• Úspěch v okresním kole soutěže Finanční gramotnost

• Ve středu 24. února 2021 se družstvo ve složení Petra Halouzková, Anežka Jordánová a Ela Haluzová zúčastnilo okresního kola celostátní soutěže Finanční gramotnost.

Děvčata z 9. A se ve „světě financí“ rozhodně neztratila – zvítězila a postupují do kola krajského.

Tam na soutěžící čeká nelehký úkol, kromě znalostního testu z oblasti finanční gramotnosti si musí připravit i kreativní úkol.

Dívkám gratulujeme k výbornému výsledku a budeme jim držet palce v krajském kole.

Mgr. Jarmila Krupičková

• Okresní kolo zeměpisné olympiády

• 17. února se konalo okresní kolo ZO distanční formou. Za naši školu soutěžilo celkem 5 žáků a nejlepšího výsledku dosáhla A. Jordánová (9. A), která se umístila na krásném 2. místě a bude nás reprezentovat v krajském kole 17. března.

V kategorii B se na pěkném 5. místě umístil J. Mucha (7. B), na 12. místě L. Dvořák (7. B), na 17. místě L. Benešová (7. A) a v kategorii C se umístila na 12. místě B. Jančeková (8. A).

Všem děkujeme za účast a vzornou reprezentaci naší školy a  Anežce Jordánové budeme držet pěsti v krajském kole.

Mgr. Dana Svobodová a Ing. Jaroslava Kurejová

• Valentýnské tvoření v ŠD
        • Valentýnské tvoření v ŠD

• K svátku sv. Valentýna jsme těm, kteří jsou nám blízcí vytvořili v ŠD valentýnská přání a srdíčka.

Děti ukázaly svoji kreativitu a každé přání a srdíčko se stalo originálním dárkem pro jejich milované.

Vychovatelky ŠD

• "Lopatování" se ŠD
        • ŠD - Hurá, napadl sníh!

• Sníh – je to pro všechny děti velká radost. :-)

Proto jsme se ve středu 10. února rozhodli využít sněhové nadílky a vyrazili jsme se školní družinou „lopatovat“ k nezamyslickému kostelu.

Vychovatelky ŠD

• Velký úspěch našich žáků v celorepublikové rybářské soutěži.

• V průběhu října loňského roku proběhla republiková soutěž v rybářských dovednostech pod záštitou Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni.

Naše škola se této soutěže zúčastnila v celkovém počtu dvanácti žáků osmých a devátých tříd. Mezi prvních dvacet účastníků se probojoval Jiří Malík na 18. místě a Vojtěch Pavlík na 19. místě. Toto umístění jim zajistilo hlavní výhru soutěže, což je víkendový pobyt v Třeboni se sportovním rybolovem.

Výhercům blahopřejeme a už nyní se těšíme na další ročník této soutěže.

Mgr. Hana Kubíková

• Karneval v ŠD

• Děti školní družiny prvních a druhých tříd si v rámci karnevalového tvoření vyrobily originální masky na obličej. Třídy se rázem zaplnily zvířátky, vílami, neposednými čertíky. Masky se všem moc vydařily a děti z nich měly velkou radost.

Monika Jiráková, Iva Friedbergová, Zuzana Kvintová, Kateřina Dostálíková

• Krajské kolo Mladého chemika

• Krajské kolo soutěže Mladý chemik se uskutečnilo 26. 1. 2021 (distančně).

Postupující do regionálního finále jsou Anežka Jordánová a Vítek Komárek z 9.A. Termín bude upřesněn (polovina dubna). Mělo by se skládat z praktické části v laboratoři a ověření znalostí testem.

Zúčastněným velice gratuluji a přeji v dalším kole skvělé výsledky.

Mgr. Anna Lovichová

• Soutěž v malování – CENA DIVÁKA - hlasování do 21. 2. 2021

• V rámci předmětu informační technologie probíhala na naší škole výtvarná soutěž „Škola v proměnách času“, která byla určena pro žáky 6. - 9. ročníku. Výtvarné práce zaměřené k 90. výročí budovy Masarykovy školy v Nezamyslicích žáci zpracovávali v programu Malování na počítačích.

Práce jsou rozděleny podle tříd do dvou kategorií.

Obrázky žáků 6.-7. ročníku jsou zařazeny v kategorii A, obrázky žáků 8.-9. ročníku v kategorii B.

Do užšího výběru bylo vybráno 26 prací.

Tak jako v minulých ročnících soutěže je vyhlášena i cena žáků - Hlas diváka, kdy si vy sami zvolíte nejhezčí obrázek. Hlasy můžete poslat do neděle 21. února 2021 na e-mail: soutezmalovani@seznam.cz

• pro kategorii 6.-7. ročník ve formátu A1 – A13
          • pro kategorie 8.-9. ročník ve formátu B1 – B13

Nominované obrázky:

Kategorie A: 6.-7. ročník:

Kategorie B: 8.-9. ročník:

Za předmětovou komisi ICT

Mgr. Jarmila Krupičková