• Nejlepší mladší matematikové v republice !

• Ohlédnutí za celostátní soutěží Matematický klokan 2020. Konala se s půlročním zpožděním až na podzim 2020.

Až nyní jsme do školy obdrželi diplomy pro naše nejmenší účastníky v tradiční soutěži. V podzimním klání se na 1. místě v ČR v kategorii CVRČEK (2. a 3. ročník) umístili 2 žáci: Adam Košárek a Pavel Srneček, se shodným počtem bodů. Že jsou bodově nejlepší ze všech škol v ČR jsme zjistili až po obdržení diplomů.

Oficiální diplomy jsou již předány oběma úspěšným žákům!

Gratulujeme!

Ohlédnutí za minulým ročníkem vč. pořadí - viz článek na webu školy. Poděkování patří také hlavní organizátorce soutěže na naší škole p. uč.  J. Balážiové.

Mgr. Petr Jordán, ředitel školy

• matematický klokan
        • Matematický klokan 2021

•      Již tradičně se naše škola zapojuje do celorepublikové soutěže Matematický klokan. Soutěž je určena pro všechny žáky druhého až devátého ročníku. Za normálních okolností se soutěž koná většinou v březnu ve škole. Jelikož je vše zkomplikováno distanční výukou, konala se tato soutěž již podruhé online. V pátek 19. 3. 2021 tedy na naší škole proběhl Matematický klokan 2021 ONLINE.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích - Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. a 7. ročník) a Kadet (8. a 9. ročník).

Celkem se soutěže zúčastnilo 273 žáků z celkových 301, což je téměř 91 % žáků. Za takovou velkou účast musíme poděkovat především rodičům a žákům samotným.

A zde máme nejlepší výsledky jednotlivých kategorií na naší škole:

Kategorie CVRČEK:
          1. místo -  Kryštof Kureja (3.A)
          2. místo – Adriana Vystavělová (2.B)
                     Radim Vystavěl  (3.B)
          3. místo – Vladimír Fišer (3.A)

Kategorie KLOKÁNEK:
          1. místo – Jakub Čepý (4.B)
          2. místo – Bára Kristková (5.B)
          3. místo – Pavel Srneček (4.B)

Kategorie BENJAMÍN:
          1. místo – Lukáš Dvořák (7.B)
          2. místo - Veronika Burgetová (7.A)
                    Jan Mucha (7.B)
          3. místo – Matouš Zapletal (7.B)

Kategorie KADET:
          1. místo – Vít Komárek (9.A)
          2. místo – Barbora Buriánková (9.B)
          3. místo – Dominik Žampach (8.B)

Ještě jednou děkuji všem.

Mgr. Jarmila Balážiová

• Chemická olympiáda - školní kolo
        • Chemická olympiáda – školní kolo

• Dne 19. 3. 2021 se konalo školní kolo chemické olympiády, které letos proběhlo netradičně v online prostředí.

K úspěšnému řešení museli žáci použít své teoretické znalosti a praktické dovednosti v domácím prostředí, kde si vyzkoušeli dva jednoduché pokusy a pozorování.

Zúčastnilo se celkem 12 žáků osmých a devátých tříd.

Výsledky:

1. místo - Nela Štěpánková (9. A) – postup do okresního kola

2. místo - Michal Novotný (9. B) - postup do okresního kola

3. místo - Barbora Jančeková (8. A)

Gratuluji ke krásným výsledkům a děkuji všem zúčastněným, že si i v této nelehké době našli čas a chuť si zasoutěžit a poměřit si své znalosti z tak „neoblíbeného“ předmětu jako je chemie. 😊

Mgr. Anna Lovichová

• Jaro u školy
        • „Jaro u školy“

• Nezapomněly vaše děti, kde stojí škola?

Pokud se v těchto jarních dnech vydáte na malou procházku, zastavte se u školy. Vychovatelky a asistentky pedagoga Vás sice neuvítají ve školních lavicích, ale u budovy vás rády uvidí.

Snad vás „JARO U ŠKOLY“ aspoň trošku potěší!

Renata Kyseláková, Jana Fialová, Carmen Dočkalová

• Konference historických osobností v 8. B

• Do fotoalba byla přidána nová galerie Konference historických osobností v 8. B - 11. března 2021.

Ve čtvrtek 11. března 20201 se konala pod záštitou naší školy a 8. B online konference slavných historických osobností. Nejvýznamnější osobnosti dějin se distančně připojily ze všech koutů světa, dokonce z různých historických období. Hosty tak byli například Gaius Julius Caesar, Jan Ámos Komenský, princezna Kleopatra VII., spisovatelka Božena Němcová nebo císař Josef II. Jak je patrné z přiložené fotogalerie, celá akce se velmi vydařila.

Mgr. Zuzana Vránová

• "Ponožkový den"
        • Ponožkový den - Světový den Downova syndromu

• Naše škola se již tradičně zapojila do podpory Světového dne Downova syndromu 21. 3. 2021.

Žáci i učitelé si oblékli rozličné ponožky, které jsou symbolem tohoto dne a podpory právě lidem s Downovým syndromem.

Jana Kocourková

• Nahlédnutí do tzv. "třídy zdravotníků"
        • Pojďme nahlédnout do tzv. „třídy zdravotníků“

• Hlavní roli během distanční výuky ve „třídě IZS“ převzaly vychovatelky ŠD a asistentky pedagoga.

Po uzavření škol se tak denně věnují dětem 1.-5. ročníku, které se ve školních lavicích zapojují do distanční výuky na dálku. Jejich organizace práce funguje tak, že spolu s dětmi už tvoří jeden sehraný tým.

Zbytek času strávený ve škole dětem vychovatelky zpestřují různými činnostmi. Byl to den strávený s příslušníkem Armády ČR, keramické vyrábění, pečení chleba, výroba přáníček k MDŽ, příprava dárků k zápisu dětí do 1. třídy, zapojení se do Ponožkového dne – Světového dne Downova syndromu. Vychovatelky také připravily „jarní putování“, aby všem dětem zpříjemnily cestu kolem školy.

Jana Fialová, Renata Kyseláková, Carmen Dočkalová

• ​​​​​​​Celostátní kolo soutěže školních časopisů

• Bez účasti redakcí školních časopisů proběhlo vyhodnocení soutěže Školní časopis roku 2020.

Náš časopis Písařík obsadil v celostátním kole krásné 2. místo v hlavní kategorii „Tištěný časopis žáků 2. stupně“, z čehož máme velkou radost. Úspěch zaznamenala naše redakce i v dalších kategoriích – obsadili jsme 2. místo v kategorii „Obsah“ a 2. místo v kategorii „Titulka“.

Tento úspěch je společným dílem celé redakce, která na tvorbě časopisu pracovala.

Všem redaktorům a redaktorkám za jejich práci děkuji a blahopřeji jim k tomuto skvělému výsledku.

Těším se, až se opět sejdeme při společné práci na tvorbě časopisu.

Mgr. Jarmila Krupičková