• Učíme se sestavovat el. obvody na "čerstvém" vzduchu

• V době pandemie jsme se v jarní období několikrát učili ve fyzice s elektrotechnickými stavebnicemi na školním dvoře.

Cílem bylo sestavovat běžné el. obvody, ale i složitější problémové úlohy s použitím polovodičových součástek. Hravou formou sestavili šesťáci detektor lži, hlídač výšky hladiny vody či logickou hru.

Žáci se naučili hledat chybu v el. obvodu a navrhovat alternativní řešení zapojení.

Díky mobilní variantě pomůcek jsme mohli mít výuku bez výraznějších mezení v rámci protiepidemických opatření. Žáci dokázali, že pro ně není problém se rychle adaptovat na jiné podmínky výuky.

Mgr. Petr Jordán

• Naši žáci uspěli v jazykové soutěži v rámci Regionu Haná

• Naši žáci opět velmi úspěšně reprezentovali školu, tentokrát v jazykové soutěži vyhlášené MAS Regionem Haná, z.s. a Pracovní skupinou cizích jazyků.

Děti měly za úkol připravit prezentaci v cizím jazyce na téma  „Leisure time activities at my school or near my school“ a „Unsere Schule und ihre Umgebung“.  Svého úkolu se naše týmy zhostily skvěle.

Anglickou sekci reprezentovali  Anežka Jordánová, Filip Malý a Tobiáš Obruča a získali cenu za pestrost a nápaditost ve zpracování.

Na prezentaci v němčině pak pracovaly Anežka Jordánová, Petra Halouzková a Nela Štěpánková a získaly cenu za pěknou prezentaci školy. Úsilí všech žáků bylo odměněno hodnotnými cenami.

E. Vystavělová, T. Indráková a D. Svobodová

• Cesty za poznáním

• Na poslední hodinu zeměpisu si žáci 6. A připravili zajímavé prezentace k cestovnímu ruchu z přímořských i horských regionů, někteří je doplnili i malou ochutnávkou.

Bylo to takové zpestření na závěr školního roku.

Mgr. Dana Svobodová

• Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

• Dne 21. 4. 2021 proběhlo online regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Na krásném 7. místě se umístila Anežka Jordánová z 9. A.

Velice ji děkuji za účast a za ochotu si zasoutěžit. Pak také za chuť si v době distanční výuky a v době intenzivní přípravě na přijímací zkoušky zasoutěžit, že to nevzdala a došla tak daleko.

Gratuluji jí za skvěle odvedený výkon

Mgr. Anna Lovichová

• Opět máme nejlepšího mladšího matematika v republice!

• Ohlédnutí za celostátní soutěží Matematický klokan 2021.​​​​​​

​​​​​​​

Až nyní jsme do školy obdrželi diplomy pro naše nejmenší účastníky v tradiční soutěži. Po sečtení všech bodů v rámci 14 krajů celé republiky jsme zjistili, že na 1. místě v ČR v kategorii CVRČEK (2. a 3. ročník) se umístil: Kryštof Kureja s plným počtem bodů!!! Už v krajském kole jsme očekávali úspěch, ale skvělý výsledek byl ještě na vyšší úrovni!

Gratulujeme!

Mgr. Petr Jordán, ředitel školy

• Hurá na prázdniny

• Členové a kamarádi žákovského parlamentu uspořádali výstavu obrázků s názvem Hurá na prázdniny. Autory vystavených děl jsou především děti z prvního stupně. Výstava je doplněna o pár tipů na výlet v podobě QR kódů. Pokud někdo nemá čtečku přímo v mobilu, stačí si zdrama stáhnout např. aplikaci Čtečka QR.

Žákovský parlament přeje všem krásné prázdniny!

Jana Kocourková