• „Všechny tváře vody“ - 2. kolo

• V únoru proběhlo 2. kolo korespondenční soutěže „Všechny tváře vody“, ve kterém se tým mladších žáků ve složení V. Burgetová, L. Cyprianová a H. Přecechtěl umístil na 2. místě.

Blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v kole třetím.

Mgr. Dana Svobodová

• Smažení palačinek

• V únoru jsme si v 1. oddělení ŠD pochutnávali na palačinkách. Někteří s marmeládou, jiní s nutellou.

A co nemohlo chybět na žádné palačince? No přeci pořádná porce šlehačky.

Protože se rádi pochlubíme svým kuchařským uměním, pozvali jsme na ochutnávku i děti z ostatních oddělení ŠD. :-)

Zuzana Kvintová, vychovatelka

• Okresní kolo zeměpisné olympiády

• Dne 26. února proběhlo v Prostějově na ZŠ Majakovského okresní kolo zeměpisné olympiády.

Mezi 15 soutěžícími se v kategorii C umístil David Sluka z 9. B na pěkném 7. místě.

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Dana Svobodová

• Okresní kolo soutěže Finanční gramotnost

• Družstvo složené z nejúspěšnějších řešitelů školního kola ve složení Eliss Jiráková (9. B), Jiří Michalec (9. B) a Michaela Straková (9. A) řešilo v okresním kole nelehké úkoly zaměřené na teoretické i praktické znalosti a vědomosti žáků v oblasti finanční gramotnosti.

Naše tříčlenné družstvo zvítězilo a bude začátkem března reprezentovat naši školu v kole krajském. Budeme držet palce!

Děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Jarmila Krupičková

• Výměnná burza žákovského parlamentu

• Ve středu 5. února 2020 se konala ve školní jídelně výměnná burza. Sběratelé z řad žáků se mohli od 14:00 hodin přijít pochlubit svými sbírkami všeho možného. Hlavním tématem byla výměna star wars sběratelských kartiček, nicméně sešly se tu nádherné a rozsáhlé sbírky všeho druhu. Mimo jiné například třígenerační sbírka pohlednic, sbírka často raritních LP desek, sbírka vršků od piva, pivních plechovek, pokémonů, nálepek a dalších.

V průběhu burzy si děti mohly napsat vědomostní test ze světa star wars a vyhrát drobné ceny. Zároveň asistentky parlamentu, zejména z 5. A, sbíraly hlasy od vystavovatelů i prohlížejících o nejlepší či nejoriginálnější sbírky.

Na pomyslných stupních vítězů se tak ocitli Jakub ze 3. B, Jáchym z 5.A a Hynek, Honza a Tomáš ze 6. A.

Úžasné publikum nám vytvořila celá řada návštěvníků, zejména pak děti z různých oddělení školní družiny, za což patří dík všem družinářkám.

Za vydatného hemžení v dětech rychle zmizelo drobné občerstvení (díky členové kroužku vaření!), hladce proběhly výměny či kompletace sbírek a celou akci provázela kromě star wars hudby i skvělá atmosféra.

Vzhledem k úspěchu se budeme těšit na příští rok s jiným hlavním tématem klidně znovu. Do té doby ať vás Síla provází!

Za organizátory Ondřej Čáp a Jana Kocourková