• ŠD - Poznáváme stopy zvířat

• 26. ledna 2021 se děti školní družiny prvních a druhých tříd učily poznávat stopy zvířat.

Své znalosti si ověřily v poznávací soutěži, kde k obrázkům zvířat přiřazovaly jejich stopy. Na to, že jsou to děti prvních a druhých tříd a všechny stopy zvířat ještě neznají, tak nás - vychovatelky - svými znalostmi mile překvapily. :-)

Vítězem se staly všechny děti, proto byly odměněny medailí a pěknou cenou.

Zuzana Kvintová, Kateřina Dostálíková, Iva Friedbergová, Monika Jiráková

• Za zvířátky se školní družinou

• Děti školní družiny prvních a druhých tříd se ve čtvrtek 21. ledna 2021 vydaly zanést na přilepšenou v zimních měsících mrkvičky a jablíčka zvířátkům.

Děti měly velikou radost, že si zvířátka pochutnají na zdravých dobrotách.

Kateřina Dostálíková, Zuzana Kvintová, Monika Jiráková, Iva Friedbergová

• Geologická olympiáda – okresní kolo

• Dne 13. ledna proběhlo okresní kolo geologické olympiády, letos distanční formou.

Za zmínku určitě stojí výborné umístění našich žáků. Na 4. místě se umístily žákyně Ela Haluzová (9. A) a Nela Štěpánková (9. A) a na 6. místě Anežka Jordánová (9. A).

Děvčatům děkujeme nejen za účast, ale i za výbornou reprezentaci školy.

Jsem ráda, že i v této nemilé době, měly tyto žákyně chuť a čas si zasoutěžit.

Mgr. Anna Lovichová

• Školní kolo soutěže Finanční gramotnost

• Žáci devátých ročníků se také letos zapojili do celostátní soutěže Finanční gramotnost.

Tato soutěž pomáhá nejen změřit úroveň znalostí finanční gramotnosti, ale také se snaží seznamovat žáky se světem peněz, rodinného rozpočtu, či základů investování.

Školního kola se zúčastnilo 21 žáků z 9. A a 9. B třídy. Žáci soutěžili jako jednotlivci prostřednictvím on-line soutěžního systému.

Umístění na prvních šesti pořadích:

1. Petra Halouzková, 9. A
          2. Anežka Jordánová, 9. A
          3. Ela Haluzová, 9. A
          4. Vít Komárek, 9. A
          5. Nela Štěpánková, 9. A
          6. Samuel Trávníček, 9. A

V okresním kole bude hájit barvy naší školy tříčlenné družstvo tvořené žákyněmi, které se umístily na prvních třech místech: Petra Halouzková, Anežka Jordánová a Ela Haluzová.

Všem gratulujeme a děvčatům budeme v okresním kole držet palce!

Mgr. Jarmila Krupičková

• Školní kolo zeměpisné olympiády

• Dne 8. ledna 2021 proběhlo online školní kolo ZO, kterého se zúčastnilo 10 žáků.

Výsledky:

Kategorie A:

• 1. místo - M. Komárek (6. B)
          • 2. místo - I. Štěpánková (6. A)
          • 3. místo - L. Kocourek (6. B)

Kategorie B:

• 1. místo - L. Dvořák (7. B)
          • 2. místo - L. Benešová (7. A)
          • 3. místo - J. Mucha (7. B)

Kategorie C:

• 1. místo - A. Jordánová (9. A)
          • 2. místo - B. Jančeková (8. A)

Vítězům blahopřejeme a postupujícím přejeme hodně zdaru v okresním kole, které proběhne online 24.2.2021.

Ing. J. Kurejová a Mgr. D. Svobodová

• Rozhovor redaktorky školního časopisu s Českou miss

• Tématem našeho posledního čísla školního časopisu je Haná a vše co s ní souvisí. Rozhodla jsem se tedy oslovit ke krátkému rozhovoru slavnou rodačku z nedalekých Ivanovic na Hané, modelku Renatu Novotnou Langmannovou (se kterou se osobně znám, neboť je kamarádka mé maminky).

Renata vyhrála Českou miss v roce 2006 a od té doby už toho hodně stihla. Vystudovala Policejní akademii ČR, pracovala pro známé světové módní značky, je ambasadorskou nadace Terezy Maxové. V roce 2018 založila svou vlastní marketingovou agenturu.

Kompletní článek naleznete v časopisu Písařík.