• Okresní kolo soutěže Zlatý list

• Dne 21. dubna 2022 byla vyslána družstva mladších žáků (Dosoudilová E., Halousková D., Žampach T. ze 6.A a Křepelka J, Halouzková T., Přibylová E. ze 6.B) a starších žáků (Jordánová N., Štěpánková I. ze 7.A, Cypriánová L. z 8.A a Doležel J., Mucha J. Bártová S. z 8.B) na soutěž Zlatý list 2022. Soutěž má přírodovědný charakter. Během 3 km procházky vitčickým lesem plnily hlídky různé úkoly, od ochrany přírody po poznávání přírodnin a živočichů.

Starší družstvo vyhrálo 1. místo a postupují do krajského kola konané 25. května 2022.

Děkujeme za reprezentaci školy a za krásné umístění!

Mgr. Anna Lovichová

• Prváčci ŠD v knihovně - 11. 4. 2022

• Nevlídné jarní počasí využily děti z 5. a 6.oddělení školní družiny k návštěvě knihovny v Nezamyslicích.

Pro některé z nich to byla první návštěva knihovny vůbec, a tak se děti ihned po seznámení s knihovním řádem vrhly snad na všechny žánry.

Usadili jsme se do křesel a nejenže se něco málo přečetlo, ale hlavně se prohlíželo. :-)

Renata Kyseláková a Jana Fialová

• Noc s Andersenem

• V pátek 1. dubna proběhla v naší škole oblíbená akce Noc s Andersenem. Prvňáčci, třeťáci a žáci 5. A vyměnili své pohodlné postýlky za karimatky a spacáky, aby přespali ve svých třídách.

Paní učitelky si pro ně připravily hravé úkoly zaměřené na podporu čtení, kvůli kterému tahle akce probíhá nejen v České republice. Nezapomněly ani na hledání pokladu nebo stezku odvahy po ztemnělé chodbě školy.

Maminky přichystaly občerstvení, které přišlo k chuti nejen na večeři. Před spánkem následovalo čtení z vlastních knih, kreslená pohádka H. Ch. Andersena i čtení na dobrou noc paní učitelkou.

Přestože spáči zalehli v náručí se svými plyšovými mazlíky, pod dojmem prostředí a zážitků usínali v pozdních hodinách. Tím náročnější bylo ranní probuzení. Ale společná snídaně všechny vytáhla z pelíšku a v osm hodin se vydali do náručí svých rodičů.

P. Sedláková, E. Vlčová, M. Oralová, M. Horáková, T. Indráková

• „Svět třicátých let“ – soutěž v Malování

• Již tradičně se koná na druhém stupni soutěž na počítačích v programu Malování.

Téma pro tento školní rok: „Svět třicátých let“

Žáci opět nasadili vysokou laťku a odborná porota složená z vyučujících informatiky neměla jednoduché rozhodování.

Do užšího finále a do soutěže o hlasy diváků postoupilo 12 obrázků z kategorie A (6. a 7. ročník) a 11 obrázků z kategorie B (8. a 9. ročník).

Žáci se konečně dočkali vyhlášení výsledků soutěže, které se konalo 6. 4. 2022.

Kategorie A

9. místo – Tereza Rumplíková

10. místo – Jakub Ernek

Hlas diváka B:  Barbora Jančeková

Všem soutěžícím gratulujeme, děkujeme za moc pěkné obrázky a již teď se těšíme na ty příští.

Za vyučující IT

Mgr. Jarmila Balážiová

• Výsledky školní soutěže Maraton knihy

• Od října do dubna probíhal na škole Maraton knihy (více info v sekci Knihovna). Celkem se zapojilo 63 dětí.

V kategorii 5. - 8. ročníků zvítězila třída 8. B.

V kategorii 2. -4. ročníků zvítězily třídy 2. B, 3. A a 3. B se shodným počtem úspěšných čtenářů.

Celkovými vítězi se staly 2. B, 3. A, 3. B s devíti čtenáři v každé této třídě.

Vítězné kolektivy obdržely společenské hry, absolutní vítězové pak ještě navíc sladkou odměnu (domácí věnečky od paní asistentky Jany Kroupové).

Třídám gratulujeme a budeme se moc těšit u dalšího kola příští rok!

Jana Kocourková

• Rozsviť to do modra - světový den autismu

• 1. dubna 2022 se žáci a pedagogové naší školy připojili k celosvětovému Dni autismu. Symbolem této specifické poruchy je modrá barva, proto jsme se oblékli do modra. Na plot může kdokoliv vyjádřit podporu přivázáním modré stužky pod plakát.

Děkujeme.

Jana Kocourková, ŽP

• Matematický klokan 2022

• Již tradičně se naše škola zapojuje do celorepublikové soutěže Matematický klokan. Soutěž je určena pro všechny žáky druhého až devátého ročníku. V pátek 18. 3. 2022 proběhl na naší škole po dvou online ročnících konečně ročník ve škole „na papír“.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích - Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník) a Kadet (8. a 9. ročník).

Celkem se soutěže zúčastnilo 261 žáků z celkových 321 (což je 81% všech žáků).

A zde máme nejlepší výsledky jednotlivých kategorií na naší škole:

Kategorie CVRČEK:
          1. místo -  Kamil Málek (3. A)
          2. místo – Miriam Košárková (3. A) a
          Kryštof Juras (3. B)
          3. místo – David Přidal (3. A)

Kategorie KLOKÁNEK:
          1. místo – Michal Hrdý (5. B)
          2. místo – Tomáš Burget (5. A)
          3. místo – Pavel Srneček (5. B)

Kategorie BENJAMÍN:
          1. místo – Lukáš Kocourek (7. B)
          2. místo – Soňa hrdá (7. A)
          3. místo – Bára Kristková (6. B)

Kategorie KADET:
          1. místo – Lukáš Dvořák (8. B)
          2. místo – Aneta Hronková (8. B)
          3. místo – Julie Přikrylová (8. A)

Děkuji všem žákům účast a za velikou snahu, všem kolegům za spolupráci a výhercům gratuluji.

Mgr. Jarmila Balážiová

• Velikonoční keramika ve ŠD

• Spoustu domovů budou letos zdobit krásné velikonoční slepičky, které si vyrobily děti v 5. a 6. oddělení ŠD.

Že se jim práce opravdu vydařila, můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Tímto bychom chtěly všem rodičům popřát krásné velikonoční svátky a dětem bohatou pomlázku.

Jana Fialová a Renata Kyseláková