• Všechny tváře vody

• V přírodovědné korespondenční soutěži, která měla čtyři kola a téma se točilo stále kolem vody – voda v krajině, její ochrana, živočichové a rostliny u vody, se umístil tým mladších žáků ve složení V. Burgetová, L. Cyprianová a H. Přecechtěl na 1. místě. Do soutěže se přihlásilo přes 90 týmů.

Tým starších žáků ve složení A. Jordánová, E. Haluzová a N. Štěpánková se umístil na 4. místě z 58 týmů.

Děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Dana Svobodová

• Projekt deváťáků - modely jaderné elektrárny (JE) - duben 2020

• Letošní žáky posledního ročníku je třeba velmi pochválit za skvělé modely sestavené v rámci dlouhodobého projektu. Cílem bylo vytvoření modelu jaderné elektrárny na desce z polystyrenu o velikosti A4 nebo 2 x A4 spíše za sebou na délku. Používat mohli žáci různé obalové materiály od různých výrobků běžné spotřeby dle vlastní fantazie.
          Byl to projekt, který byl hodnocen více známkami v několika předmětech:

Fyzika - popis JE - správně přiřazené části, správně pospojované a pojmenované
          Výtvarná výchova - estetika, barevnost, použité materiály
          Přírodopis - doplnění texty - výhody a nevýhody JE, porovnání s tepelnou el.
          Zeměpis - doplnění malou mapkou, kde jsou v ČR naše 2 JE, vč. data uvedení do provozu

Věříme, že tímto způsobem a hravou formou žáci získali spoustu informací o fungování JE.
          Stejným  způsobem pracovali na podobných projektech i mladší žáci a objevovali letos spolu s rodiči nevšedním způsobem nové poznatky.

Z nejlepších prací bude ve škole sestavena výstava v září tohoto roku.

Mgr. Petr Jordán