• Soutěž v malování – CENA DIVÁKA - hlasování do 21. 2. 2021

• V rámci předmětu informační technologie probíhala na naší škole výtvarná soutěž „Škola v proměnách času“, která byla určena pro žáky 6. - 9. ročníku. Výtvarné práce zaměřené k 90. výročí budovy Masarykovy školy v Nezamyslicích žáci zpracovávali v programu Malování na počítačích.

Práce jsou rozděleny podle tříd do dvou kategorií.

Obrázky žáků 6.-7. ročníku jsou zařazeny v kategorii A, obrázky žáků 8.-9. ročníku v kategorii B.

Do užšího výběru bylo vybráno 26 prací.

Tak jako v minulých ročnících soutěže je vyhlášena i cena žáků - Hlas diváka, kdy si vy sami zvolíte nejhezčí obrázek. Hlasy můžete poslat do neděle 21. února 2021 na e-mail: soutezmalovani@seznam.cz

• pro kategorii 6.-7. ročník ve formátu A1 – A13
          • pro kategorie 8.-9. ročník ve formátu B1 – B13

Nominované obrázky:

Kategorie A: 6.-7. ročník:

Kategorie B: 8.-9. ročník:

Za předmětovou komisi ICT

Mgr. Jarmila Krupičková

• Další velký úspěch našich žáků v okresním kole Olympiády v ČJ

• V úterý 26. 1. 2021 proběhlo distanční formou v Prostějově okresní kolo olympiády v českém jazyce kat. I. - ZŠ.

Okresního kola se zúčastnilo tentokrát méně žáků než loni – celkem 17 soutěžících z 9 základních škol a 2 gymnázií. Naši školu vzorně reprezentovala dvě děvčata z třídy 9. AAnežka Jordánová a Nela Štěpánková.

Anežku Jordánovou čeká po úspěšné kvalifikaci do krajského kola dějepisné olympiády ještě i účast v krajském kole olympiády v českém jazyce, neboť celou tuto okresní soutěž vyhrála a z 1. místa automaticky postupuje do kraje. Nela Štěpánková předvedla také výborný výkon a umístila se na 9. místě.

Naše škola oběma děvčatům blahopřeje k úžasným výsledkům, děkuje za vzornou reprezentaci školy a přeje mnoho dalších úspěchů nejen v soutěžích.

Anežce do krajského kola, které se bude s největší pravděpodobností konat začátkem dubna, držíme všechny palce.

Mgr. Marie Benešová

• Okresní kolo dějepisné olympiády

• V pondělí 18. ledna se konalo okresní kolo Dějepisné olympiády kat I.- ZŠ v Prostějově. Na rozdíl od předchozích ročníků mělo však jednu zvláštnost. Žáci nemuseli cestovat do Prostějova, stačilo jim zapnout počítač a sedět v pohodlí domova. Okresní kolo se letos tedy konalo distanční formou – pomocí on-line nástrojů.

Celkem se okresního kola zúčastnilo 24 žáků z 9 základních škol a 3 gymnázií.

Za naši školu soutěžila tři děvčata, která se ve školním kole umístila na prvních třech místech – Ela Haluzová, Anežka Jordánová a Nela Štěpánková z třídy 9. A.

Děvčata podala skvělé výkony i v okresním kole. Nejlepšího výsledku dosáhla Anežka Jordánová, která se umístila na úžasném 3. místě s minimální bodovou ztrátou na vítěze. Anežka nás bude reprezentovat v krajském kole, které se uskuteční pravděpodobně v březnu.

Moc gratulujeme děvčatům k předvedeným výkonům, Anežce k velkému úspěchu a v krajském kole jí budeme držet palce.

Mgr. Marie Benešová

• ŠD - Poznáváme stopy zvířat

• 26. ledna 2021 se děti školní družiny prvních a druhých tříd učily poznávat stopy zvířat.

Své znalosti si ověřily v poznávací soutěži, kde k obrázkům zvířat přiřazovaly jejich stopy. Na to, že jsou to děti prvních a druhých tříd a všechny stopy zvířat ještě neznají, tak nás - vychovatelky - svými znalostmi mile překvapily. :-)

Vítězem se staly všechny děti, proto byly odměněny medailí a pěknou cenou.

Zuzana Kvintová, Kateřina Dostálíková, Iva Friedbergová, Monika Jiráková

• Za zvířátky se školní družinou

• Děti školní družiny prvních a druhých tříd se ve čtvrtek 21. ledna 2021 vydaly zanést na přilepšenou v zimních měsících mrkvičky a jablíčka zvířátkům.

Děti měly velikou radost, že si zvířátka pochutnají na zdravých dobrotách.

Kateřina Dostálíková, Zuzana Kvintová, Monika Jiráková, Iva Friedbergová

• Geologická olympiáda – okresní kolo

• Dne 13. ledna proběhlo okresní kolo geologické olympiády, letos distanční formou.

Za zmínku určitě stojí výborné umístění našich žáků. Na 4. místě se umístily žákyně Ela Haluzová (9. A) a Nela Štěpánková (9. A) a na 6. místě Anežka Jordánová (9. A).

Děvčatům děkujeme nejen za účast, ale i za výbornou reprezentaci školy.

Jsem ráda, že i v této nemilé době, měly tyto žákyně chuť a čas si zasoutěžit.

Mgr. Anna Lovichová

• Školní kolo soutěže Finanční gramotnost

• Žáci devátých ročníků se také letos zapojili do celostátní soutěže Finanční gramotnost.

Tato soutěž pomáhá nejen změřit úroveň znalostí finanční gramotnosti, ale také se snaží seznamovat žáky se světem peněz, rodinného rozpočtu, či základů investování.

Školního kola se zúčastnilo 21 žáků z 9. A a 9. B třídy. Žáci soutěžili jako jednotlivci prostřednictvím on-line soutěžního systému.

Umístění na prvních šesti pořadích:

1. Petra Halouzková, 9. A
          2. Anežka Jordánová, 9. A
          3. Ela Haluzová, 9. A
          4. Vít Komárek, 9. A
          5. Nela Štěpánková, 9. A
          6. Samuel Trávníček, 9. A

V okresním kole bude hájit barvy naší školy tříčlenné družstvo tvořené žákyněmi, které se umístily na prvních třech místech: Petra Halouzková, Anežka Jordánová a Ela Haluzová.

Všem gratulujeme a děvčatům budeme v okresním kole držet palce!

Mgr. Jarmila Krupičková

• Školní kolo zeměpisné olympiády

• Dne 8. ledna 2021 proběhlo online školní kolo ZO, kterého se zúčastnilo 10 žáků.

Výsledky:

Kategorie A:

• 1. místo - M. Komárek (6. B)
          • 2. místo - I. Štěpánková (6. A)
          • 3. místo - L. Kocourek (6. B)

Kategorie B:

• 1. místo - L. Dvořák (7. B)
          • 2. místo - L. Benešová (7. A)
          • 3. místo - J. Mucha (7. B)

Kategorie C:

• 1. místo - A. Jordánová (9. A)
          • 2. místo - B. Jančeková (8. A)

Vítězům blahopřejeme a postupujícím přejeme hodně zdaru v okresním kole, které proběhne online 24.2.2021.

Ing. J. Kurejová a Mgr. D. Svobodová