• Olympiáda ve 4. A

• Ve tříde čtvrťáků vznikla dílna pro tvorbu návrhů olympijského sportovního oblečení a vybavení.

Spolu s asistentem M. Hanzalíkem vše žáci doplnili i o povzbudivá hesla určená našim sportovcům.

Ve třídě zavládla pravá olympijská tvořivá atmosféra!

• 1. místo v okresním kole soutěže Finanční gramotnost

• Soutěžní družstvo ve složení Adéla Hanáčková (9. A), Dominik Žampach (9. B) a Karel Bartolšic (9. A) se 1. února 2022 zúčastnilo okresního kola celostátní soutěže Finanční gramotnost.

Naši deváťáci zvítězili a postupují do krajského kola, které se bude konat v březnu.

Tam na soutěžící čeká nelehký úkol. Kromě znalostního písemného testu z oblasti finanční gramotnosti musí dopředu zpracovat případovou studii se zadaným tématem a doplnit ji videem.

Soutežícím gratulujeme k výbornému výsledku a budeme jim držet palce v krajském kole.

Mgr. Jarmila Krupičková

• Krmení ptáčků na školní zahradě

• Ptáci, kteří neodlétají do teplých krajin, prožívají v tyto dny nejtěžší roční období.

Kvůli nedostatku potravy mohou i uhynout. Proto jsme se v 5. a 6. oddělení ŠD rozhodli nabídnout příkrm v podobě koulí z loje a semínek, které jsme zhotovili a zavěsili do připravených krmítek pana učitele Radka Thumse.

Tak snad pomůžeme ptáčkům přečkat nadcházející chladné dny a noci.

Renata Kyseláková a Jana Fialová

• Karneval a pizza v 5. a 6. oddělení ŠD

• Ve středu 2. února proběhl v 5. a 6. oddělení ŠD dětský karneval.

Děti si vyráběly „škrabošky", skládaly puzzle šašků, tančily a soutěžily - zkrátka si hezky zařádily.

Vyvrcholením bylo pečení pizzy, na které si všichni přítomní pochutnali.

Jana Fialová a Renata Kyseláková

• Zeměpisná olympiáda – školní kolo

• V lednu proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo celkem 45 žáků z 6.-9. tříd. Z každé kategorie postupují do okresního kola první tři soutěžící. Okresní kolo se koná 23. 2. 2022 online.

Výsledky:

V kategorii A (6. třídy):

1. místo -  J. Křepelka (38)

2. místo – T. Halouzková (36)

3. místo – T. Hubená (31)

V kategorii B (7. třídy):

1. místo -  I. Štěpánková (45)

2. místo -  J. Šmudla (44)

3. místo -  S. Hrdá (39)

3. místo -  T. Hýsek (39)

V kategorii C (8. a 9. tř.):

1. místo – B. Jančeková (39)

2. místo -  D. Žampach (37)

3. místo – Š. Janík (36)

3. místo – J. Mucha (36)

3. místo – J. Doležel (36)

3. místo – L. Dvořák (36)

Všem postupujícím gratulujeme.

Ing. J. Kurejová a Mgr. D. Svobodová

• Písařík
        • 2. místo Písaříku v celostátním kole soutěže školních časopisů

• V loňském školním roce jsme vydali jen jeden časopis, naše redakce se totiž mohla scházet jen v září a pak až na jaře. Překazila nám to totiž „distančka“ a hygienická opatření.

Po návratu do školy jsme se všichni vrhli do práce a vzniklo tak číslo 128 pracovně nazvané "PODZIM – ZIMA – JARO – LÉTO“. :-) To jsme také poslali do soutěže školních časopisů. Probojovali jsme se do celostátního finále a těšili jsme se, že pojedeme na vyhodnocení do Brna. Týden před vyhlášením jsme se dozvěděli, že vyhodnocení soutěže proběhne tak jako vloni bez účasti redakcí školních časopisů. Výsledky jsme dostali mailem.

Náš časopis Písařík obsadil v celostátním kole krásné 2. místo v hlavní kategorii „Tištěný časopis žáků 2. stupně“, z čehož máme velkou radost. Úspěch zaznamenala naše redakce i v další kategorii – obsadili jsme 2. místo v kategorii „Obsah“.

Tento úspěch je společným dílem celé redakce, která na tvorbě časopisu pracovala.

Členové loňské redakce: Anežka Jordánová, Ela Haluzová, Petra Halouzková, Nela Štěpánková, Adéla Hanáčková, Veronika Burgetová, Lenka Cyprianová, Hynek Přecechtěl, Dan Antoníček, Jan Mucha, Nela Jordánová, Karolína Mlčochová a Inna Štěpánková.

I v letošním školním roce holky a kluci z Písaříku pro své spolužáky píší a kreslí. 😊

Členové letošní redakce: Lenka Cyprianová, Lucie Benešová, Dan Antoníček, Jan Mucha, Nela Jordánová, Karolína Mlčochová, Inna Štěpánková, Elena Přibylová, Tereza Halouzková, Dominik Dosedla a Lukáš Herodek. Rádi přivítáme i další členy. 😊

Mgr. Jarmila Krupičková a redakce Písaříku

• Soutěž Finanční gramotnost – 11. ročník – školní kolo

• Naše škola se již tradičně zapojuje do soutěže „Finanční gramotnost“. Tato soutěž pomáhá změřit úroveň znalostí finanční gramotnosti. Současně rozšíří praktické a teoretické znalosti a vědomosti žáků v oblasti finanční gramotnosti.

V prosinci proběhlo školní kolo, kterého se zúčastnilo 26 žáků z 9. A a 9. B. Soutěžící odpovídali na 20 otázek zaměřených na praktické z teoretické znalosti a vědomosti z oblasti finanční gramotnosti.

Na prvních šesti pořadích se umístili tito žáci:

1. místo: A. Hanáčková, 9. A a D. Žampach, 9. B – 19 bodů

2. místo: Š. Janík, 9. A a K. Bartolšic, 9. A – 18 bodů

3. místo: Z. Křepelka, 9. A, K. Plachá, 9. B, P. Tománková, 9. B a A. Havlíčková, 9. B – 16 bodů

4. místo: V. Rubáč, 9. B – 15 bodů

5. místo: S. Hallová, 9. A a V. Francírek, 9. B – 14 bodů

6. místo: P. Pelda, 9. B – 13 bodů

Všem oceněným gratulujeme.

V okresním kole bude hájit barvy naší školy tříčlenné družstvo ve složení: Adéla Hanáčková, Dominik Žampach a Šimon Janík. Budeme jim držet palce!

Mgr. Jarmila Krupičková

• Tříkrálové odpoledne ve ŠD

• 5. ledna si žáci v 5. i 6. oddělení připomněli putování Tří králů do Betléma.

Po přečtení příběhu se jako oni vydali na pouť. Po cestě překonávali překážky, které museli podlézt, přelézt, přeskočit.

Po „boji s kostkou“ i s troškou štěstí získávala družstva jednotlivé dílky puzzle a ti nejrychlejší jednoho z králů poskládali.

Zpestřením bylo vystavět Betlém, kde si na Tři krále zahráli, nechybělo tvoření, malování i pohádka "Chaloupka na vršku – Jak to bylo na Tři krále.“

Renata Kyseláková a Jana Fialová