• Škola bude opět aktivní i během letních prázdnin.

• Navážeme o prázdninách letošního roku na velmi úspěšný projekt - Vzdělávací dny AŠSK ČR, díky kterému se někteří žáci aktivně vzdělávali většinou v rámci mimoškolních aktivit. S odkazem na vypsanou výzvu MŠMT s názvem "Letní kempy 2021" se naše škola i letos přihlásila k akci. Prázdninový projekt je součástí vzdělávací strategie MŠMT ČR a má sloužit jako podpora vzdělávání dětí v souvislosti s uzavřením škol v důsledku pandemie koronaviru.
          Letos se během srpna budou akce konat pro žáky 2. stupně. Více informací zveřejníme po schválení projektu.

Mgr. Petr Jordán, ředitel školy

A jak to probíhalo loni? Dovolte nám krátké ohlédnutí - viz článek v týdeníku Prostějovský večerník (M. Sobecký): NEZAMYSLICKÁ ŠKOLA O PRÁZDNINÁCH NESPALA

• knížka Vilda - čestné uznání
        • Naši nejmenší spisovatelé a ilustrátoři

• V únoru letošního roku se děti z 1.A zapojily do výzvy k vytvoření pohádkové knížky s medvídkem Vildou. Do svých výtvorů vložily svoji fantazii i šikovnost, a tak vznikla knížka věnovaná paní učitelce Muchové a naší škole, která oslaví 90 let.

A i když jsme nevyhráli, všem patří velké poděkování a naše dílko bude vystaveno v Lazarské ulici v Praze.

Renata Kyseláková – vychovatelka ŠD

Přiloženy jsou fotografie hotových knížek a také čestné uznání.

V příloze je k prohlédnutí oskenovaná celá vytvořená knížka.

• Malujeme kamínky proti rakovině

• Květnový termín Kytičkové sbírky ( Liga proti rakovině) je kvůli epidemiologické situaci přeložen na září.

Přesto organizace vypsala alespoň symbolický způsob podpory, do kterého se může zapojit kdokoliv, pod názvem Kamínky proti rakovině. Bližší instrukce v přiložených instrukcích zde: Kaminky_02.pdf

Jana Kocourková, ŽP

• Čarodějnice v 5. a 6. oddělení ŠD

• I letošního sletu čarodějnic se dotkly restrikce, a tak se konal bez mezinárodní účasti a spíše v komornějším stylu.

Čarodějnice tak využily situace a svá košťata poslaly do servisu a špekáčky si opekly u rodinného krbu. :-)

Renata Kyseláková a Jana Fialová

• Pozvěte si vědce do výuky
        • Pozvali jsme si vědce do online výuky přírodopisu

• V pondělí 19. 4. se k výuce na dálku připojil i Mgr. Vladimír Kolář Kusbach, Ph.D. z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR.

V úvodu žáky 9. tříd seznámil s vědeckou prací na jejich ústavu a jeho zásluhou na poli vědy (deformace hornin, sledování jejich fyzikálních vlastností).

Poté následovala diskuze ke komiksu "Když se Země chvěje, příběh seismické vlny" - https://www.ig.cas.cz/komiks/.

Žáci měli spojené dvě vyučovací hodiny, proto je pan magistr také seznámil se svou prací, ukazoval jim měření zemětřesení na území ČR (mapy, grafy) a ve světe. Vše prokládal zajímavostmi a kladl na žáky dotazy a oni kladli dotazy jemu.

Bylo to přínosné a žáci měli zase „něco jiného“. Geologii nazývají „šutrologie“, ale myslím si, že po této přednášce změnili názor, protože i geologové dělají užitečnou a záslužnou práci.

Mgr. Anna Lovichová

• Krajské kolo OČJ
        • Krajské kolo Olympiády v českém jazyce kat. I. - ZŠ

• V úterý 6. 4. 2021 se opět distanční formou uskutečnilo krajské kolo Olympiády v českém jazyce kat. I. - ZŠ.

V krajském kole soutěžilo celkem 15 žáků z celého Olomouckého kraje, většina účastníků byli žáci nižších ročníků víceletých gymnázií.

Naši školu po svém vítězství v kole okresním reprezentovala žákyně 9. A Anežka Jordánová. Obsadila krásné 7. místo jen s minimální bodovou ztrátou na vítěze.

Anežce opět gratulujeme k dalšímu jejímu úspěchu, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho štěstí v dalších soutěžích.

Mgr. Marie Benešová

• Pomáháme ZOO - „zvíře na víkend“

• Několik tříd školy se rozhodlo podpořit zvířátka z oblíbené ZOO Zlín.

Virtuálně si na víkend propůjčily děti např. lenochoda, žirafu či baziliška. Už se všichni těší na skutečnou návštěvu zvířát v ZOO až to bude možné. Takto je možné přispět alespoň na stravu a další nutné náklady potřebné pro život zvířat. Do akce se zapojily pod vedením třídních učitelů třídy 8.A, 8. B, 9. A a 9.B.

Můžete se zkusit přidat také. Podobné akce jsou i v jiných zoologických zahradách. K nám domů se například virtuálně na víkend přišla podívat žirafa Kamila.

Mgr. Petr Jordán, ředitel školy

• Pojďte cvičit, hrát si... - návod na plotu u školy.

• „U školičky maličko
          protáhneme tělíčko.
          Ručky, nožky chtějí pohyb
          chce to zkrátka vyhnat covid.
          Pojďme cvičit, hrát si, smát,
          svému špíčku sbohem dát!“

Rozcvičku si pro vás připravily vychovatelky ŠD a AP - R. Kyseláková, J. Fialová a C. Dočkalová se třídou IZS („zdravotníků“).