• Valentýnské tvoření v ŠD
        • Valentýnské tvoření v ŠD

• K svátku sv. Valentýna jsme těm, kteří jsou nám blízcí vytvořili v ŠD valentýnská přání a srdíčka.

Děti ukázaly svoji kreativitu a každé přání a srdíčko se stalo originálním dárkem pro jejich milované.

Vychovatelky ŠD

• "Lopatování" se ŠD
        • ŠD - Hurá, napadl sníh!

• Sníh – je to pro všechny děti velká radost. :-)

Proto jsme se ve středu 10. února rozhodli využít sněhové nadílky a vyrazili jsme se školní družinou „lopatovat“ k nezamyslickému kostelu.

Vychovatelky ŠD

• Velký úspěch našich žáků v celorepublikové rybářské soutěži.

• V průběhu října loňského roku proběhla republiková soutěž v rybářských dovednostech pod záštitou Střední školy rybářské a vodohospodářské Jakuba Krčína v Třeboni.

Naše škola se této soutěže zúčastnila v celkovém počtu dvanácti žáků osmých a devátých tříd. Mezi prvních dvacet účastníků se probojoval Jiří Malík na 18. místě a Vojtěch Pavlík na 19. místě. Toto umístění jim zajistilo hlavní výhru soutěže, což je víkendový pobyt v Třeboni se sportovním rybolovem.

Výhercům blahopřejeme a už nyní se těšíme na další ročník této soutěže.

Mgr. Hana Kubíková

• Karneval v ŠD

• Děti školní družiny prvních a druhých tříd si v rámci karnevalového tvoření vyrobily originální masky na obličej. Třídy se rázem zaplnily zvířátky, vílami, neposednými čertíky. Masky se všem moc vydařily a děti z nich měly velkou radost.

Monika Jiráková, Iva Friedbergová, Zuzana Kvintová, Kateřina Dostálíková

• Krajské kolo Mladého chemika

• Krajské kolo soutěže Mladý chemik se uskutečnilo 26. 1. 2021 (distančně).

Postupující do regionálního finále jsou Anežka Jordánová a Vítek Komárek z 9.A. Termín bude upřesněn (polovina dubna). Mělo by se skládat z praktické části v laboratoři a ověření znalostí testem.

Zúčastněným velice gratuluji a přeji v dalším kole skvělé výsledky.

Mgr. Anna Lovichová

• Soutěž v malování – CENA DIVÁKA - hlasování do 21. 2. 2021

• V rámci předmětu informační technologie probíhala na naší škole výtvarná soutěž „Škola v proměnách času“, která byla určena pro žáky 6. - 9. ročníku. Výtvarné práce zaměřené k 90. výročí budovy Masarykovy školy v Nezamyslicích žáci zpracovávali v programu Malování na počítačích.

Práce jsou rozděleny podle tříd do dvou kategorií.

Obrázky žáků 6.-7. ročníku jsou zařazeny v kategorii A, obrázky žáků 8.-9. ročníku v kategorii B.

Do užšího výběru bylo vybráno 26 prací.

Tak jako v minulých ročnících soutěže je vyhlášena i cena žáků - Hlas diváka, kdy si vy sami zvolíte nejhezčí obrázek. Hlasy můžete poslat do neděle 21. února 2021 na e-mail: soutezmalovani@seznam.cz

• pro kategorii 6.-7. ročník ve formátu A1 – A13
          • pro kategorie 8.-9. ročník ve formátu B1 – B13

Nominované obrázky:

Kategorie A: 6.-7. ročník:

Kategorie B: 8.-9. ročník:

Za předmětovou komisi ICT

Mgr. Jarmila Krupičková

• Další velký úspěch našich žáků v okresním kole Olympiády v ČJ

• V úterý 26. 1. 2021 proběhlo distanční formou v Prostějově okresní kolo olympiády v českém jazyce kat. I. - ZŠ.

Okresního kola se zúčastnilo tentokrát méně žáků než loni – celkem 17 soutěžících z 9 základních škol a 2 gymnázií. Naši školu vzorně reprezentovala dvě děvčata z třídy 9. AAnežka Jordánová a Nela Štěpánková.

Anežku Jordánovou čeká po úspěšné kvalifikaci do krajského kola dějepisné olympiády ještě i účast v krajském kole olympiády v českém jazyce, neboť celou tuto okresní soutěž vyhrála a z 1. místa automaticky postupuje do kraje. Nela Štěpánková předvedla také výborný výkon a umístila se na 9. místě.

Naše škola oběma děvčatům blahopřeje k úžasným výsledkům, děkuje za vzornou reprezentaci školy a přeje mnoho dalších úspěchů nejen v soutěžích.

Anežce do krajského kola, které se bude s největší pravděpodobností konat začátkem dubna, držíme všechny palce.

Mgr. Marie Benešová

• Okresní kolo dějepisné olympiády

• V pondělí 18. ledna se konalo okresní kolo Dějepisné olympiády kat I.- ZŠ v Prostějově. Na rozdíl od předchozích ročníků mělo však jednu zvláštnost. Žáci nemuseli cestovat do Prostějova, stačilo jim zapnout počítač a sedět v pohodlí domova. Okresní kolo se letos tedy konalo distanční formou – pomocí on-line nástrojů.

Celkem se okresního kola zúčastnilo 24 žáků z 9 základních škol a 3 gymnázií.

Za naši školu soutěžila tři děvčata, která se ve školním kole umístila na prvních třech místech – Ela Haluzová, Anežka Jordánová a Nela Štěpánková z třídy 9. A.

Děvčata podala skvělé výkony i v okresním kole. Nejlepšího výsledku dosáhla Anežka Jordánová, která se umístila na úžasném 3. místě s minimální bodovou ztrátou na vítěze. Anežka nás bude reprezentovat v krajském kole, které se uskuteční pravděpodobně v březnu.

Moc gratulujeme děvčatům k předvedeným výkonům, Anežce k velkému úspěchu a v krajském kole jí budeme držet palce.

Mgr. Marie Benešová