• Turnaj v deskové hře HOOCKEY
    • Turnaj v deskové hře HOOCKEY

    • Dne 27. září 2022 se v rámci sportovního dne konal na naší škole v Nezamyslicích turnaj v deskové hře HOOCKEY, tzv. „šprtec“. Soutěž proběhla ve třídě 4. B a 5. B.

     A jak to dopadlo? Ve 4. B se na 3. místě umístila Natali Zavadilová, na 2. místě Karolína Srnečková a na 1. místě Martin Cyprian.

     V 5. B se na 3. místě umístil Michael Surala, na 2. místě Kamila Černá a na 1. místě Matyáš Surala.

     Hráči, kteří se umístili na medailových pozicích, si odnesli diplomy. Všichni účastníci turnaje si však zaslouží velkou pochvalu za bojovnost.

     Přestože měl tento turnaj na naší škole premiéru a někteří žáci tuto hru hráli a viděli poprvé, z jejich nadšení a zápalu je zřejmé, že turnaj nebude určitě posledním.

     Zorganizoval a sepsal Mgr. Petr Slouka

           

   • Podzimní stezka
    • Podzimní stezka

    • Ve čtvrtek 13. října se děti z několika oddělení školní družiny vydaly do parku na stezku plnou úkolů.

     Na každém stanovišti si děti (rozdělené do družstev) musely poradit se zapeklitou otázkou s podzimní tematikou. Písmena označující správnou odpověď děti zapisovaly do hrací karty.

     Mladší žáci se tak něco nového naučili, zatímco ti starší si zopakovali svoje znalosti z přírodovědy.

     Nakonec byli všichni odměněni sladkostmi a drobnými dárky, poněvadž se záludná tajenka podařila rozluštit všem dětem. 😊

                                                                                                                    Vychovatelky ŠD

   • Výstava ovoce a zeleniny ve ŠD
    • Výstava ovoce a zeleniny ve ŠD

    • V prvním týdnu měsíce října proběhla ve třídách ŠD podzimní přehlídka ovoce i zeleniny.  

     Výstavku tak využili i někteří pedagogové při vyučování, kde si s dětmi připomněli jejich názvy i význam pro zdraví každého z nás. 

     V oblíbenosti plodů nakonec vyhrála jablíčka – a to nejen v závěrečné ochutnávce, ale i ve tvoření.

     Poděkování patří všem rodičům, kteří nám ovoce a zeleninu poskytli.

                                                                                                    Vychovatelky ŠD

   • Žáci 9. tříd na Burze práce a vzdělání 2022 v Prostějově
    • Žáci 9. tříd na Burze práce a vzdělání 2022 v Prostějově

    • Po dvouleté covidové pauze se konečně uskutečnil další ročník Burzy práce a vzdělání v Prostějově. Tato akce je především zaměřena na uchazeče o studium na středních školách, ale také nabízí možnost těm, co se chtějí zorientovat na trhu práce a získat tak vhodné zaměstnání. Vystavují zde totiž nejen některé střední školy okresu Prostějov a vysoké školy většinou z Olomouckého kraje, ale především různé firmy a jiní zaměstnavatelé, kteří s těmito školami často úzce spolupracují.

     Žáci získali informace, jakou střední školu musí pro určitou pozici v přítomných firmách vystudovat, dozvěděli se spoustu užitečných informací a v soutěžích mohli získat zajímavé ceny. Doprovodný program byl letos bohatý. Za všechny jmenujme prohlídku techniky Armády ČR, prohlídku moderního traktoru, exponát malého robota, možnost prohlídky kamionu, u BESIP teamu vyzkoušet simulátor dopravní nehody, ochutnávku potravinářských produktů a mnoho dalšího.

     Naši deváťáci si kromě spousty letáků a propagačních materiálů odvezli i cenné rady. Některá děvčata i nový účes díky studentkám oboru kadeřník ze SŠ automobilní. Další tři naši žáci poskytli rovněž krátký rozhovor pro redaktora Prostějovského Večerníku a netrpělivě čekali na jeho pondělní vydání.

     Doufejme, že tato úspěšná akce pomáhající našim žákům ke správné volbě povolání se uskuteční i příští rok a my se opět budeme moci do Prostějova vypravit. Tentokrát však už s jinými, budoucími deváťáky.

                                                                                                   Mgr. Marie Benešová, výchovná poradkyně

      

   • Ukliďme Česko - podzim 2022 - 16. 9. 2022
    • Ukliďme Česko - podzim 2022 - 16. 9. 2022

    • Dne 16. září 2022 se žáci 5. - 9. ročníků vydali na již tradiční úklid svého okolí. Se svými třídními učiteli a asistenty pedagoga vyčistili Nezamyslice (např. hřiště, park, školu, nádraží, kapličku), ale i směr Mořice, Dřevnovice, Tištín a Těšice. Nestačíme vždy žasnout, co vše je možné pohodit jen tak v přírodě - našli jsme pánvičku, lustr, pneumatiky, obuv letní, ale i zimní všech velikostí. Děkuji všem, kdo se aktivně zapojili a těšíme se na úlovky při jarním sběru!

     Mgr. Anna Lovichová

   • Motivační odpoledne ve školní družině - 9. 9. 2022
    • Motivační odpoledne ve školní družině - 9. 9. 2022

    • "POKUD NEMÁŠ JINÉ PLÁNY, MŮŽEŠ BÝT S NÁMI POD HVĚZDAMI"

     Naši první motivační akci v družině jsme započali rozloučením s prázdninami. Rozhodli jsme se zhlédnout letní kino na školní zahradě pod noční oblohou.

     Bohužel doposud příjemné babí léto narušil silný déšť. To nám však nezabránilo pobavit se u amerického animovaného filmu „Zpívej 2“.

     Film plný akcí, energických písniček a skvělých vizuálních efektů pobavil k prasknutí přeplněnou jídelnu s téměř 70 dětmi.

     Po zhlédnutí filmu se děti odebraly ke spánku se svými plyšovými kamarády do tříd školních družin.

     Vychovatelky školní družiny

   • Třídní výlet 8. B do Olomouce
    • Třídní výlet 8. B do Olomouce

    • Ve středu 15. června 2022 jsme odjeli na třídenní výlet, který jsme si moc užili. První den jsme se koupali na Poděbradech a jeli se na raftech plavit po Moravě. Druhý den jsme byli na motokárách a v galerii Šantovka, kde jsme hráli bowling a byli v kině. Třetí a zároveň poslední den jsme byli omrknout olomouckou Zoo. Především děkujeme paní učitele Kubíkové, Lovichové a paní asistence Vlčkové, že měli odvahu s námi jet na tento krásný výlet. Také děkujeme hasičům z Doloplaz za odvoz věcí a našim maminkám za skvělé koláče, buchty, šneky a podobně, které jsme měli na snídani.

     Ema Fidermáková, 8. B

   • Třídní výlet 9. A a 9. B Vranov
    • Třídní výlet 9. A a 9. B Vranov

    • Na začátku června jsme se zúčastnili společného, a bohužel posledního, třídního výletu. Byli jsme ubytováni v kempu Bítov na Vranovské přehradě.

     Ve středu 8. 6. 2022 jsme navštívili zříceninu hradu Cornštejn. Večer jsme opékali špekáčky a hráli volejbal.

     Ve čtvrtek 9. 6. 2022 jsme se byli podívat z rozhledny Rumburak a poté jsme se šli podívat na hrad Bítov, kde se uskutečnila prohlídka hradu. Po prohlídce hradu jsme měli možnost prohlédnout si zdejší mučírnu a zámeckou zahradu.

     V pátek 10. 6. 2022 nám pršelo, proto jsme nemohli na žádný výlet. Dopoledne jsme museli vyklidit chatky a schovat se pod přístřešek v restauraci. Většina si bouchla do Boxera. Čekání na oběd jsme si zpříjemnili hrou. Kolem jedné hodiny pro nás přijel autobus a jeli jsme domů. Po náročném výletě jsme všichni v autobuse usnuli.

     Výlet jsme si náramně užili a chtěli bychom se tam vrátit.

     Za 9. A a 9. B sepsaly Hallová Sofie a Vrtalová Nikola