• Pečení chobotniček ve ŠD
        • Pečení chobotniček v ŠD

• Úterní deštivé počasí využily děti z 5. a 6. oddělení školní družiny k pečení.

Vážení, příprava těsta, vytváření tvaru chobotniček, krájení očí, chapadel – to vše naši kuchtíci zvládli na výbornou. Nejdelší bylo čekání na upečení hotových chobotniček.

Mezi tím nám vysvitlo sluníčko, a tak si děti na svých krásných výtvorech pochutnaly na školní zahradě.

Jana Fialová a Renata Kyseláková

• Drakiáda ve ŠD
        • Drakiáda - ŠD - 2.-6. 10.

• Letošní slunné počasí a vítr v zádech nabízelo oblohu k tradiční Drakiádě ve ŠD. Od 2. do 6. října tak nebe nad Nezamyslicemi brázdili draci s osvěžující barvou i veselými výrazy. Tu a tam se nějaký drak zapíchl nosem do hlíny, upadl, či přistál na větvi, ale i to k Drakiádě patří!

Leckdy nebylo poznat zda děti honí drak či naopak, ale rozzářený úsměv letos patři nejen drakům, ale hlavně dětem.

Vychovatelky ŠD

• HRAJEME SI NA ROBINSONY
        • HRAJEME SI NA ROBINSONY - motivační odpoledne ve ŠD

• Dne 27. září 2023 se paní vychovatelky a děti ze 4. oddělení rozhodly proměnit školní družinové hřiště za školkou na Robinsonův cizokrajný ostrov s mnoha úkoly a nástrahami pro děti z 5. a 6. oddělení, tedy prvňáčky.

V dětech jsme se tak rozhodli podpořit nejen kreativitu při vyrábění různých stanovišť, smysl pro férovou hru, či fyzické zdatnosti, ale také čtenářskou gramotnost.

Všechny děti se tak seznámily s poutavým příběhem od D. Defoa Robinson Crusoe a mohly si samy na sobě vyzkoušet cestu přes řeku mezi krvelačnými krokodýly, skok přes ohniště, souboj se žralokem…

Aby se tolik nebály, pomáhala jim paní vychovatelka z 1. třídy se slečnou praktikantkou.

Všem dětem se po strastiplné cestě nakonec podařilo splnit všechny úkoly a dostat se nejen k pirátské lodi , ale setkat se i s Robinsonem a jeho věrným přítelem Pátkem. V cíli je navíc čekala sladká odměna.

Vychovatelky Carmen Dočkalová, Iva Friedbergová, Renata Kyseláková a praktikantka Kristýna Smolarčíková

• Ukliďme Česko - podzim 2023

• Ve středu 27. září 2023 se vydaly 5. až 9. třídy opět „do ulic“. Již tradiční a oblíbenou akci organizuje naše škola každý rok. Letos nám vyšlo krásné počasí, o což tak byl úklid příjemnější. Spolu se svými třídními učiteli a asistenty pedagoga si žáci rozdělili trasy, aby se uklidilo co nejvíce míst (například hřiště, okolí školy, splav a nádraží v Nezamyslicích, přilehlé cyklostezky, Mokroš, Víceměřice, Doloplazy atd.). Letos úklid také termínově vyšel tak, že jsme Nezamyslice a jejich okolí zvelebili před hody, a to nejen úklidem, ale i sázením nových ibišků v blízkosti hasičárny.

Shodli jsme se na tom, že tentokrát odpadků moc nebylo. Kdo ví, zda je to lepší uvědomělostí občanů, pečlivou péčí obecních zaměstnanců anebo vyšším porostem. Kde byla pravda se snad dozvíme po dalším, tedy jarním, úklidu.

Mgr. Anna Lovichová

• Oznámení o vyhlášení volného dne (ředitelského volna) v ZŠ

• Na základě § 24, odstavce (2) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) vyhlašuje ředitel Masarykovy základní školy a mateřské školy Nezamyslice po projednání se zřizovatelem školy 1 volný den:

- pátek 29. 9. 2023 pro žáky základní školy.

Důvodem jsou organizačně-technické důvody.

V tento den nebude zajištěn provoz školní družiny ani školní jídelny pro žáky.

Rodiče obdrželi s předstihem samostatnou zprávu o organizaci školního roku.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Petr Jordán, ředitel školy

• ŠD - Pomáháme pohybem

• Od 14. do 23. září se ŠD zapojila do 9. ročníku akce: „Hýbejte se s Teribearem aneb Prima pohyb s medvědem“.

Naší účastí – ať během či chůzí – byl připsán do celkového výtěžku Nadace Terezy Maxové (za každé oddělení) charitativní příspěvek ve výši 500 Kč.

Tím jsme pomohli dětem, které nemají tolik štěstí jako my.

Vychovatelky a děti Š

• Mezinárodní den čokolády ve ŠD - 13. 9. 2023

• A jak jej oslavit? No přece nějakou dobrou čokoládou!

A tak ČOKOLÁDA měla v tento den - ve všech odděleních ŠD - jedno jméno, ale mnoho chutí i podob.

Sladký svátek si užily nejen děti, ale i dospělí.

Vychovatelky ŠD

• Novinky ve školní knihovně + výpůjční doba

• Začátek školního roku 2023/2024 je bohatý na nové tituly v naší knihovně. Díky darům pedagogů přibylo mnoho krásných knih. Z novinek nabízíme níže ukázky a zároveň bychom všechny čtenáře rádi nalákali nejen na zmíněné novinky, ale i na ostatní knihy z krásné literatury.

Letošní půjčovní doba knihovny bude každé úterý o velké přestávce, tedy v 9:10 - 9:30 hod., v případě zájmu se lze domluvit samozřejmě individuálně.

Na všechny čtenáře se v tomto novém školním roce srdečně těší knihovnice Jana Kocourková.