• Úspěch v krajském finále soutěže micro:Myš
    • Úspěch v krajském finále soutěže micro:Myš

    • Výborná reprezentace žáků ze školního Klubu zábavné robotiky a programování.

     Nultý ročník soutěže měl hned rekordní účast - své nápadité konstrukce představilo celkem 72 účastníků z 11 škol. 25 týmů soutěžilo v "myšohryzích" kategoriích - dojezd a rychlost.

     Tato vozítka soutěží na celém světě pod cizojazyčným názvem: mousetrap car

     Pro zajímavost je třeba zmínit, že původní 18metrová dráha na dojezd myšohryzu některým vozítkům nestačila. Naše vozítko v testovací jízdě urazilo až 25m, na soutěži se díky jinému povrchu dráhy nepodařilo ale výkon opakovat.

     Přesto naše týmy získaly 3 x třetí místo (2 x za nejdelší dojezd a 1 x za rychlost).

     Uspěli tito žáci: Zdeňka Kroužilová, Karel Bogar, Jiří Prošek, Filip Zapletal, Lukáš Herodek

     Vozítko s nejdelším dojezdem měli Lukáš Kocourek a  Martin Komárek (bohužel se během soutěže porouchalo, přesto konstruktéři zaslouží uznání).

     Gratulujeme žákům k úspěchu a především za jejich nápaditost a trpělivost během jejich inovátorské činnosti.

     V další části 7 týmů z jiných škol pak prezentovalo svá zařízení využívající micro:bit. V kategorii zařízení s micro:bitem bylo prezentováno třeba hasičské auto, interaktivní volant či automatická pračka. V této kategorii jsem se letos neúčastnili. 

     Soutěž pořádala střední průmyslová škola z Olomouce (https://www.spseol.cz/kronika-skoly/udalosti-clanky/874-finale-souteze-micro-mys-2023).

     V druhém pololetí tohoto školního roku se budou žáci zaměřovat v Klubu zábavné robotiky a programování na vývoj programů - do programátorské soutěže a také na tvorbu 3D objektů pro Evropskou kosmickou agenturu (ESA) v rámci dětských vesmírných projektů.

      Mgr. Petr Jordán

     Pozn.: Na fotografiích je zaznamenána příprava na soutěž i krajské finále v Olomouci.

   • Den originálních zavazadel
    • Den originálních zavazadel

    • Ve středu 8. února proběhl na naší škole Den zavazadel, kdy si žáci měli přinést školní pomůcky a další věci v co nejoriginálnějším zavazadle namísto tradičního batohu. A byl to den opravdu vydařený. K vidění byla roztodivná zavazadla. Nechyběly kufry, staré aktovky prarodičů, proutěné koše, nákupní košíky, odpadkové koše, pytlíky do košů, boxy na nářadí, krabice na cukroví, přepravky na zvířata, ale i stavební kolečko, trakař nebo bazének. Pozadu nezůstal ani náš headmaster se svou přenosnou ředitelskou kanceláří.

     Vyhodnocení, se kterým pomáhali porotci Marek Daněk, Michal Kroupa, Viktorie Dostálíková a Veronika Hubená, bylo opravdu náročné. Díky patří i fotografkám Elle Dosoudilové a Dominice Halouskové. Výhercům gratulujeme, porotcům za vyhodnocení děkujeme. Doufáme, že si všichni tento den naplno užili a budeme se těšit na další bláznivé dny v naší škole.

     Za ŽP Jana Kocourková

   • Anthropos – exkurze osmých tříd
    • Anthropos – exkurze osmých tříd

    • V úterý 7. února 2023 vyrazili žáci osmých tříd, spolu se svými třídními učiteli a asistenty, do Brna na exkurzi do Moravského zemského muzea.

     V pavilonu Anthropos navštívili známou a velmi pěknou stálou expozici, věnující se nejranějšímu období lidských dějin. Pochvala patří nejen znalému panu průvodci, ale právě i samotným žákům, kteří se v drtivé většině případů prokázali dobrými znalostmi. Z toho měl radost nejen kustod sbírek, ale jistě i organizátorka exkurze a učitelka přírodopisu Anna Lovichová.

     Po skončení exkurze a nakrmení ducha vědomostmi si žáci nakrmili i svá těla během krátkého rozchodu ve městě. I přes mrazivé počasí se tak výlet velmi povedl. Za výbornou organizaci patří dík paní učitelce Lovichové. Budeme se opět těšit na další podobné akce, zpestřující nejen žákům běžnou výuku ve škole.

     Sepsal Mgr. Ondřej Čáp

   • Ptáčci v zimě
    • Ptáčci v zimě

    • Venku nám hodně mrzne a dětem je líto našich ptáčků, kteří jsou v zimě odkázáni na naši pomoc.

     Proto jsme dnešní odpoledne 9. 2. 2023 v 5. a 6. oddělení ŠD vyráběli ptačí potravu, kterou budeme na školní zahradě dávat do připravených krmítek.

                                                                                                   Jana Fialová a Renata Kyseláková

   • Týden účesů v ŠD
    • Týden účesů v ŠD

    • Od 23. 1. do 27. 1. 2023 si ve všech odděleních ŠD děti zahrály na umělecké kadeřníky. Společně se snažily vymyslet originální a nápaditý účes, jak po výtvarné stránce nebo přímo na svých hlavách. Děti byly moc šikovné a vzniklo plno kreativních účesů.

                                                                                                                                               Vychovatelky ŠD

   • Finále soutěže Chemík v Prostějově
    • Finále soutěže Chemík v Prostějově

    • První únorový den vyrazily dívky z 9. B Bártová Simona a Fidermáková Ema poměřit chemické znalosti a dovednosti do Prostějova, kde Švehlova střední škola polytechnická pořádala již 6. ročník soutěže CHEMÍK. Po postupových třech online kolech bylo vybráno 11 nejlepších žáků z okresu. Děvčata se velmi snažila a i když naše škola nevyhrála žádné místo ze stupňů vítězů (Simona 6. místo, Ema 8. místo), jsme velmi rádi, že se děvčata aktivně zúčastnila a reprezentovala tak nejen své znalosti, ale i naši školu. Doufáme, že se tak naše škola neukázala naposledy a budeme se těšit na další ročník.

     Mgr. Anna Lovichová

   • Sběr starého papíru - 6. 2. - 10. 2. 2023
    • Sběr starého papíru - 6. 2. - 10. 2. 2023

    • !!! POZOR - tentokrát bohužel sběrné suroviny neodebírají LEPENKU !!!

     Tradiční akce se koná v následujícím týdnu. Výtěžek ze zimní části sběru papíru bude použit pro žáky naší školy dle pravidel spolku KPŠ ZŠ Nezamyslice.

   • Okresní kolo dějepisné olympiády
    • Okresní kolo dějepisné olympiády

    • Ve středu 18. ledna 2023 se na ZŠ E. Valenty v Prostějově konalo okresní kolo dějepisné olympiády.

     Bohužel dva ze tří finalistů školního kola byli zrovna nemocní, a tak je v okresním kole na poslední chvíli zastoupil Jan Páleník z 9. A, který doplnil Lucii Benešovou z 9. A postupující z 2. místa. Žáky na soutěž doprovodil Mgr. Ladislav Čech.

     Přestože se naši žáci letos neumístili v první desítce, reprezentovali naši školu se ctí.

     Mgr. Zuzana Vránová