• Vánoční nadílka pro školní knihovnu

• Letošního nadílka nových titulů byla pro knihovnu velmi štědrá. Přijďte se sami přesvědčit - zde je jen malá „ochutnávka“ nových titulů: O pejskovi a kočičce, Ikabog, kompletní série Harryho Pottera, Deník Anne Frankové, Heidi, děvčátko z hor, nové díly Malého Poseroutky, Amálie Zubatá, čtyři díly Jak vycvičit draka, Valentýnka a narozeniny, ...

Děkujeme vedení naší školy, především p. zástupkyni Krupičkové, za bohatou nadílku a po svátcích se těšíme na mnohé staré i nové čtenáře.

Klidné Vánoce a mnoho zdraví v novém roce přeje všem

• Kuchařka na plotě

• Děti z prvního stupně si pro Vás připravily krásně zdobené vánoční recepty. Najdete tu nejen sladké, ale i slané pochoutky pro chvíle svátečního posezení s blízkými lidmi - nechte se inspirovat!

Za pomoc s instalací obrázků děkuji konkrétně Elle Dosoudilové z 6. A a spolu s žákovským parlamentem Vám přeji krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2022.

• Perníkové chaloupky v kroužku Děti a domácnost

• Během měsíce prosince jsme již tradičně v kroužku Děti a domácnost vyráběli a kompletovali perníkové chaloupky. Tímto za mě i děti děkujeme panu Hrubému, který vše, včetně těsta a jednotlivých dílů, vzorně připravil. Doufáme, že se chaloupky doma budou pěkně vyjímat a zároveň přejeme krásné vánoční svátky.

Za kroužek Carmen Dočkalová

• Úspěch v soutěži „Tančí celá škola“ !

• V konkurenci z více jak 100 přihlášených příspěvků základních i uměleckých škol z celé republiky jsme
          se umístili na krásném 4. místě!

Z malého impulsu Jany Kocourkové sestavit taneční skupinu o minimálním počtu 6 dětí a zúčastnit se soutěže České televize „Tančí celá škola“ se stala výzva, do níž se během měsíce přihlásilo „neskutečných“ 98 žáků 1. stupně naší školy.
                    Za podpory všech pedagogů 1. stupně i vedení školy tak od 15. 11. do 6. 12. nebylo přestávky, aby se v jednotlivých třídách – z důvodu covidu – nenacvičovala originální choreografie, kterou sestavila vedoucí taneční skupiny Renata Kyseláková, na hudbu zadanou pořadateli. A překvapením bylo, že se trénovalo nejen ve škole, ale na přání všech zúčastněných i doma.
                    Otázkou zůstávalo, zda se vše podaří dát dohromady. A povedlo se! A v konkurenci přes 100 přihlášených příspěvků základních i uměleckých škol z celé republiky jsme  se umístili na krásném 4. místě!

Za skvělé organizace i vstřícnosti pedagogických pracovníků 1. stupně se 6. prosince na parket postavilo, z důvodu nemoci či karantény, „JEN“ 78 tanečníků.  I tak nás těšilo, jak zodpovědně a disciplinovaně svou roli při hodině a půl opakovaném natáčení zvládli a táhli za jeden provaz.

V první řadě tak chceme poděkovat všem dětem za energii i chuť tančit, za podporu a pomoc pedagogickým pracovníkům, bez kterých by se akce neobešla, a v nemalé části i rodičům.
          A není tak úplně pravdou, že se děti nechtějí hýbat. U nás to určitě neplatí!

A jak to dopadlo můžete vidět na záznamu!

Renata Kyseláková a Jana Kocourková

Odkaz na web soutěže: https://edu.ceskatelevize.cz/kolekce/vyherci-zs-1?vsrc=kolekce&vsrcid=tanci-cela-skola

• Vánoční tvoření v 1. odd. ŠD

• Blíží se Vánoce a nastává ten správný čas napsat dopis Ježíškovi, aby stihl vyplnit dětská přání včas.
          Děti z 1. oddělení ŠD si napsaly dopisy a při procházce je odevzdaly na místě nejpovolanějším - u betlému v Nezamyslicích.
          Pro rodiče vytvořily třpytivá přáníčka, aby Ježíšek věděl, že myslí i na druhé.
          My vychovatelky jim, i vám všem, ze srdce přejeme spoustu splněných přání a krásné vánoční prázdniny.

Zuzana Kvintová, Jana Kocourková

• Vánoční stromeček pro školu

• Letos byl škole darován živý stříbrný smrk od manželů Čelechovských z Vyškova (budoucí noví obyvatelé Nezamyslic). Stromeček je umístěn v zádveří u vchodu do budovy C a zdobení se ujaly třídy 3. A a 3. B.

Všem děkujeme a přejeme krásné vánoční svátky

• Biologická olympiáda – školní kolo

• Dne 2. 12. proběhlo školní kolo Biologické olympiády. Tato soutěž se na naší škole těší velké oblibě.

Letos se dohromady zúčastnilo 43 žáků ve dvou kategoriích (D 6.-7. třída; C 8.- 9. třída). Tématem letošního ročníku bylo „Jak přežít zimu.

Již tradičně se soutěž skládala ze tří částí: test, poznávání organismů (30 organismů) a laboratorní úkol. Žáci byli velice šikovní a bylo vidět, že se na soutěž pečlivě připravovali.

Mladší žáci zkoumali, jak rostliny přečkávají nepříznivé zimní období (mimo jiné v podobě semen nebo plodů) a zjišťovali, jakými způsoby se mohou šířit.

Starší žáci pozorovali a preparovali a pupeny okolních dřevin.

Umístění:

KATEGORIE D (6.-7.)

1. místo - Hrdá Soňa (7. A)

2. místo - Štěpánková Inna (7.  A)

3. místo - Jordánová Nela (7.  A)

KATEGORIE C (8.-9.)

1. místo - Jančeková Barbora (9. A)

2. místo - Mucha Jan (8. B), Benešová Lucie (8. A)

3. místo - Doležel Jiří (8. B)

Všem zúčastněným děkujeme za skvěle odvedenou práci. A těší nás, že mají takový zájem o přírodu. Gratulujeme postupujícím do okresního kola – termín bude upřesněn.

Mgr. Anna Lovichová