• Soutěž Finanční gramotnost – 11. ročník – školní kolo

• Naše škola se již tradičně zapojuje do soutěže „Finanční gramotnost“. Tato soutěž pomáhá změřit úroveň znalostí finanční gramotnosti. Současně rozšíří praktické a teoretické znalosti a vědomosti žáků v oblasti finanční gramotnosti.

V prosinci proběhlo školní kolo, kterého se zúčastnilo 26 žáků z 9. A a 9. B. Soutěžící odpovídali na 20 otázek zaměřených na praktické z teoretické znalosti a vědomosti z oblasti finanční gramotnosti.

Na prvních šesti pořadích se umístili tito žáci:

1. místo: A. Hanáčková, 9. A a D. Žampach, 9. B – 19 bodů

2. místo: Š. Janík, 9. A a K. Bartolšic, 9. A – 18 bodů

3. místo: Z. Křepelka, 9. A, K. Plachá, 9. B, P. Tománková, 9. B a A. Havlíčková, 9. B – 16 bodů

4. místo: V. Rubáč, 9. B – 15 bodů

5. místo: S. Hallová, 9. A a V. Francírek, 9. B – 14 bodů

6. místo: P. Pelda, 9. B – 13 bodů

Všem oceněným gratulujeme.

V okresním kole bude hájit barvy naší školy tříčlenné družstvo ve složení: Adéla Hanáčková, Dominik Žampach a Šimon Janík. Budeme jim držet palce!

Mgr. Jarmila Krupičková

• Tříkrálové odpoledne ve ŠD

• 5. ledna si žáci v 5. i 6. oddělení připomněli putování Tří králů do Betléma.

Po přečtení příběhu se jako oni vydali na pouť. Po cestě překonávali překážky, které museli podlézt, přelézt, přeskočit.

Po „boji s kostkou“ i s troškou štěstí získávala družstva jednotlivé dílky puzzle a ti nejrychlejší jednoho z králů poskládali.

Zpestřením bylo vystavět Betlém, kde si na Tři krále zahráli, nechybělo tvoření, malování i pohádka "Chaloupka na vršku – Jak to bylo na Tři krále.“

Renata Kyseláková a Jana Fialová

• Vánoční nadílka pro školní knihovnu

• Letošního nadílka nových titulů byla pro knihovnu velmi štědrá. Přijďte se sami přesvědčit - zde je jen malá „ochutnávka“ nových titulů: O pejskovi a kočičce, Ikabog, kompletní série Harryho Pottera, Deník Anne Frankové, Heidi, děvčátko z hor, nové díly Malého Poseroutky, Amálie Zubatá, čtyři díly Jak vycvičit draka, Valentýnka a narozeniny, ...

Děkujeme vedení naší školy, především p. zástupkyni Krupičkové, za bohatou nadílku a po svátcích se těšíme na mnohé staré i nové čtenáře.

Klidné Vánoce a mnoho zdraví v novém roce přeje všem

Jana Kocourková

• Kuchařka na plotě

• Děti z prvního stupně si pro Vás připravily krásně zdobené vánoční recepty. Najdete tu nejen sladké, ale i slané pochoutky pro chvíle svátečního posezení s blízkými lidmi - nechte se inspirovat!

Za pomoc s instalací obrázků děkuji konkrétně Elle Dosoudilové z 6. A a spolu s žákovským parlamentem Vám přeji krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2022.

Jana Kocourková

• Perníkové chaloupky v kroužku Děti a domácnost

• Během měsíce prosince jsme již tradičně v kroužku Děti a domácnost vyráběli a kompletovali perníkové chaloupky. Tímto za mě i děti děkujeme panu Hrubému, který vše, včetně těsta a jednotlivých dílů, vzorně připravil. Doufáme, že se chaloupky doma budou pěkně vyjímat a zároveň přejeme krásné vánoční svátky.

Za kroužek Carmen Dočkalová

• Úspěch v soutěži „Tančí celá škola“ !

• V konkurenci z více jak 100 přihlášených příspěvků základních i uměleckých škol z celé republiky jsme
          se umístili na krásném 4. místě!

Z malého impulsu Jany Kocourkové sestavit taneční skupinu o minimálním počtu 6 dětí a zúčastnit se soutěže České televize „Tančí celá škola“ se stala výzva, do níž se během měsíce přihlásilo „neskutečných“ 98 žáků 1. stupně naší školy.
                    Za podpory všech pedagogů 1. stupně i vedení školy tak od 15. 11. do 6. 12. nebylo přestávky, aby se v jednotlivých třídách – z důvodu covidu – nenacvičovala originální choreografie, kterou sestavila vedoucí taneční skupiny Renata Kyseláková, na hudbu zadanou pořadateli. A překvapením bylo, že se trénovalo nejen ve škole, ale na přání všech zúčastněných i doma.
                    Otázkou zůstávalo, zda se vše podaří dát dohromady. A povedlo se! A v konkurenci přes 100 přihlášených příspěvků základních i uměleckých škol z celé republiky jsme  se umístili na krásném 4. místě!

Za skvělé organizace i vstřícnosti pedagogických pracovníků 1. stupně se 6. prosince na parket postavilo, z důvodu nemoci či karantény, „JEN“ 78 tanečníků.  I tak nás těšilo, jak zodpovědně a disciplinovaně svou roli při hodině a půl opakovaném natáčení zvládli a táhli za jeden provaz.

V první řadě tak chceme poděkovat všem dětem za energii i chuť tančit, za podporu a pomoc pedagogickým pracovníkům, bez kterých by se akce neobešla, a v nemalé části i rodičům.
          A není tak úplně pravdou, že se děti nechtějí hýbat. U nás to určitě neplatí!

A jak to dopadlo můžete vidět na záznamu!

Renata Kyseláková a Jana Kocourková

Odkaz na web soutěže: https://edu.ceskatelevize.cz/kolekce/vyherci-zs-1?vsrc=kolekce&vsrcid=tanci-cela-skola

• Vánoční tvoření v 1. odd. ŠD

• Blíží se Vánoce a nastává ten správný čas napsat dopis Ježíškovi, aby stihl vyplnit dětská přání včas.
          Děti z 1. oddělení ŠD si napsaly dopisy a při procházce je odevzdaly na místě nejpovolanějším - u betlému v Nezamyslicích.
          Pro rodiče vytvořily třpytivá přáníčka, aby Ježíšek věděl, že myslí i na druhé.
          My vychovatelky jim, i vám všem, ze srdce přejeme spoustu splněných přání a krásné vánoční prázdniny.

Zuzana Kvintová, Jana Kocourková