• Ráno 22. února 2024 se 6. třídy vydaly vlakem do Brna na exkurzi do Hvězdárny a Planetária Brno. Pedagogický doprovod zajištovali p. učitelka Svatava Bařinová a p. učitel Pavel Majoršin, spolu se dvěma asistentkami pedagoga Gabrielou Svobodníkovou a Kristýnou Frgálovou.
    • 23. února jsme si na naší škole skvěle užili Plesový den. Dívky a chlapci se oblékli do krásných společenských oděvů, k tomu přizpůsobili i účesy a doplňky a rázem se všichni proměnili v mladé dámy a uhlazené gentlemany. Finálové defilé mělo úžasnou atmosféru a naši porotci, p. uč. Jarmila Krupičková, p. as. Carmen Dočkalová a p. učitel Ondřej Čáp měli z koho vybírat.
    • Od 30. října do 7. ledna vyhlásila Švehlova střední škola polytechnická Prostějov další ročník soutěže CHEMÍK, určené zejména žákům 8. a 9. tříd ZŠ, která je zaměřena na praktickou chemii a věci kolem ní.
    • Náš tým získal 3. místo v nejtěžší kategorii!
      V již druhém ročníku soutěže micro:MYŠ naši školu reprezentovaly 4 týmy v různých kategoriích. Všichni soutěžící žáci navštěvují ve škole již několik let Klub zábavné robotiky a programování.
    • 5. ledna 2024 proběhl na naší škole první z bláznivých dnů, které vybrali členové žákovského parlamentu. Děti i dospělí se mohli obléknout dle svých zájmů, zálib a koníčků.
    • V lednu jsme se probouzeli nejen do mrazivého počasí, ale i školní družina se ponořila do „Ledového království“.

Zachumláni až po nos jsme na vycházkách pozorovali zmrzlou přírodu, sbírali přírodniny, tvořili ledové „baňky“ a nechybělo ani klouzání na ledu. A jak maluje mráz, to jsme si vyzkoušeli ve třídě na papír. :-)
    • Naše škola byla úspěšná v žádosti o grant Erasmus+, v aktivitě „Krátkodobé projekty pro mobilitu studujících a zaměstnanců ve školním vzdělávání“. Náš projekt nazvaný: Tvořivý svět (Creative world) trvá po dobu 18 měsíců od 01. 09. 2022 do 29. 02. 2024. Maximální výše grantu činí 37.059,- EUR.

• Projekt O2 chytrá škola - „Podpořeno z programu O2 Chytrá škola.“