• Ukliďme Česko - podzim 2022 - 16. 9. 2022
    • Ukliďme Česko - podzim 2022 - 16. 9. 2022

    • Dne 16. září 2022 se žáci 5. - 9. ročníků vydali na již tradiční úklid svého okolí. Se svými třídními učiteli a asistenty pedagoga vyčistili Nezamyslice (např. hřiště, park, školu, nádraží, kapličku), ale i směr Mořice, Dřevnovice, Tištín a Těšice. Nestačíme vždy žasnout, co vše je možné pohodit jen tak v přírodě - našli jsme pánvičku, lustr, pneumatiky, obuv letní, ale i zimní všech velikostí. Děkuji všem, kdo se aktivně zapojili a těšíme se na úlovky při jarním sběru!

     Mgr. Anna Lovichová

   • Motivační odpoledne ve školní družině - 9. 9. 2022
    • Motivační odpoledne ve školní družině - 9. 9. 2022

    • "POKUD NEMÁŠ JINÉ PLÁNY, MŮŽEŠ BÝT S NÁMI POD HVĚZDAMI"

     Naši první motivační akci v družině jsme započali rozloučením s prázdninami. Rozhodli jsme se zhlédnout letní kino na školní zahradě pod noční oblohou.

     Bohužel doposud příjemné babí léto narušil silný déšť. To nám však nezabránilo pobavit se u amerického animovaného filmu „Zpívej 2“.

     Film plný akcí, energických písniček a skvělých vizuálních efektů pobavil k prasknutí přeplněnou jídelnu s téměř 70 dětmi.

     Po zhlédnutí filmu se děti odebraly ke spánku se svými plyšovými kamarády do tříd školních družin.

     Vychovatelky školní družiny

   • Třídní výlet 8. B do Olomouce
    • Třídní výlet 8. B do Olomouce

    • Ve středu 15. června 2022 jsme odjeli na třídenní výlet, který jsme si moc užili. První den jsme se koupali na Poděbradech a jeli se na raftech plavit po Moravě. Druhý den jsme byli na motokárách a v galerii Šantovka, kde jsme hráli bowling a byli v kině. Třetí a zároveň poslední den jsme byli omrknout olomouckou Zoo. Především děkujeme paní učitele Kubíkové, Lovichové a paní asistence Vlčkové, že měli odvahu s námi jet na tento krásný výlet. Také děkujeme hasičům z Doloplaz za odvoz věcí a našim maminkám za skvělé koláče, buchty, šneky a podobně, které jsme měli na snídani.

     Ema Fidermáková, 8. B

   • Třídní výlet 9. A a 9. B Vranov
    • Třídní výlet 9. A a 9. B Vranov

    • Na začátku června jsme se zúčastnili společného, a bohužel posledního, třídního výletu. Byli jsme ubytováni v kempu Bítov na Vranovské přehradě.

     Ve středu 8. 6. 2022 jsme navštívili zříceninu hradu Cornštejn. Večer jsme opékali špekáčky a hráli volejbal.

     Ve čtvrtek 9. 6. 2022 jsme se byli podívat z rozhledny Rumburak a poté jsme se šli podívat na hrad Bítov, kde se uskutečnila prohlídka hradu. Po prohlídce hradu jsme měli možnost prohlédnout si zdejší mučírnu a zámeckou zahradu.

     V pátek 10. 6. 2022 nám pršelo, proto jsme nemohli na žádný výlet. Dopoledne jsme museli vyklidit chatky a schovat se pod přístřešek v restauraci. Většina si bouchla do Boxera. Čekání na oběd jsme si zpříjemnili hrou. Kolem jedné hodiny pro nás přijel autobus a jeli jsme domů. Po náročném výletě jsme všichni v autobuse usnuli.

     Výlet jsme si náramně užili a chtěli bychom se tam vrátit.

     Za 9. A a 9. B sepsaly Hallová Sofie a Vrtalová Nikola

   • Sedmé třídy na třídním výletu v Praze
    • Sedmé třídy na třídním výletu v Praze

    • V pátek 10. června 2022 vyrazili žáci 7. tříd na školní výlet do Prahy. Sraz byl v šest hodin ráno na nádraží, takže cestou do Prahy všichni pospávali a sbírali síly pojídáním dobrůtek z domova.

     Výlet začal jako dějepisná exkurze a žáci si důkladně prošli a prohlédli areál Pražského hradu. Cestou přes Karlův most spočítali všech 30 soch, na Staroměstském náměstí překročili poledník a prohlédli si dvanáct apoštolů na orloji. Muzeum iluzí předvedlo fantastický trik, když se bez předchozího varování přestěhovalo o několik ulic dále. Vše však dobře dopadlo a všichni si zde pořídili nepřeberné množství zajímavých fotografií, plných optických iluzí.

     Zlatým hřebem programu byl však rozchod na Václavském náměstí, kdy naši mladí cestovatelé obsadili fastfoody, nakoupili hromady oblečení nejen v Primarku a vyfotili se s youtubery, tiktokery a s Karlosem Vémolou, hledajícím parkovací místo.

     Vítězem byl každý, kdo ve stanovený čas našel jezdeckou sochu svatého Václava na horním konci náměstí před Národním muzeem a zjistil, kteří čtyři čeští světci mu dělají společnost.

     Ve vlaku Regiojetu jsme si cestou zpět nacpali břicha a jako symbolickou třešničku na dortu se v Olomouci rozněžnili při pohledu na západ slunce nad katedrálou svatého Václava z vyhlídkové plošiny „mrakodrapu“ Regionálního centra u nádraží.

     Pro spoustu dětí to byla první cesta do Prahy vůbec a již jen cesta metrem a jízda po eskalátorech pro ně byly silným zážitkem. Někdo si více užil dějepisnou část, jiný nakupování nebo muzeum iluzí. Důležité je, že si výlet každý užil a našel si „to svoje“.

     Mgr. Ondřej Čáp, Mgr. Zuzana Vránová

   • Galerie Na plotě
    • Galerie Na plotě

    • Po roce se opět otevírá dětská galerie Na plotě. Sedm ročníků si rozdělilo 14 krajů a děti nás zvou na výlety po zajímavých místech České republiky. Obrázky je vyzdoben plot před ZŠ Nezamyslice. 
     Přijďte načerpat inspiraci a potěšit se výtvarnými díly dětí. 

     Krásné prázdniny všem přeje za žákovský parlament

     Jana Kocourková

   • Macocha
    • Exkurze - Macocha

    • Druhý červnový den žáci devátých tříd zavítali do Moravského krasu. Exkurze byla přírodovědně zaměřená, protože celou devítku se učí o geologii a nabyté vědomosti konečně zúročili anebo si je alespoň připomenuli. 😊

     Společně se svými třídními učitelkami započali poslední měsíc svého působení na naší škole. Počasí nám vyšlo, všichni byli v dobrém rozmaru. Proto jsme si společnou exkurzi náležitě užili. Začali jsme cestou vláčkem k Punkevním jeskyním a následnou prohlídkou spojenou s odborným výkladem průvodce. Na konci jeskyní jsme se ocitli v nitru propasti Macocha a kolečko uzavřela cesta lodičkami. Lanovkou jsme vyjeli na Horní a Dolní můstek propasti s krásným výhledem do okolí.

     Děkuji za příjemně strávený výlet oběma třídám – byli jste skvělí – a jejich třídním p. uč. Balážiové a Kurejové.

     Mgr. Anna Lovichová

   • Albatros a další rozšíření našeho knižního fondu
    • Albatros a další rozšíření našeho knižního fondu

    • Na závěr školního roku 2021/2022 věnovalo nakladatelství Albatros do naší školní knihovny několik nových titulů, které tak již netrpělivě čekají na své čtenáře. Malí i velcí hltači písmen tak budou srdečně vítáni opět v novém školním roce 2022/23.

     Za školní knihovnu všem přejeme všem krásné prázdniny a těšíme se na vás!

     Jana Kocourková a Říše fantazie