Výborná reprezentace žáků ze školního Klubu zábavné robotiky a programování.
Nultý ročník soutěže měl hned rekordní účast - své nápadité konstrukce představilo celkem 72 účastníků z 11 škol. 25 týmů soutěžilo v "myšohryzích" kategoriích - dojezd a rychlost.
Tato vozítka soutěží na celém světě pod cizojazyčným názvem: mousetrap car
Pro zajímavost je třeba zmínit, že původní 18metrová dráha na dojezd myšohryzu některým vozítkům nestačila. Naše vozítko v testovací jízdě urazilo až 25m, na soutěži se díky jinému povrchu dráhy nepodařilo ale výkon opakovat.
Přesto naše týmy získaly 3 x třetí místo (2 x za nejdelší dojezd a 1 x za rychlost).
Uspěli tito žáci: Zdeňka Kroužilová, Karel Bogar, Jiří Prošek, Filip Zapletal, Lukáš Herodek
Vozítko s nejdelším dojezdem měli Lukáš Kocourek a Martin Komárek (bohužel se během soutěže porouchalo, přesto konstruktéři zaslouží uznání).
Gratulujeme žákům k úspěchu a především za jejich nápaditost a trpělivost během jejich inovátorské činnosti.
V další části 7 týmů z jiných škol pak prezentovalo svá zařízení využívající micro:bit. V kategorii zařízení s micro:bitem bylo prezentováno třeba hasičské auto, interaktivní volant či automatická pračka. V této kategorii jsem se letos neúčastnili.
Soutěž pořádala střední průmyslová škola z Olomouce (https://www.spseol.cz/kronika-skoly/udalosti-clanky/874-finale-souteze-micro-mys-2023).
V druhém pololetí tohoto školního roku se budou žáci zaměřovat v Klubu zábavné robotiky a programování na vývoj programů - do programátorské soutěže a také na tvorbu 3D objektů pro Evropskou kosmickou agenturu (ESA) v rámci dětských vesmírných projektů.
Mgr. Petr Jordán
Pozn.: Na fotografiích je zaznamenána příprava na soutěž i krajské finále v Olomouci.