• Liga proti rakovině - Kytičkový den
    • Liga proti rakovině - Kytičkový den

    • Ve středu 11. května se uskutečnila na naší škole tradiční sbírka pro Ligu proti rakovině - Kytičkový den.
     Žlutá kvítečka prodávaly tři skupiny:
     - vedoucí Carmen Dočkalová a žáci Andrea Havlíčková, Barbora Jančeková, Sofie Hallová, Daniela Halousková,
     - vedoucí Zuzana Kvintová a žáci Ella Dosoudilová, Barbora Přikrylová, David Kyselák, Matyáš Bartolšic,
     - vedoucí Jana Kocourková a žáci Karolína Daviesová, Petr Pelda, Zbyněk Křepelka, Natálie Záhorová.

     Fotografie pořizoval Jan Mucha.

     Letošní vybraná částka je 10 575,- Kč.

     Všem děkujeme za podporu a pomoc a budeme se těšit příště!

     Jana Kocourková a  žákovský parlament

   • Bezobratlí v 6. odd. ŠD
    • Bezobratlí v 6. odd. ŠD

    • V týdnu od 9. května 2022 se nám v 6. oddělení školní družiny hemžili bezobratlí. Nejprve děti vymodelovaly 3D motýly, housenky, mravence, žížaly a další drobná zvířátka naši zahrad, luk a strání. Poté následovala letecká škola v přírodě. Děti nejprve prolétly, proskákaly a propídily vytvořenou trať, poté si nakreslily vlastní. Další disciplínou bylo zvětšování obrázku dle předlohy a následné „pojídání“ hmyzu. Týden jsme zakončili spoustou fantazie při vymýšlení vlastních barevných kreací broučků, motýlů, stonožek...

     6. oddělení ŠD

   • První máj a svátek maminek v 6. odd. ŠD
    • První máj a svátek maminek v 6. odd. ŠD

    • Tento týden začal pro děti v 6.oddělení školní družiny připomínkou máje jako času lásky, kdy si děti vyrobily rozkvetlou třešeň a na ni věnovaly pusinky pro své milované.
     Zbytek týdne jsme se všichni chystali na svátek maminek. Nejprve jsme absolvovali hledačskou stezku na téma Maminky u zvířátek, poté jsme ze živých květů vyrobili záložky pro maminky a nakonec jsme vymýšleli kupónky na Den matek, které obsahovaly mnohdy velmi originální nápady - děti maminkám například věnovaly deset pusinek, procházku, uklizení pokojíčku a hodinku bez tabletu :-) Na kupónky si vyrobily obálky, které ještě nápaditě vyzdobily. Snad udělala přání i s obálkami maminkám radost.

     Krásný svátek všem maminkám přejí děti ze 6.oddělení!

   • McDonald's Cup - okresní finále
    • McDonald's Cup - okresní finále

    • Dne 3. a 4. května 2022 proběhlo v Prostějově finále okresního kola (kategorie B) fotbalového turnaje McDonald's Cup žáků prvního stupně, do kterého postoupily z minulého týdne obě naše družstva.                       

     Družstvo mladších žáků ve složení David Šinál, Tobiáš Nešpůrek, Martin Cyprian, Mikuláš Hýsek, Štěpán Král, Šimon Klvač, Matyáš Klvač, Radim Hrdý, Michal Kroupa, Filip Remeš a Kamil Málek se umístilo na pátém místě

     Družstvo starších žáků ve složení Josué Dirda, Lukáš Musil, Amálie Králová, Matyáš Surala, Michael Surala, Jakub Dvořák, Jakub Zelinka, Dominik Hepnar, Lukáš Janček, Daniel Trněný a Pavel Srneček se umístilo na čtvrtém místě, kdy od bronzové medaile nás dělilo deset sekund. 

     Přestože jsme se neumístili na medailových pozicích, tak bych chtěl pochválit obě naše družstva za neskutečnou bojovnost a příkladné chování na hřišti i mimo něj a již nyní se těším se na další ročník.            

     Mgr. Petr Slouka

   • Čarodějnice v 5. a 6.oddělení ŠD - 27. 4. 2022
    • Čarodějnice v 5. a 6.oddělení ŠD - 27. 4. 2022

    • Díky hezkému počasí dorazily čarodějnice i do 5. a 6. oddělení školní družiny.

     Tvořilo se ve třídách i venku a ve středu nechyběl tradiční závod v přeletu na koštěti, sběr pavoučků, hod na čarodějnický klobouk, honičky, tanec s pometlem a čarodějnické hry.

     Renata Kyseláková a Jana Fialová

   • Sedmé třídy a středověk v Muzeu Vyškovska
    • Sedmé třídy a středověk v Muzeu Vyškovska

    • V pátek 29. dubna 2022 se v rámci tolik milovaného dějepisu vydaly sedmé třídy na exkurzi do Muzea Vyškovska, tematicky zaměřenou na středověk. Žáci se dozvěděli celou řadu nových informací o období středověku nejen na Vyškovsku a Prostějovsku, ale i v celé Evropě. Prohlédli si pěknou expozici a na závěr si své nově nabyté vědomosti ověřili v krátkém kvízu.

     V rámci exkurze proběhla také prakticky zaměřená část, ve které si vyrobili imitace dobových štítů a čelenek, kdy na závěr proběhlo kratičké klavírní vystoupení žáků 7. B. Vrcholem exkurze pak byl nákup kebabu a jiných pochutin na vyškovském náměstí, z čehož je patrné, že zápal pro historii děti jen tak nepustí.

     Za přípravu pěkného programu patří velké díky muzejním průvodkyním, za přípravu exkurze pak p. uč. Vránové. Budeme se těšit, co si pro nás v muzeu připraví příště.

     Mgr. Ondřej Čáp

   • Celostátní finále Soutěže Finanční gramotnost
    • Celostátní finále Soutěže Finanční gramotnost

    • V pátek 29. dubna 2022 se v Praze uskutečnilo celostátní finále 11. ročníku „Soutěže Finanční gramotnost“, do kterého se probojovalo družstvo našich deváťáků ve složení: Karel Bartolšic, Adéla Hanáčková a Dominik Žampach.

     Finálové kolo se konalo v prostorách České národní banky, kde se naši žáci utkali s dalšími vítězi krajských kol.

     Soutěž zahájil ministr financí Zbyněk Stanjura a 14 soutěžních týmů se pak pustilo do finálového úkolu. Výstupy následně hodnotila odborná komise složená ze zástupců organizátora, partnerů soutěže (Česká spořitelna, a.s. a ZFP akademie, a.s.), Ministerstva Financí ČR a České národní banky.

     Pro soutěžící a jejich doprovod pak byla připravena prohlídka ČNB a expozice Lidé a peníze v prostorách původního trezoru banky. Dozvěděli jsme se zde mnoho o české a československé měnové historii a centrálním bankovnictví v mezinárodním kontextu.

     Nejzajímavějším exponátem byla unikátní vysokohmotnostní zlatá mince o nominální hodnotě 100 000 000 Kč, která je největší zlatou mincí v Evropě a druhou největší na světě. ČNB ji vydala v roce 2019 k příležitosti 100. výročí vzniku československé měny.

     Mezitím porota vybrala pět týmů, které postoupily do finále. Naše družstvo se do užšího výběru sice nedostalo, ale zadaný úkol zvládlo skvěle. A z Prahy jsme si odváželi spoustu zážitků a cenných dojmů.

     Naši soutěžící si zaslouží obrovskou pochvalu nejen za pečlivou a náročnou přípravu, ale také za týmovou spolupráci a výbornou reprezentaci naší školy. Gratulujeme a děkujeme.

     Mgr. Jarmila Krupičková

   • Štafetový pohár Prostějov
    • Štafetový pohár Prostějov

    • Dne 20. dubna 2022 se naše škola zúčastnila, po dvouleté pauze, Štafetového poháru 2022 v Prostějově. Soutěžilo se ve štafetách na 8 x 100 metrů mladších žáků 1. – 3. třídy, 8 x 100 metrů starších žáků 4. – 5. třídy, 8 x 200 A metrů smíšených družstev mladších a starších žáků a 8 x 200 B metrů smíšených družstev mladších a starších žáků. V rámci běžeckých závodů proběhly i doplňkové disciplíny v hodu medicinbalem a skokem z místa. Žáci naší školy zvítězili v obou štafetách na 8 x 100 metrů, štafeta B na 8x 200 metrů doběhla na třetím místě, štafeta A na 8 x 200 metrů doběhla na čtvrtém místě. Celkově se naše škola umístila na krásném druhém místě a zajistila si tak postup do krajského kola, které se uskuteční 12. května 2022 v Šumperku. V doplňkové disciplíně v hodu medicinbalem starších chlapců zvítězil Maxim Benjamin Zapletal. Všem závodníkům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně sportovních úspěchů v krajském kole.

     Účastníci:

     Mladší skupina: Cyprián Martin, Košárková Miriam, Kurejová Žofie, Málek Kamil, Přibylíková Eliška, Přidal David, Srnečková Karolína, Zapletal Maxim Benjamin

     Starší skupina: Králová Amálie, Matušincová Karolína, Muchová Aneta, Musil Lukáš, Srneček Pavel, Šebková Viktorie, Trněný Daniel, Zelinka Jakub

     Smíšená štafeta A: Cyprián Martin, Košárková Miriam, Králová Amálie, Matušincová Karolína, Srnečková Karolína, Trněný Daniel, Zapletal Maxim Benjamin, Zelinka Jakub

     Smíšená štafeta B: Kurejová Žofie, Málek Kamil, Muchová Aneta, Musil Lukáš, Přibylíková Eliška, Přidal David, Srneček Pavel, Šebková Viktorie.

     Mgr. Hana Kubíková