne si sestavili ze zdravých potravin veselou a dobrou svačinku, na které si všichni moc pochutnali.  

     Posuďte, prosím, sami, jak se jim to povedlo!

     Mgr. Hana Muchová a Mgr. Iveta Dragonová