• Okresní finále stolního tenisu

• Dne 15. listopadu 2022 proběhlo v Prostějově okresní finále turnaje družstev ve stolním tenisu, kde družstvo žáků naší školy vybojovalo historicky první místo a postup do krajského finále, které se bude konat v Přerově. Složení mužstva: Lucie Benešová, Adam Přikryl, Vojtěch Vašina a Miroslav Slatina. Všem našim závodníkům děkujeme za předvedené výkony, vzornou reprezentaci naší školy a držíme palce v krajském finále!

oragnizoval a zapsal Mgr. Petr Slouka

• Den bláznivých účesů a čepic

Poděkování patří všem, kteří se nejen zapojili, nebáli se užít si naplno legraci, ale především velké díky patří Janu Páleníkovi, Gábině Gáborové a Kristiánovi Petrůjovi z 9. A za pomoc s přípravou a organizací akce. Těšíme se na podobnou bláznivinu zase příště!

za ŽP Jana Kocourková

• Skvělé výkony hráčů florbalu

• Naši hráči ze ZŠ Nezamyslice (v rámci soutěže klubu FBC Sokol Ivanovice na Hané), podporovaní svými rodiči, předvedli, že umí hrát houževnatě a nebojácně i proti "velkým" soupeřům.

Včerejší turnaj dopadl následovně. Prohra 1:2 s Hattrick Brno, prohra 3:4 s Gullivers Brno, výhra 4:3 nad Atlas Blansko a nakonec remíza 3:3 s Hornets Brno (domácí tým - to jste poznali podle fanoušků).

Zvláště poslední zápas byl docela dramatický. Vzhledem k tomu, že jsme hráli proti 3 týmům z TOP 5 celé ligy, tak hodnotíme turnaj velmi pozitivně. Dokázali jsme konkurovat a hrát vyrovnané zápasy s nejlepšími brněnskými týmy.

Jak jsme již psali, výsledky se nezapočítávají do žádné tabulky, ani statistiky v této věkové kategorii.

Další turnaj nás v čeká v sobotu 26.11. "doma" v Nezamyslicích (8:30 - 14:00).  Přijděte pozvbuzovat také!

Jirka Pochylý a Petr Jordán

• Získáváme zkušenosti a inspiraci ze zahraničí

• Pátou podaktivitou projektu KOMPLEXNÍ ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ PEDAGOGŮ V OBLASTI PREVENCE, VČASNÉ IDENTIFIKACE A VČASNÉ INTERVENCE PROBLÉMOVÉHO CHOVÁNÍ DĚTÍ S PSYCHOSOCIÁLNÍ EMOČNÍ ZÁTĚŽÍ VE ŠKOLÁCH V 5 KRAJÍCH ČR reg. č. projektu: CZ.02.3.61/0.0/0.0/19_077/0016825 byla zahraniční stáž pro 13 osob (10 pedagogů a 3 lektory) na Maltě.

Vybraní pedagogové, zástupci škol Moravskoslezského, Zlínského a Jihomoravského kraje vyrazili v neděli 23. října 2022 směr Bratislava, kde je v pozdních hodinách čekal let na Maltu.

Stáže se také zůčastnila naše paní učitelka Ing. Jaroslava Kurejová - metodik prevence na naší škole.

Více informací a fotografií z cesty na Maltu naleznete na tomto odkazu v dalším článku.

Těšíme se na další podobné vzdělávací  projekty, které již nyní připravujeme.

Mgr. petr jordán, ředitel školy

• Nová etapa žákovského florbalu v Nezamyslicích

• Od září tohoto školního roku vstupujeme do souěžního roku v rámci ligových zápasů České florbalové unie. Tým složený z 16 hráčů ve věku od 8 do 11 let (13 hochů a 3 dívky) trénuje 1 x týdně ve sportovní hale v Nezamyslicích.  A během letošní sezony odehraje 10 turnajů.

Historicky se naše škola intenzivněji věnuje florbalu v rámci kroužků již 10 let (některé školní roky až 70 florbalistů v celé škole). Letos se díky spolupráci se sportovním klubem FBC Sokol Ivanovice na Hané podařilo poprvé vytvořit soutěžní tým v nejmladší kategorii. Poděkování patří zejména hlavnímu trenérovi a hráči p. Jiřímu Pochylému z Ivanovic na Hané, ale i dalším hráčům či funkcionářům klubu.

V nejmladší kategorii nejde vůbec o body, ale zejména o radost ze hry a pohybu jako takového vůbec. Hráči jsou zaroveň vedeni k fair-play a aktivnímu způsobu života.

Přinášíme vám několik fotografií ze začátku sezony - od sestavení týmu a zkoušení designově skvělých dresů až po momentky z úvodních turnajů. Některé turnaje se v rámci sezony konají i v Nezamyslicích.

Tímto bychom vás rádi pozvali na další takový turnaj v sobotu 26. 11. 2022

Mgr. Petr Jordán

• Puntíkový den

• Poslední říjnový den, tedy 31. 10., proběhl na naší škole již tradiční puntíkový den na podporu lidí s autoimunitním onemocněním psoriáza. Kromě dne zpestřeného puntíkatými doplňky také proběhla soutěž v omalovávání o nejhezčí puntíkatou postavičku. Do soutěže omalovánek se zapojila spousta žáků prvního stupně (viz galerie). Členové ŽP z druhého stupně demokratickým hlasováním pak vybrali vítěze, a to Martinu Pospíšilovou a Jaroslava Oulehlu ze 3. B. Odměnou jim byli puntíkatí Igráčci a drobná sladkost.

Vítězům gratulujeme a nejen vítězné postavičky holek a kluků tak pěkně zdobí vstupní prostory školy.

za ŽP Jana Kocourková

• 5. A v knihovně a u košíkářů

• Dne 18. 10. 2022 vyrazila autobusem třída 5. A do Morkovic na návštěvu knihovny a místního muzea. V nové knihovně v Morkovicích měli žáci domluvenou besedu, během které si s paní knihovnicí povídali o knížkách, o tom, jak to v knihovně funguje, proč je dobré číst knihy. Něco málo si přečetli, vyzkoušeli si vyhledávání knížek, prohlédli si knížky, které je zajímaly.

Hned po besedě se třída přesunula do nedalekého Košíkářského muzea, kde pro žáky měla paní průvodkyně velice zajímavý program. Prošli jsme si muzeum, dozvěděli se o historii košíkářského řemesla v Morkovicích, hádali různé materiály, ze kterých se dá plést. Obdivovali historické výrobky z proutí, pediku, provázků.

Na dvorku muzea si všichni vyzkoušeli oloupat proutek a někteří z proutku udělat na speciálním přístroji šlem. Bohužel měl co nevidět jet autobus zpět do Nezamyslic, tak museli všeho nechat a spěchat na autobus. Žáci byli nadšení a těší se, že si to příště snad dodělají.

Mgr. Jarmila Balážiová a Martin Hanzalík