• Slabikář v 1. A
    • Slabikář v 1. A

    • V pondělí 21. listopadu jsme měli v 1. A slavnostní den. Ráno nám pan ředitel přinesl dopis od pana Slabikáře. V něm stálo, že ve třídě je ukryto zadání 8 úkolů, které musíme splnit, abychom získali svůj první slabikář. Tak jsme se pustili do hledání a během chvíle našli všechny dopisy.

     Úkoly jsme zvládli s přehledem, protože skládání jmen, přiřazování slov k obrázkům, čtení vět, počítání do pěti nám nedělá žádné potíže, zvláště když to bylo zábavnou formou. Trochu jsme se zapotili u rébusu, ale od toho rébusy přece jsou.

     Zazpívali jsme si, naučili se báseň o koze Róze a po Kimově hře jsme obdrželi instrukce, že úkoly jsme splnili, ale teď si musíme slabikáře najít. Byly totiž ve škole ukryté. Naštěstí jsme dostali nápovědy, které nás po příslušných stanovištích dovedly do prostoru šaten a tam jsme se všichni rozprchli s tím, že učebnice musíme vypátrat.

     Povedlo se, takže teď už každý svůj slabikář máme a jsme na nejlepší cestě se stát dobrými čtenáři.

                                                                                      Holky a kluci z 1. A

   • Okresní finále stolního tenisu
    • Okresní finále stolního tenisu

    • Dne 15. listopadu 2022 proběhlo v Prostějově okresní finále turnaje družstev ve stolním tenisu, kde družstvo žáků naší školy vybojovalo historicky první místo a postup do krajského finále, které se bude konat v Přerově. Složení mužstva: Lucie Benešová, Adam Přikryl, Vojtěch Vašina a Miroslav Slatina. Všem našim závodníkům děkujeme za předvedené výkony, vzornou reprezentaci naší školy a držíme palce v krajském finále!

     oragnizoval a zapsal Mgr. Petr Slouka

      

   • Den bláznivých účesů a čepic
    • Den bláznivých účesů a čepic

    • Dne 16. listopadu 2022 proběhl na naší škole Den bláznivých účesů a čepic.
     Finále se zúčastnilo celkem 33 dětí, které si vybraly třídní kolektivy. Zapáleně hodnotila a hlasovala většina žáků školy. Výtvory na hlavách byly vskutku originální a konkurence tak opravdu veliká. ovšem královnou a králem se mohli stát jen dva žáci. Vítězi se tak stali Liliana Fajstlová ze 4. B a Jan Možný z 9. A, kterým tímto gratulujeme.
     Poděkování patří všem, kteří se nejen zapojili, nebáli se užít si naplno legraci, ale především velké díky patří Janu Páleníkovi, Gábině Gáborové a Kristiánovi Petrůjovi z 9. A za pomoc s přípravou a organizací akce. Těšíme se na podobnou bláznivinu zase příště!

     za ŽP Jana Kocourková

   • Skvělé výkony hráčů florbalu
    • Skvělé výkony hráčů florbalu

    • Naši hráči ze ZŠ Nezamyslice (v rámci soutěže klubu FBC Sokol Ivanovice na Hané), podporovaní svými rodiči, předvedli, že umí hrát houževnatě a nebojácně i proti "velkým" soupeřům.

     Včerejší turnaj dopadl následovně. Prohra 1:2 s Hattrick Brno, prohra 3:4 s Gullivers Brno, výhra 4:3 nad Atlas Blansko a nakonec remíza 3:3 s Hornets Brno (domácí tým - to jste poznali podle fanoušků).

     Zvláště poslední zápas byl docela dramatický. Vzhledem k tomu, že jsme hráli proti 3 týmům z TOP 5 celé ligy, tak hodnotíme turnaj velmi pozitivně. Dokázali jsme konkurovat a hrát vyrovnané zápasy s nejlepšími brněnskými týmy.

     Jak jsme již psali, výsledky se nezapočítávají do žádné tabulky, ani statistiky v této věkové kategorii.

     Další turnaj nás v čeká v sobotu 26.11. "doma" v Nezamyslicích (8:30 - 14:00).  Přijděte pozvbuzovat také! 

     Jirka Pochylý a Petr Jordán

   • Získáváme zkušenosti a inspiraci ze zahraničí
    • Získáváme zkušenosti a inspiraci ze zahraničí

    • Pátou podaktivitou projektu KOMPLEXNÍ ROZVOJ PROFESNÍCH KOMPETENCÍ PEDAGOGŮ V OBLASTI PREVENCE, VČASNÉ IDENTIFIKACE A VČASNÉ INTERVENCE PROBLÉMOVÉHO CHOVÁNÍ DĚTÍ S PSYCHOSOCIÁLNÍ EMOČNÍ ZÁTĚŽÍ VE ŠKOLÁCH V 5 KRAJÍCH ČR reg. č. projektu: CZ.02.3.61/0.0/0.0/19_077/0016825 byla zahraniční stáž pro 13 osob (10 pedagogů a 3 lektory) na Maltě.

     Vybraní pedagogové, zástupci škol Moravskoslezského, Zlínského a Jihomoravského kraje vyrazili v neděli 23. října 2022 směr Bratislava, kde je v pozdních hodinách čekal let na Maltu.

     Stáže se také zůčastnila naše paní učitelka Ing. Jaroslava Kurejová - metodik prevence na naší škole.

     Více informací a fotografií z cesty na Maltu naleznete na tomto odkazu v dalším článku.

      

     Těšíme se na další podobné vzdělávací  projekty, které již nyní připravujeme.

     Mgr. petr jordán, ředitel školy

   • Nová etapa žákovského florbalu v Nezamyslicích
    • Nová etapa žákovského florbalu v Nezamyslicích

    • Od září tohoto školního roku vstupujeme do souěžního roku v rámci ligových zápasů České florbalové unie. Tým složený z 16 hráčů ve věku od 8 do 11 let (13 hochů a 3 dívky) trénuje 1 x týdně ve sportovní hale v Nezamyslicích.  A během letošní sezony odehraje 10 turnajů.

     Historicky se naše škola intenzivněji věnuje florbalu v rámci kroužků již 10 let (některé školní roky až 70 florbalistů v celé škole). Letos se díky spolupráci se sportovním klubem FBC Sokol Ivanovice na Hané podařilo poprvé vytvořit soutěžní tým v nejmladší kategorii. Poděkování patří zejména hlavnímu trenérovi a hráči p. Jiřímu Pochylému z Ivanovic na Hané, ale i dalším hráčům či funkcionářům klubu.

     V nejmladší kategorii nejde vůbec o body, ale zejména o radost ze hry a pohybu jako takového vůbec. Hráči jsou zaroveň vedeni k fair-play a aktivnímu způsobu života.

     Přinášíme vám několik fotografií ze začátku sezony - od sestavení týmu a zkoušení designově skvělých dresů až po momentky z úvodních turnajů. Některé turnaje se v rámci sezony konají i v Nezamyslicích. 

     Tímto bychom vás rádi pozvali na další takový turnaj v sobotu 26. 11. 2022

     Mgr. Petr Jordán

   • Puntíkový den
    • Puntíkový den

    • Poslední říjnový den, tedy 31. 10., proběhl na naší škole již tradiční puntíkový den na podporu lidí s autoimunitním onemocněním psoriáza. Kromě dne zpestřeného puntíkatými doplňky také proběhla soutěž v omalovávání o nejhezčí puntíkatou postavičku. Do soutěže omalovánek se zapojila spousta žáků prvního stupně (viz galerie). Členové ŽP z druhého stupně demokratickým hlasováním pak vybrali vítěze, a to Martinu Pospíšilovou a Jaroslava Oulehlu ze 3. B. Odměnou jim byli puntíkatí Igráčci a drobná sladkost.

     Vítězům gratulujeme a nejen vítězné postavičky holek a kluků tak pěkně zdobí vstupní prostory školy.

     za ŽP Jana Kocourková