• Čarodějnice v 5. a 6. oddělení ŠD

• I letošního sletu čarodějnic se dotkly restrikce, a tak se konal bez mezinárodní účasti a spíše v komornějším stylu.

Čarodějnice tak využily situace a svá košťata poslaly do servisu a špekáčky si opekly u rodinného krbu. :-)

Renata Kyseláková a Jana Fialová

• Pozvěte si vědce do výuky
        • Pozvali jsme si vědce do online výuky přírodopisu

• V pondělí 19. 4. se k výuce na dálku připojil i Mgr. Vladimír Kolář Kusbach, Ph.D. z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR.

V úvodu žáky 9. tříd seznámil s vědeckou prací na jejich ústavu a jeho zásluhou na poli vědy (deformace hornin, sledování jejich fyzikálních vlastností).

Poté následovala diskuze ke komiksu "Když se Země chvěje, příběh seismické vlny" - https://www.ig.cas.cz/komiks/.

Žáci měli spojené dvě vyučovací hodiny, proto je pan magistr také seznámil se svou prací, ukazoval jim měření zemětřesení na území ČR (mapy, grafy) a ve světe. Vše prokládal zajímavostmi a kladl na žáky dotazy a oni kladli dotazy jemu.

Bylo to přínosné a žáci měli zase „něco jiného“. Geologii nazývají „šutrologie“, ale myslím si, že po této přednášce změnili názor, protože i geologové dělají užitečnou a záslužnou práci.

Mgr. Anna Lovichová

• Krajské kolo OČJ
        • Krajské kolo Olympiády v českém jazyce kat. I. - ZŠ

• V úterý 6. 4. 2021 se opět distanční formou uskutečnilo krajské kolo Olympiády v českém jazyce kat. I. - ZŠ.

V krajském kole soutěžilo celkem 15 žáků z celého Olomouckého kraje, většina účastníků byli žáci nižších ročníků víceletých gymnázií.

Naši školu po svém vítězství v kole okresním reprezentovala žákyně 9. A Anežka Jordánová. Obsadila krásné 7. místo jen s minimální bodovou ztrátou na vítěze.

Anežce opět gratulujeme k dalšímu jejímu úspěchu, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho štěstí v dalších soutěžích.

Mgr. Marie Benešová

• Pomáháme ZOO - „zvíře na víkend“

• Několik tříd školy se rozhodlo podpořit zvířátka z oblíbené ZOO Zlín.

Virtuálně si na víkend propůjčily děti např. lenochoda, žirafu či baziliška. Už se všichni těší na skutečnou návštěvu zvířát v ZOO až to bude možné. Takto je možné přispět alespoň na stravu a další nutné náklady potřebné pro život zvířat. Do akce se zapojily pod vedením třídních učitelů třídy 8.A, 8. B, 9. A a 9.B.

Můžete se zkusit přidat také. Podobné akce jsou i v jiných zoologických zahradách. K nám domů se například virtuálně na víkend přišla podívat žirafa Kamila.

Mgr. Petr Jordán, ředitel školy

• Pojďte cvičit, hrát si... - návod na plotu u školy.

• „U školičky maličko
          protáhneme tělíčko.
          Ručky, nožky chtějí pohyb
          chce to zkrátka vyhnat covid.
          Pojďme cvičit, hrát si, smát,
          svému špíčku sbohem dát!“

Rozcvičku si pro vás připravily vychovatelky ŠD a AP - R. Kyseláková, J. Fialová a C. Dočkalová se třídou IZS („zdravotníků“).

• Pozvěte si vědce do výuky
        • Pozvali jsme si vědce do online výuky

• Dne 13. 4. 2021 nás v online hodině chemie navštívila paní Ing. Květoslava Stejskalová, CSc. z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR.

Žáci 8. tříd měli v rámci výuky chemie trošku netradiční formu ONLINE vyučování, připojily se i asistenky pedagoga těchto tříd.

Chválím žáky, že vydrželi skoro celé dvě hodiny udržet pozornost a kladli podnětné dotazy přímo vědkyni. 😊

V úvodu je seznámila s Ústavem fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR a s významným chemikem Jaroslavem Heyrovským, který získal Nobelovu cenu. Popovídali jsme si o historii chemie. Následně jsme navštívili virtuální laboratoř a udělali si pokus na elektrolýzu a pokovení různých materiálů. Žáci také dostali návody na provedení domácích pokusů.

Odkaz na „On line hodinu pro osmáky ze ZŠ Nezamyslice“: http://www.3nastroje.cz/dokument.php?stav=view_detail&dokument=344

Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Anna Lovichová

• Finanční gramotnost - krajské kolo
        • Finanční gramotnost – krajské kolo

• V pondělí 29. března 2021 se konalo krajské kolo celostátní soutěže Finanční gramotnost, kam se probojovalo i naše družstvo.

V krajském kole reprezentovaly naši školu dívky z 9. A - Petra Halouzková, Anežka Jordánová a Nela Štěpánková. K našemu údivu ale dívky nesoutěžily jen s družstvy z Olomouckého kraje, ale také s družstvy z kraje Jihomoravského, Moravskoslezského, Zlínského a kraje Vysočina.

Soutěž se skládala ze dvou částí - z kreativního úkolu (ten děvčata zpracovávala předem a pracovala na něm také Ela Haluzová) a ze znalostního úkolu (otázky z oblasti finanční gramotnosti).

Naše družstvo se umístilo na krásném 7. místě (ze všech pěti krajů). Do celostátního kola postupovala první čtyři družstva.

Z Olomouckého kraje byla děvčata první a pro nás je toto družstvo také tím vítězným. 😊

Gratuluji ke krásnému výsledku a děkuji všem čtyřem děvčatům za náročnou přípravu a také za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jarmila Krupičková

• Dějepisná olympiáda
        • Krajské kolo Dějepisné olympiády kat. I.

• Ve středu 17. 3. se uskutečnilo krajské kolo Dějepisné olympiády kat. I. Krajské kolo, které se konalo stejně jako okresní kolo distanční formou, organizovalo Středisko volného času ATLAS a BIOS, Přerov.

Naši školu reprezentovala žákyně 9. A - Anežka Jordánová, která se do krajského kola nominovala svým skvělým 3. místem v kole okresním.

V krajském kole se rozhodně neztratila a v tvrdé konkurenci převážně gymnázií obsadila 17. místo.

Anežce gratulujeme, děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho úspěchů

v dalších soutěžích.

Mgr. Marie Benešová