• UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE UCHAZEČŮ O STUDIUM NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH  A VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍCH
        • UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE UCHAZEČŮ O STUDIUM NA STŘEDNÍCH ŠKOLÁCH A VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍCH

• Vážení rodiče,

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásilo termíny konání přijímacích zkoušek na střední školy a víceletá gymnázia.

Tato data jsou stanovena takto:

• pro čtyřleté maturitní obory na pondělí 8. června 2020
          • pro víceletá (osmiletá a šestiletá) gymnázia na úterý 9. června 2020.

Jednotná přijímací zkouška se koná z českého jazyka a z matematiky pouze v jednom termínu. Pozvánku k přijímacím zkouškám zašlou ředitelé středních škol a víceletých gymnázií uchazečům nejpozději 5 pracovních dnů před konáním této zkoušky. Uchazeč skládá přijímací zkoušku ve škole uvedené na přihlášce na 1. místě.

Ministerstvo školství zároveň rozhodlo o navýšení času na vypracování přijímací zkoušky z matematiky o 15 minut a z českého jazyka o 10 minut.

Připomínáme rodičům uchazečů o studium na osmiletých gymnáziích, aby si v kanceláři školy vyzvedli zápisový lístek, pokud již tak dříve neučinili, a to v úterý (12. 5.) a ve čtvrtek (14. 5.) v době od 7:30 do 12 hod.

Mgr. Marie Benešová

výchovná poradkyně

• Aplikace od ČŠI - příprava na přijímačky přes mobil a tablet

• Od středy 6. května 2020 mají žáci 9., 7. a 5. ročníků základních škol možnost využít jako jednu z forem přípravy na přijímací zkoušky do maturitních oborů středních škol (pro čtyřleté, šestileté i osmileté studium) také elektronickou verzi testů k tzv. jednotným přijímacím zkouškám. Testy, které Česká školní inspekce převedla do elektronické podoby, připravilo Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT) a použity byly při přijímacích zkouškách v minulých letech. Elektronická verze těchto testů je k dispozici v aplikaci InspIS SETmobile, která je zdarma ke stažení do chytrých telefonů a tabletů.

• Čtení pomáhá - vítěz

• V letošním školním roce se naše škola zapojila do charitativní pomoci v rámci projektu Čtení pomáhá.

Žáci prvního i druhého stupně pod vedením třídních učitelů, či učitelů českého jazyka, testovali své čtenářské dovednosti.

Správným zodpovězením otázek dostali možnost věnovat 50,- Kč na vybranou charitativní sbírku. Jako motivaci jsme vyhlásili školní soutěž o nejaktivnější třídu. Obrázek vám lehce napoví…

Vítězem se stala 9.B - GRATULUJEME! Za Žákovský parlament všem děkuji za účast, vítězná 9. B si po domluvě s třídní učitelkou vyzvedne sladké, slané či kyselé odměny v červnu.

Jana Kocourková, ŽP

• Oznámení pro budoucí absolventy školy

• O předání zápisových lístků na střední školy

Vážení rodiče,

zápisové lístky ke studiu na středních školách a víceletých gymnáziích budou k vyzvednutí v kanceláři školy ve dnech: pondělí 20. 4., středa 22. 4. a  pátek 24. 4. 2020 v době od 9 do 12 hodin.

Dle nařízení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy byla doba pro podání zápisového lístku zkrácena z 10 na 5 dní ode dne zveřejnění výsledků přijímacího řízení na střední školy a víceletá gymnázia.

Odvolání proti nepřijetí uchazeče ke studiu bylo letos zrušeno.

V případě dotazů se na mě obraťte buď přes Edupage, nebo na e-mailové adrese:
          marie.benesova@zsnezamyslice.cz

V případě nutnosti jiných termínů volejte i na tel. 727 98 98 68